Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

53 minutes ago, darling said:

okej, onda ispada da u srbiji predsednik i premijer (i ostali) moze bit bilo ko. sto i jeste. 

 

Ne znam cemu onda cela ona drama da bi nam Albanac mogao biti predsednik u slucaju da smo nekim cudom zadrzali Kosovo.

Taj bi barem umeo da potkupi koga god treba od Amera i izlobira sta god hoce. Od kinte sa 2-3 polja vutre mogli bismo i Bugare anektirati...

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

aha. ok. 
obzirom da je moj prijatelj vec 10gdoina ozenjen hrvaticom i idalje ga drkaju za boraviste ili pasos. vise ne mogu da ga pratim ...a zivi u zagrebu
to je uobichajeno. josh malo, pustice ga.

sent from bubamoto

Link to comment
Za dobijanje hrvatskog pasosa je dovoljno da se jedan roditelj nekad u zivotu izjasnio kao Hrvat pa sve i da iz familije zadnjih 200 godina niko nije bio u Hrvatskoj.
nije tako jednostavno. jedino ako nije postalo sad, kad su unija.

sent from bubamoto

Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Za dobijanje hrvatskog pasosa je dovoljno da se jedan roditelj nekad u zivotu izjasnio kao Hrvat pa sve i da iz familije zadnjih 200 godina niko nije bio u Hrvatskoj.

Sigurno.  

Isto važi za američki, nemački i britanski. Za francuski nisam siguran.

Link to comment
22 minutes ago, Leia said:

 

Ne znam cemu onda cela ona drama da bi nam Albanac mogao biti predsednik u slucaju da smo nekim cudom zadrzali Kosovo.

Taj bi barem umeo da potkupi koga god treba od Amera i izlobira sta god hoce. Od kinte sa 2-3 polja vutre mogli bismo i Bugare anektirati...

 

da, slazem se, kad bi se ikad desilo da predsednik srbije bude covek koji je javno deklarisao albansku nacionalnost, to bi znacilo da je srbija sredjena i prosperitetna zemlja. tad bih i ja mozda bila patriotkinja.

 

 

 

 

zjbvm se, ni tad ne bih :D

al bilo bi dobro da je tako.

Edited by darling
Link to comment
3 hours ago, Paul Gompitz said:

Za dobijanje hrvatskog pasosa je dovoljno da se jedan roditelj nekad u zivotu izjasnio kao Hrvat pa sve i da iz familije zadnjih 200 godina niko nije bio u Hrvatskoj.

Ovo nije tačno.

 

Link to comment

Ukoliko se stranke pozivaju na pripadnost hrvatskom narodu njihovih roditelja, uz zahtjev dostavljaju dokaze kojim potvrđuju nacionalno deklariranje roditelja.

1992 za domovnicu je bila dovoljna potvrda katolickog svestenika Hrvata da je osoba x krstena.

 

Edited by Paul Gompitz
Link to comment

well, bez da se udubljujemo u detalje, uz ispunjavanje formalnih uslova potrebnih za drzavljanstvo, ja u doba viza nisam uspevala ni vizu da dobijem. to me je navelo da odustanem od bilo kakvog daljeg odnoshenja sa njima. ruku na srce, i da me srbi propitaju ovde, izbacili bi me pre ili kasnije :s_w:

ono shto je bio uslov neposredno posle raspada bilo je da se osoba bilo kad pre raspada u bilo kom dokumentu izjasnila za hrvatstvo. a ja nisam nikad. od srba me spasilo mesto rodjenja + mesto rodjenja oca.

sent from bubamoto

Link to comment
51 minutes ago, darling said:

 

da, slazem se, kad bi se ikad desilo da predsednik srbije bude covek koji je javno deklarisao albansku nacionalnost, to bi znacilo da je srbija sredjena i prosperitetna zemlja. tad bih i ja mozda bila patriotkinja.

 

 

 

 

zjbvm se, ni tad ne bih :D

al bilo bi dobro da je tako.

 

Da je stanje takvo, i mejnstrim patriota bi bio onaj ko je ponosan na zlatiborski sir a ne na srebrenicki genocid. 

A to mi po svoj prilici necemo doziveti

 

Link to comment
2 hours ago, Arkadija said:

Ovo nije tačno.

 

Znam tipa koji Hrvatsku video nije ali je dobio pasoš na osnovu izjašnjavanja o nacionalnosti (ili narodnosti bem li ga) iz srednje škole, pre 30ak godina. Po njegovoj priči to, i da je katolik je bilo dovoljno za državljanstvo.

Edited by desboj
Link to comment

Imama rođaku koja nije videla hrvatsku  a njena majka hrvatica živi ovde 30 godina,rođaka odavno ima hr pasoš i bez problema 

živi i radi u Beču  

Link to comment

zbog brojne dijaspore (citaj mahom bosanskih hrvata) dugo je bilo prilicno jednostavno dobiti cro papire

 

da li su nesto menjali poslednjih godina nemam predstavu

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

well, bez da se udubljujemo u detalje, uz ispunjavanje formalnih uslova potrebnih za drzavljanstvo, ja u doba viza nisam uspevala ni vizu da dobijem. to me je navelo da odustanem od bilo kakvog daljeg odnoshenja sa njima. ruku na srce, i da me srbi propitaju ovde, izbacili bi me pre ili kasnije :s_w:

ono shto je bio uslov neposredno posle raspada bilo je da se osoba bilo kad pre raspada u bilo kom dokumentu izjasnila za hrvatstvo. a ja nisam nikad. od srba me spasilo mesto rodjenja + mesto rodjenja oca.

sent from bubamoto
 

Po mestu upisa oca Borisa Tadica 1948 godine on je Crnogorac, po mestu upisa oca Aleksandra Vucica on je Baznian. (Djindjic po ocu Srbin iako rodjen u Bosni, Milosevic isto Crnogorac, Nikolic gedza).  Ja nisam uspeo da pronadjem niti jednog novinara koji bi istrazio kada su oni primljeni u srpsko drzavljanstvo kada ih je neki jadnicak iz drzavnog aparata tamo upisao. To mora biti javni podatak od trenutka njihove kandidature. Toliko o srpskim novinarima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...