Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znam tipa koji Hrvatsku video nije ali je dobio pasoš na osnovu izjašnjavanja o nacionalnosti (ili narodnosti bem li ga) iz srednje škole, pre 30ak godina. Po njegovoj priči to, i da je katolik je bilo dovoljno za državljanstvo.
Tu su vrlo važnu ulogu imala ova "udruženja hrvata" i drugi. Oni su sećam se, izdavali "sertifikat".
I to se znala tarifa...
Zato se te stranke i udruženja i kolju toliko...
Fora je u kinti...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, desboj said:

Znam tipa koji Hrvatsku video nije ali je dobio pasoš na osnovu izjašnjavanja o nacionalnosti (ili narodnosti bem li ga) iz srednje škole, pre 30ak godina. Po njegovoj priči to, i da je katolik je bilo dovoljno za državljanstvo.

Meni je keva hrvatica. Iz Hrvatske. Sanse da dobijem njihov pasos su ravne nistici. 

Link to comment

Mojoj prijateljici je majka rodjena u Hrvatskoj, Hrvatica, prijateljica je krstena u katolickoj crkvi (ako to ikakvog ima znacaja), pokusala je pre nekoliko godina (6-7 sigurno, a mozda i vise, kucao sam joj nesto, neku izjavu za tu priliku, ne secam se tacno o cemu je bilo rec) da dobije pasos i nije uspela.

Edited by Nesh
Link to comment

Možda sad, ovo je bilo pre sigurno 10 godina. Tip je išao po svedočanstvo iz škole( iz 80ih, možda i iz 70ih) na kom piše u rubrici nacionalnost Hrvat, kaže da mu je to bilo dovoljno. 

 

Pretpostavljam da je kriterijum dignut, kao i za mađarski pasoš.

 

@arkadija

Edited by desboj
Link to comment

ja sam rodjen u zagrebu pre 71ve, ziveo tamo do 4te godine zivota i imam pravo na putovnicu bez obzira sto su mi roditelji iz srbije/bih. ne mogu da mi ga oduzmu jer sam po rodjenju upisan u knjigu drzavljana hrvatske.

 

kad sam vadio prvu licnu u bg-u, tad mi je prvi put trebala potvrda o drzavljanstvu. na njoj pise da sam hrvat i drzavljanin sfrj. dokument posedujem i mislio sam da ih ako mi ne daju drzavljanstvo, jurim na osnovu toga. 

 

prosle godine kad sam isao na letovanje, isao u lokalni maticni ured na losinju da uzmem izvod (trebao mi za nas pasos) opet pitao da li imam pravo na pasos, rekose da imam.

 

izgleda cu morati i taj pasos da vadim, cisto da imam i eu pasos za nedajboze. 

Link to comment

meni bliska osoba je dobila pasoš na osnovu činjenice da mu je otac dalmatinac. nije rođen u hrvatskoj ali je kršten katolik. čak je zahtev podnet van evrope.

Link to comment
58 minutes ago, Arkadija said:

Meni je keva hrvatica. Iz Hrvatske. Sanse da dobijem njihov pasos su ravne nistici. 

Zasto su te odbili? Koje je obrazlozenje?

Link to comment
2 hours ago, fonTelefon said:

Po mestu upisa oca Borisa Tadica 1948 godine on je Crnogorac, po mestu upisa oca Aleksandra Vucica on je Baznian. (Djindjic po ocu Srbin iako rodjen u Bosni, Milosevic isto Crnogorac, Nikolic gedza).  Ja nisam uspeo da pronadjem niti jednog novinara koji bi istrazio kada su oni primljeni u srpsko drzavljanstvo kada ih je neki jadnicak iz drzavnog aparata tamo upisao. To mora biti javni podatak od trenutka njihove kandidature. Toliko o srpskim novinarima. 

 

Na osnovu rođenja u Srbiji.

Link to comment
Meni je keva hrvatica. Iz Hrvatske. Sanse da dobijem njihov pasos su ravne nistici. 

+1  

 

edip. u doba rodjenja borisa tadica i zorana djindjica i bilo koga, nije bilo bitno. po raspadu je uslov za automatsko srpsko drzavljanstvo koje se ne dovodi u pitanje bilo da li je jedan od roditelja srpski drzavljanin. ko je rodjen u srbiji pre rata od roditelja koji nisu rodjeni i upisani na teritoriji srbije, morao je da aplicira za srpsko drzavljanstvo ispochetka, u chekanju od 3 do 5 godina. za hrvate, to na klub i krshtenicu je radilo samo za vreme rata, kasnije ne. oni su svi uzivali u tim perverzijama i jedni i drugi...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Na osnovu rođenja u Srbiji.

Ne nisu mogli tako. Hiljade gradjana rodjenih u Srbiji a ciji su roditelji bili iz exYU republika je bilo maltretirano od strane policije i upisivano u knjige drzavljanstav u bivsim zgradam SIVa u toku devesesetih da bi mogli dobiti pasos.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

+1 

 

 

edip. u doba rodjebja borisa tadica i zorana djindjica i bilo koga, nije bilo bitno. po raspadu je uslov za automatsko srpsko drzavljanstvo koje se ne dovodi u pitanje bilo da li je jedan od roditelja srpski drzavljanin. ko je rodjen u srbiji pre rata od roditelja koji nisu rodjeni i upisani na teritoriji srbije, morao je da aplicira za srpsko drzavljanstvo ispochetka, u chekanju od 3 do 5 godina. za hrvate, to na klub i krshtenicu je radilo samo za vreme rata, kasnije ne. oni su svi uzivali u tim perverzijama i jedni i drugi...

 

sent from bubamoto

 

 

Nije tacno menjali su se zakoni o drzavljanstvu i uvek je bilo republicko. Nije bitno ni srpsko drzavljanstvo sada vec da ti je neko poreklom iz Srbije.

 

 

 

 

 

Link to comment

ja i ne govorim o sad. moje rodjake rodjene u srbiji od nesrpskih srba i hrvata, morale su da konkurishu u srpsko drzavljanstvo bez obzira na mesto rodjenja, kao punoletne osobe, neposredno posle jugoslovenskog rata. za sad me vec iskreno zabole, ja sam rodila srbe i to im je shto im je :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...