Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

17 minutes ago, fonTelefon said:

republika je bilo maltretirano od strane policije i upisivano u knjige drzavljanstav u bivsim zgradam SIVa u toku devesesetih da bi mogli dobiti pasos.

Tako je bilo i sa mojom mamom. Stim  sto je ona udajom dosla u Srbiju, ali prica he ista.

Edited by Arkadija
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

sve je vazilo, parcelisanje naroda je vrsheno predano i maliciozno na svim stranama, malo ko nije oshtecen ma neki nachin. da sam zla kao shto nisam, ovaj danashnji fijasko od drzavnih ishoda bi me mozda i radovao. ali me ne raduje dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, fonTelefon said:

Ne nisu mogli tako. Hiljade gradjana rodjenih u Srbiji a ciji su roditelji bili iz exYU republika je bilo maltretirano od strane policije i upisivano u knjige drzavljanstav u bivsim zgradam SIVa u toku devesesetih da bi mogli dobiti pasos.

 

Ok. Ali su hiljade građana i dobile pasoš. Zašto misliš da je zakon zaobiđen bilo kako u slučaju B.T i AV?

Link to comment

Parcelisanje je poceto u vreme SFRJ kada su uveli republička državljanstva i savezno kao derivat republičkog. 

 

Do 71 je važilo pravilo da se državljanstvo deteta određuje po državljanstvu, tj mestu rođena oca, pa je neko rođen u bgd morao da izvod iz državljanstva vadi tamo gde mu se otac rodio a mkr tamo gde se ona rodila.

 

Posle je to menjano. Sada je moguće upisati se u mkr po opštini prebivališta kada se dobije državljanstvo što je dosta zgodno.

Link to comment
7 hours ago, Paul Gompitz said:

 

1992 za domovnicu je bila dovoljna potvrda katolickog svestenika Hrvata da je osoba x krstena.

 

Ovo i to što desboj piše moglo je pre 15 godina sigurno. Tako su čak i pojedini Mađari iz Subotice uzimali hrvatsko državljanstvo pomoću potvrde od sveštenika, pre mogućnosti dvojnog državljanstva u Mađarskoj.

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Tako je bilo i sa mojom mamom. Stim  sto je ona udajom dosla u Srbiju, ali prica he ista.

i s mojom. 

 

6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Parcelisanje je poceto u vreme SFRJ kada su uveli republička državljanstva i savezno kao derivat republičkog. 

 

Do 71 je važilo pravilo da se državljanstvo deteta određuje po državljanstvu, tj mestu rođena oca, pa je neko rođen u bgd morao da izvod iz državljanstva vadi tamo gde mu se otac rodio a mkr tamo gde se ona rodila.

 

Posle je to menjano. Sada je moguće upisati se u mkr po opštini prebivališta kada se dobije državljanstvo što je dosta zgodno.

vidis ovo mi je zanimljivo. ja sam rodjen u hrvatskoj pre 71, otac mi je srbin, majka muslimanka (bosnjakinja za mladje) a automatski sam upisan u knjigu drzavljana hrvatske a ne sfrj. sto sam saznao, kao sto vec rekoh, kad sam trazio prvo drzavljanstvo. uverenje o drzavljanstvu je stiglo iz zagreba bez obzira sto mi je otac iz bg-a i u to vreme smo uveliko ziveli u bg-u. cini mi se da je i to bilo podlozno regionalnim tumacenjima a ne bih iskljucio ni raspolozenje sluzbenika. 

 

Link to comment

bilo je podlozno izivljavanju na svim stranama sve do 2000 i neke, za sve ljude za koje znam da su morali da se bave time. ja razumem da su se drzave podelile i pokushale da unakrst zagorchaju shto vishe zivota tudjima, a ni svoji se nisu shtedeli. prava shteta shto ce da ispadne da je bilo uzalud. svi ce biti njemci.

sent from bubamoto

Link to comment

Ja sam ocu uspeo da izvadim hr drzavljanstvo tek pošto je umro
A njegova sestra, koja je još živa, i celi zivot živela i radila u Osijeku još uvek nije uspela

Link to comment
56 minutes ago, adam said:

i s mojom. 

 

vidis ovo mi je zanimljivo. ja sam rodjen u hrvatskoj pre 71, otac mi je srbin, majka muslimanka (bosnjakinja za mladje) a automatski sam upisan u knjigu drzavljana hrvatske a ne sfrj. sto sam saznao, kao sto vec rekoh, kad sam trazio prvo drzavljanstvo. uverenje o drzavljanstvu je stiglo iz zagreba bez obzira sto mi je otac iz bg-a i u to vreme smo uveliko ziveli u bg-u. cini mi se da je i to bilo podlozno regionalnim tumacenjima a ne bih iskljucio ni raspolozenje sluzbenika. 

 

*Dijete čija su oba roditelja državljani Socijalističke Republike Hrvatske stiče rođenjem državljanstvo Socijalističke Republike Hrvatske, ako roditelji u vrijeme rođenja djeteta imaju prebivalište u Socijalističkoj Republici Hrvatskoj. Ukoliko nisu ispunjeni uvjeti iz prethodnog stava, dijete stiče državljanstvo Socijalističke Republike Hrvatske, ako se roditelji o tome sporazume.*

 

ovo je srh zakon iz 65

 

Link to comment
37 minutes ago, renne said:

Ja sam ocu uspeo da izvadim hr drzavljanstvo tek pošto je umro
A njegova sestra, koja je još živa, i celi zivot živela i radila u Osijeku još uvek nije uspela

Zena u posljednjih 8+ godina u kontinuitetu zivi u Hrvatskoj i ne moze dobiti drzavljanstvo? Uz koje objasnjenje?

Link to comment
18 minutes ago, Hamlet Strašni said:

*Dijete čija su oba roditelja državljani Socijalističke Republike Hrvatske stiče rođenjem državljanstvo Socijalističke Republike Hrvatske, ako roditelji u vrijeme rođenja djeteta imaju prebivalište u Socijalističkoj Republici Hrvatskoj. Ukoliko nisu ispunjeni uvjeti iz prethodnog stava, dijete stiče državljanstvo Socijalističke Republike Hrvatske, ako se roditelji o tome sporazume.*

 

ovo je srh zakon iz 65

 

nikad nisam pitao roditelje da li ih je iko ista pitao za upis u knjigu drzavljana kad sam rodjen al cenim da u to vreme nisu na takve stvari obracali paznju. nisu ni kasnije kad je pocela prozivka a tek tad.... tako da ako ih je tokom prijavljivanja rodjenja deteta sluzbenik pitao - da li da upisemo dete u knjigu drzavljana hrvatske, srbije ili bih, mogu zamisliti da su izabrali hrvatsku. jer su tu. a i sve je to jedna zemlja. bila. 

 

Link to comment
10 hours ago, Leia said:

 

Ne znam cemu onda cela ona drama da bi nam Albanac mogao biti predsednik u slucaju da smo nekim cudom zadrzali Kosovo.

Taj bi barem umeo da potkupi koga god treba od Amera i izlobira sta god hoce. Od kinte sa 2-3 polja vutre mogli bismo i Bugare anektirati...

i dok dlanom o dlan, eto izlaza na more.

more, to nama treba.

 

ne znam zašto se tako retko razmišlja u tom pravcu

Link to comment
Zena u posljednjih 8+ godina u kontinuitetu zivi u Hrvatskoj i ne moze dobiti drzavljanstvo? Uz koje objasnjenje?
Žena sedamdeset i nešto godina živi u Hr
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...