Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Quote

U opštini Ivanjica danas je proglašena vanredna situacija zbog toga što je iscureo mazut iz cisterni u Specijalnoj bolnici za rehabilitaciju i rekom Moravica pluta velika masna mrlja, prenela je Radio-televizija Srbije.

 

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

57 minutes ago, beta kentauri said:

sitnica, samo 7 tona mazuta pluta rekom.

 

 

....a mi spašavamo svet nekorišćenjem pvc kesa pri nabavkama....džaba krečimo :sad:

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

videcemo da je tako. treba samo sachekati da ode iz opshtine. i sve super.

 

Kao oni iz Kuršumlije što bacaju đubre u kanal:

 

"Lakše je tako nego da se đubre vuče po dvorištu. Baciš u kanal, iz kanala dalje u Moravu - kao brza pošta!". Sve uz smešak, kao, uspela mi šala.

Link to comment

 

Quote

 

Struja ubila jato belih roda kod Paraćina

AUTOR: Beta

 

Ornitolozi Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije pronašli su 40 nastradalih ptica ispod 13 dalekovodnih stubova u selu Potočac kod Paraćina, saopštilo je to Društvo.

"Pronađeno je jato od 28 mrtvih belih roda, devet gavranova, i po jedan mišar, siva vrana i čvorak, kao i jedna preživela, ali ozbiljno povređena bela roda koja je zbrinuta u Beo Zoo vrtu", navedeno je u saopštenju. 

Ptice su, kako je utvrdila lokalna elektrodistribucija, stradale na srednjenaponskom dalekovodu, koji se proteže duž toka Velike Morave, prolazi kroz plodna polja, a u blizini se nalaze gradska deponija gde ptice nalaze hranu i brojne bare.

"Zastarašujući prizor ptica sa sprženim nogama i perjem jasno je ukazivao na to da su ptice stradale usled strujnog udara", rekao je Slobodan Knežević iz Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije.

Ptice su pronađene juče nakon prijave građana da često imaju prekide struje. Prema dostupnim podacima, ovaj slučaj je do sada najdrastičnije stradanje ptica od, takozvane elektrokucije u Srbiji. 

"Višemesečni monitoring ornitologa iz Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije ukazao je na potrebu za hitnom izolacijom stubova i žica srednjenaponskih dalekovoda, što bi bila nova praksa u zaštiti električne mreže i zaštiti ptica", navodi se u saopštenju.

Dodaje se da se "od Elektroprivrede Srbije očekuje brza reakcija i hitno sprečavanje daljeg stradanja ptica kod Paraćina koje su ekstremno ugožene njihovom infrastrukturom".

 

Link to comment
16 hours ago, omiljeni said:

Ostaje nam da se nadamo da su drpili 6.5 tona, pa da rekom pluta samo 0.5 tone

Uh, crnjak. 

 

Ali cuo sam da se tako lazno izvestava o pozarima u javnim sumama. Javno preduzece prijavi da je unisteno par puta vise nego realno, ovo "unisteno" se zavalja proverenom saradniku po jeftinijoj ceni, jer je, jelte, to spaljeno drvo pa manje vredi. 

Link to comment

Da, dosta užasan komentar, naročito kada stiže od roditelja koji samo želi najbolje svom detetu

 

MIslim da se negde oglasio trener fudbalskog kluba, dosta razumnim komentarom. 

Link to comment

Jednoga dana njen sin moze da dodje kod nje sa svojim deckom i svecano joj izjavi da je gej, iako je normalan i uspesan. Ili ne daj boze da zaradi neki invaliditet (svi smo u toj lutriji).

 

Tek tada ce mozda ovaj mozak puza da shvati sta je ovde napisao.

 

Inace je komentar izbrisala - gvirnuo sam joj u profil, ona je pravoslavac u dusi.

 

edit: izbrisala je i profil :D jos ce ispasti da je endemski slucaj, a ovakvih je po ovoj zemaljskoj kugli vise nego nas nenormalnih

Edited by Caligula
Link to comment
68339973_1591892017615047_7459210998797303808_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQknv51DUoCX6JEl4jfMY0Ps2trIsrVER-ZaNiUhgftX7nyh2zJp_YVXLGJtXEClumg&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=2fbb78e5827cc8218d8aaf0cc34919e4&oe=5DCD1BB4
Kakav idiot od žene jbt... voleo bih da pročitam komentare, ako nema dobar deo da se slažu s njom živ nisam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Sad sam je pronasao, ipak nije ugasila profil. Izvinjava se svima, kaze pun joj je inboks, sve je shvatila, komentari su uglavnom dobronamerni, sada moli ljude da je ostave na miru.

 

Njen brat cujem napisao da joj oproste jer je luda(?)

 

Inace to sto je ova gospoja glasno rekla mnogo ljudi (ne zelim da ulazim u procente, besmisleno je) intimno misli. Sa jedne strane to je prirodni evolutivni refleks, da grupa/copor/krdo/pleme insistira na uniformnosti, sa druge strane to je toliko neljudski i neempaticno da prosto boli glava. Dok citas ovaj post mrstis se refleksno.


 

Spoiler

 

Vrtic u kojem mi je dete par puta je organizovano isao u Madlenijanum na inkluzivnu predstavu u kojoj glume deca sa posebnim potrebama, posle tih predstava ova moja je nesto zaista naucila. Ja sam kasnije odgledao snimak jedne, mislim da je ono najblize sto moze da se pridje bogu i cistoj ljubavi o kojoj covecanstvo govori - komunikacija, razumevanje, prihvatanje. Pri tom ne mislim na decu sa pozornice vec na svu decu u sali i nevidljivu barijeru koja se cesto stavlja izmedju njih, ovde prosto vidis kako se ta barijera topi.

 

Kasnije pricao sa detetom, pita me jedno teolosko pitanje "zasto ja mogu da hodam a ona (glavna glumica) ne, bas mi je zao?"  ja joj kazem, "ti mozes da hodas ali ona je od tebe bolja u nekim drugim stvarima, ne treba nikada nikoga da zalis".

 

 

Ova sto je pisala post bi ga mozda drugacije pisala da je vaspitana pravlino, treba na inkluziji raditi sto vise. Jer empatija nije dovoljna, neki je prosto nemaju.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...