Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts




 
Ja sam Zemljanin. 
tebi i meni zemljanine lako beshe biti zemljanima, imajuci vec automatsko drzavljanstvo predmetne vukojebine :sad:



sent from bubamoto

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Birokratija nije nehumana sama po sebi. Naprotiv, ona je jedan od najboljih izuma čovečanstva.

 

No, ako se loše sprovodi....pa jbg,....svi možemo naći optužujuće primere  :D 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:


 

tebi i meni zemljanine lako beshe biti zemljanima, imajuci vec automatsko drzavljanstvo predmetne vukojebine :sad:



sent from bubamoto
 

 

 

:heart:

Link to comment
On 27.7.2019. at 8:29, arheolog1981 said:

Ja sam 1999. saznao da nemam državljanstvo SRJ kada sam hteo da izvadim ličnu kartu prvi put. Rođen u Sremskoj Mitrovici, majka u SR BiH ali ceo život živela u Srbiji. Naravno, morao da se odričem na parčetu papira državljanstva SR BiH :D Fun fact, majka imala državljanstvo SRJ i Srbije bez problema, nikad ništa podnosila ili se odricala drugog. Fun fact dva, dva ujaka, majčina rođena braća... jedan ima drugi ne(roditelji rođeni u SR BiH, u Srbiji živeli od 1962. godine). Fun fact tri, regularno regrutovan u vojsku i zvat na odsluženje sve vreme. Državljanstvo sam dobio tek 2003. kada sam bio 4. godina faksa. Ne znam ni sam koliko sam se puta mrcvario po Siv-u da se raspitam za moj "slučaj".

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Moja tetka je uzela advokata da joj piše dopis u Bosnu da se odriče državljanstva BiH, dobila odande otpust iz bh. državljanstva, priložila sve to uz zahtev za srpsko državljanstvo i onda dobila na kraju rešenje da joj se ,,pored državljanstva BiH, dozvoljava i upis u državljanstvo Republike Srbije" :D što znači da nije morala da se odriče...i ako su joj na početku rekli da mora.

Link to comment
2 hours ago, Miljenko said:

Sada sledi spinovanje pricom kako je kod nas cena najniza u regionu. 

Po 1389. put. Kao i do sada, prolazi glatko.

Link to comment

Za gospodu liberale i "liberale": https://www.danas.rs/kolumna/aleksandar-milosevic/deca-bogatih-i-deca-siromasnih/

 

Poenta teksta nije da je siromašnima teže nego bogatima, već da je meritokratija antielitistički koncept i da životni ishodi često ne otkrivaju sopstvene uzroke. Iako ne deluje intuitivno, pozitivna diskriminacija, besplatno obrazovanje, besplatno zdravstvo, visoki socijalni transferi i visoko progresivni porezi na nasledstvo osnovne su vrednosti liberalizma.

„Svi ljudi su stvoreni jednaki“. U prvoj rečenici američke Deklaracije o nezavisnosti kuca srce slobode.

Edited by noskich
Link to comment

a shta je tachno problem sa njima? ne placaju, nose zive kokoshke sa sobom, ne mogu da smislim shta moze da bude problem :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...