Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

:D

 

a za onu kupovinu vode se izvinjavam sto uopste priupitah, sad na drugoj temi videh kud to odvede

ja nisam imao takve namere :)

 

 

inace to sa nalivanjem vodom me podsetilo da zivot bez tv i kontakt sa malo ljudi ima svojih prednosti :D

nekako me uglavnom omase sve te sulude kampanje i pretnje koje ciklicno ugrozavaju zivot postenog srbistanca

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja pamtim vremena kada plastične flaše nisu postojale, samo staklene, a ko je imao aluminijumsku ili plastičnu čuturicu nije je šetao po gradu.

 

tako da nalivanje vodom nije bilo tehnički moguće sve i da je bilo želje, volje ili potrebe

(edit: mislim naravno na ovo nalivanje u hodu na svakom koraku)

 

 

 

Edited by Frile
Link to comment

Of kors, i to - jedina alternativa bili su sokići na slamčicu, nego mi smešno kad se setim kako smo se smejali ljudima koji će da kupe "običnu" vodu u flašici, budale.

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

:D

 

a za onu kupovinu vode se izvinjavam sto uopste priupitah, sad na drugoj temi videh kud to odvede

ja nisam imao takve namere :)

ne sekiraj druze, da nije to, odvelo bi neshto drugo. to je takav koncept.

Link to comment
25 minutes ago, zorglub said:

Of kors, i to - jedina alternativa bili su sokići na slamčicu, nego mi smešno kad se setim kako smo se smejali ljudima koji će da kupe "običnu" vodu u flašici, budale.

Ja se i dalje smejem. 

Ako nije neki zdravstveni problem u pitanju, ne vidim razlog da neko ne moze da izdrzi 2-3 sata bez vode. 

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

Ja se i dalje smejem. 

Ako nije neki zdravstveni problem u pitanju, ne vidim razlog da neko ne moze da izdrzi 2-3 sata bez vode. 

naravno da moze.

Link to comment
4 hours ago, pbg12345 said:

mene je deda ucio da leti kad je zega nikako ne pijem vodu, jer se trazi sve vise, vec da drmnem rakijicu, dve :D

 

najveci problem je sto je unuk, odnosno ja tad imao 5,6 godina! :D

 

Alkohol dehidrira... izgleda da ipak nije svaka narodna mudrost obavezno mudra. :P

Link to comment
10 minutes ago, JozoMujica said:

Ja se i dalje smejem. 

Ako nije neki zdravstveni problem u pitanju, ne vidim razlog da neko ne moze da izdrzi 2-3 sata bez vode. 

pa ne znam

da zivim u nekim vojvodjanskim mestima mislim da bih pio iskljucivo flasiranu vodu

 

sta, ama bas nikad ne kupis vodu u flasi?

Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Alkohol dehidrira... izgleda da ipak nije svaka narodna mudrost obavezno mudra. :P

dehidrira naravno

ocekivao sam da to neko poveze sa onom "nocnom vodom"

mada mudrost i nije nuzno losa, pogotovo na nekoj fizikaliji leti na prijatnih +40 :)

 

Link to comment
45 minutes ago, Frile said:

ja pamtim vremena kada plastične flaše nisu postojale, samo staklene, a ko je imao aluminijumsku ili plastičnu čuturicu nije je šetao po gradu.

 

tako da nalivanje vodom nije bilo tehnički moguće sve i da je bilo želje, volje ili potrebe

(edit: mislim naravno na ovo nalivanje u hodu na svakom koraku)

 

 

 

 

Leto '91 ili '92, jul, negde ovo doba, ja zavrsio 4. razred ( 5. ako je '92. ) raspust u toku..dobio mtb iliti brdski bicikl.

 

Raspuste sam tada provodio na selu. Tada su jos bocice za bicikl bile retke i nisu mogle svuda da se kupe, imati tako nesto na biciklu bio je bas luksuz u nasim ocima. Jednog dana smo resili da se provozamo do susednih sela, nekako slagali roditelje da cemo samo krug da obrnemo i otisli u nepoznato..manje vise. Kada smo stigli do drugog sela od naseg ( to je nekih 10km u jednom pravcu ) obuzela nas je nevidjena zedj. Jedna jedina prodavnica u selu je tada radila dvokratno i bila zatvorena do popodne, jos narednih nekoliko sati..pitanje je koliko smo para imali kod sebe da i kupimo flasu kisele i utolimo zedj. Da pokupimo vodu iz seoskog bunara nismo imali snage, pokusavali ali smo se samo dodatno izmorili. To je bilo vreme mobilizacija, nigde coveka na ulici iliti sokaku. Iz ocaja, krenuli smo da lupamo ljudima na kapije i kucamo na prozore u nadi da cemo izmoliti malo vode. Iz razloga gorepomenute mobilizacije, niko ni glavu da promoli napolje. Mesto je izgledalo kao selo duhova. 

Otprilike deseta kuca kod koje smo pokusali, otvorio je deda koga je verovatno boleo paja i za rat i za mobilizaciju. Doneo nam je litarsku staklenu flasu vode. Izvrtesmo je nas cetvorica u krug mereci gutljaje jedan drugom. I dan danas pamtim svaki svoj gutljaj i olaksanje koje sam osetio. Bukvalno, kao ponovo rodjen sam bio. 

 

U povratku, vozili smo kolskim putevima, pored njiva. Naisli na parcelu na kojoj su bile zasadjene lubenice. Uzeo svako po jednu, razbili ih o zemlju na pola i sakama izvlacili sredinu i gutali. Ni sad ne znam da li nam je vise pomogla ili nas ucinila dodatno zednima.

Kuci smo stigli iznemogli, musavi, ludi od zedji. Nisam siguran da li sam popasao neku kaznu zbog toga. 

 

Eto..ne znam sto sam ovo ispricao..ali doslo mi. Da nema foruma, ne znam gde bih ove svo gluposti ispisao. 

 

Hidrirajte se :)

Link to comment

Juče klima u autobusu, danas flaširana voda. Sutra očekujem da neko krene da se zgražava nad konceptom vodovodnih instalacija. 

Link to comment
29 minutes ago, pbg12345 said:

pa ne znam

da zivim u nekim vojvodjanskim mestima mislim da bih pio iskljucivo flasiranu vodu

 

sta, ama bas nikad ne kupis vodu u flasi?

Ne.

Kupujem balone zbog klinca posto nam voda sa cesme nije bas najbolja zbog male potrosnje (periferija) i starih cevi. 

 

Doduse, ja vodu skoro nikad ne pijem, samo pivo i koka kolu kad vozim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...