Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 hours ago, SNARC said:

Mozda da probaju da strajkuju samo uvece i nocu ?

 

Ono tipa...u strajku smo od 19 do 06 izjutra...pa ako vam to ne smeta vi nastavite da nas placate 32 soma mesecno. I da, ne dirajte Tijanu Ajfon i Zeljka Samardzica.

:lolol:

5 hours ago, levi said:

imao je laron dobru vežbu za ovo, kad nisi siguran kako treba pomisliš da li bi rekao Brazioc

:D šta je brazioc? što bi bilo super da daško to jednog dana navežba

 

4 hours ago, Shan Jan said:

Meni izgleda iskljucili fiksni.

:lolol: odakle se javljaš i odkud ti vremeplov

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, slepa živana said:

:D šta je brazioc? što bi bilo super da daško to jednog dana navežba

 

još jedan bivši forumaš 

 

platioc - platilac, primaoc - primalac, Brazioc - Brazilac

 

 

Link to comment

Potrovala se djeca u Trsteniku. Kaže direktorka PU

 

"Nije salmonela, to je dezinformacija, tek u petak će se znati šta je".

 

Vuče na ono iz Nadrealista

 

Ova voda nije radioaktivna, ona je malo radioaktivna...

Link to comment
On 10.12.2019. at 16:25, ordi said:

 

ma znam, ali uzmimo na primer da sam starica koja ne koristi mrežu.

ne mogu, vidim da si ona koja koristi mrežu

 

 

znam, samobanovaću se

Link to comment

sinoć sam čuo najneverovatniju stvar. tužlaštvo nije prihvatilo ponudu saobraćajnog fakulteta za veštačenje od 140000 zbog nedostatka sredstava

link

Quote

“Tužilaštvo je tokom godine bilo u finansijskim problemima, račun nam je bio blokiran i tek nedavno je rebalansom budžeta popravljeno stanje, ali i pored toga smatramo da je iznos od 142.200 dinara, koliko je Saobraćajni fakultet tražio za veštačenje, previsok, a još su zahtevali i da se plati unapred. Zbog toga smo odustali”, saopšteno je iz Tužilaštva.

 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

sinoć sam čuo najneverovatniju stvar. tužlaštvo nije prihvatilo ponudu saobraćajnog fakulteta za veštačenje od 140000 zbog nedostatka sredstava

link

 

I mene to šokiralo. Ovo je luda kuća, oni se zajebavaju s nama.

Link to comment

1213 € ili 1341 US$

 

otac pogiulog je rekao da je on hteo da plati a da su mu rekli da to nije po zakonu:vesala:

Edited by djordje geprat
Link to comment

 

 

... jebemte zivote. Jedna od milion prica iz Srbije

 

U nastavku, Informer preuzeo ovo sa FB uz gromopucelan naslov :isuse: , naravno bez pitanja. Zena ciji je status ostavila na lajni isti komentar koji bih i ja ostavio.

Edited by Caligula
Link to comment

Sindikat...


 

Quote

 

ZAHTEVAMO ODGOVORNOST RUKOVODILACA SMATSA

Beograd, 12.12.2019. – Povodom saopštenja rukovodstva SMATSA u kojem se tvrdi da bezbednost vazdušnog saobraćaja iznad Srbije i Crne Gore nije ugrožena i da Sindikat kontrole letenja neosnovano uzbunjuje javnost, prinuđeni smo da javno postavimo pitanja i tražimo odgovornost rukovodilaca SMATSA. Takođe, pošto je u međuvremenu Direktorat civilnog vazduhoplovstva pokrenuo vanredni nadzor, predlažemo da i oni obrate pažnju na neke od navedenih problematičnih situacija.

1. Kada je 30.11.2019. godine istekla licenca za jedan od softvera za rad kontrolora letenja da li su nadležni organi i institucije bili upoznati sa tim i da li je iko od rukovodilaca SMATSA odgovarao za to?

2. Kada je 2017. godine došlo do prekida govorne komunikacije izmedju kontrolora letenja i pilota u trajanju od čak 4 minuta, da li je to bilo bezbedno, da li je neko odgovarao zbog napravljenog propusta i da li je incident uopšte prijavljen DCV-u, kao što je obavezno?

3. Kada se 2017. godine na tornjevima na aerodromima u Beogradu i Podgorici nisu na vreme uključili agregati nakon nestanka struje i zbog toga je došlo do prekida komunikacije izmedju Kontrole letenja i pilota u trajanju od 2 minuta, da li je neko kažnjen i da li je dogadjaj prijavljen DCV-u?

4. Ko je odgovarao kada je 2018. godine, prilikom gradjevinskih radova došlo do oštećenja kabla za napajanje Centra za Oblasnu kontrolu letenja, jer su radovi izvođeni bez znanja COKL-a, van svake procedure, napajanje je isključivano i vršeni su radovi na nepropisan način?

5. Ko je odgovoran za to što je sistem radarskih pokazivača nepouzdan? U sistemu koji je od krucijalne važnosti i koji je osnovni uslov za rad, minimum jednom godišnje dolazi do nestanka slike na nekom od pokazivača, a pre nekoliko godina, desilo se da čak ceo sistem zakaže. Kada se desio taj pad kompletne slike, na čitavih 50 minuta, rukovodstvo je to nazvalo “normalnim i uobičajenim”. Niko do dan danas nije kažnjen niti je odgovarao za postupke koji su doveli do direktnog ugrožavanja bezbednosti vazdušnog saobraćaja, a na istim mestima i danas sede isti nestručni rukovodioci! Sistem koji pruža radarsku sliku, bez koje radarska kontrola letenja ne postoji, koji ima direktan uticaj na rad celog sistema kontrole letenja, koji je najbitniji i najvažniji, jer bez njega posao kontrole letenja ne postoji, koji je od neprocenjive važnosti kako za SMATSA-u tako za države Srbiju i Crnu Goru, rukovodioci su pretvorili u sistem koji zavisi od jednog, napominjemo JEDNOG KABLA. Pri tome, tom famoznom kablu, koji je od najveće važnosti za bezbednost dveju država, može pristupiti strani državljanin?! Da li je to rađeno pod nadzorom ili bez nadzora naših eksperata i stručnjaka ostaje da se sazna i vidi na nadzornim kamerama koje obezbedjuju celu firmu, ako ikada dodje do pokretanja postupka za istragu incidenta koji je ugrozio bezbednost cele nacije i nebrojeno putnika.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...