Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 hours ago, SDSG said:

Ja sam sa 29 god preziveo infarkt jer sam vozio hladnjacu, dosao na istovar izasao u pretkomori gde je bilo 18 stepeni iz kamiona u koji je 3 sata stajao na suncu. Usao sam samo da ga preparkiram za istovar, dakle bio sam u njemu 10ak min.Pa ti vidi. 

 

U klimatizovanom gradskom autobusu, zbog nonstop otvaranja vrata, nikada neće biti 18 stepeni. Jako mi je žao što si preživeo infarkt (najiskrenije, u mojoj familiji ih je bilo dosta i ježim se na i od infarkta) ali realno porediš babe i žabe.

 

Pre par nedelja je mojoj devojci pozlilo u trojelbusu od vrućine. Onesvestila se i pala. Polivali je vodom, dolazila k sebi posle napolju sat vremena. Da je radila klima i da je u trolejbusu bilo bar 5-6 stepeni manje, to se njoj ne bi desilo. I nije jedina. Dakle pričaš o nečemu što ne postoji (penzioneri koji će da dobiju srčku kada uđu u klimatizovan autobus), a ignorišeš stvari koje se dešavaju svakodnevno kada je vrućina u saobraćajnom špicu (da se ljudima sloši u prevrućim autobusima).

Link to comment

Ajd' razumem da iz ohlađenog prostora uđeš u vreo i da dobiješ srčku, ali iz vrelog u ohlađeni prostor najblaže rečeno čudno, fasuješ prehladu vrlo verovatno.

 

Nije to ona situacija kad se rizičnima po srce nikako ne preporučuje duže čišćenje snega, jer se tada krv sa perifernih krvnih sudova povlači ka srcu, pravi pritisak i stvara visoko rizičnu situaciju za onoga ko ima probleme sa čukom.

Link to comment

I meni je mnogo veci problem, kada sa vrucincine udjem u ledaru (kao sto je bilo u Lidlu pre par dana). Oblije me hladan znoj iz momenta, a kod bas velike razlike desavali su se i disajni problemi, trnjenje ruke i tome slicno.

U moje vreme nije bilo klima po gradskim autobusima, no valjda sam bio mladji, pa sam izdrzavao nekako (mada nisam imao flasicu vode kod sebe, kao sto je sada uvek slucaj). Jeste prijatnije sa klimom no ja je mrzim iz dna duse.  

Jedina klima u kuci mi je stavljena u vezbaonicu, dok je u boravisnom delu nemam.

Link to comment

Na hladnoci se krvni sudovi skupljaju, ako neko ima tromb ili zacepljenje, suzenje - nagla hladnoca ce to dodatno iskomplikovati.

 

Sa druge strane, vrucina strasno snizava pritisak i utice na srcani ritam, pa se i tu prave problemi.

Edited by Caligula
Link to comment

pa zašto?

ne bih mogao da izdržim u zatvorenom prostoru bez klime, mislim mogao bih  :dry: sve može da se izdrži, ali  baš teško

 

 

izgleda da smo rešili sve druge probleme, kad je na doomu klima ili ne klima

 

Link to comment

Pa kad je čovek zamenio tezu u startu. Poenta je bila da ovde prečesto nastrada onaj ko traži bolje, a ne onaj ko koči napredak.

Link to comment
2 hours ago, palikaris said:

Naravno da moze gradski autobus da se rashladi, nismo mi jedina zemlja na svetu gde je vrucina, pa je samo kod nas zilion stepeni u busu a kao radi klima. Ako u Bangkoku, najtoplijem gradu na svetu 5 puta vecem i 20 puta haoticnijem od Beograda moze u busu da bude tako hladno da dobijes upalu pluca (i da se ulazi na prednja vrata, i da svi placaju kartu), znaci da moze. Samo nasi strucnjaci ko i obicno nemaju pojma ni o cemu, uvek nesto palamude, ne moze, nije racionalnotm .

 

Ali je potrebno da se u busu upali klima da malo radi 10-15-20 minuta pre nego sto bus krene uopste, i da se stavi da hladi na 20-22 stepena, pa ce sa ljudima unutra i otvaranjem vrata biti 27-28. Ali ne, nego nasi stede svaki dinar, pogotovo privatnici. Potrosice 0,003L benzina vise dnevno, eee. Ko i taksisti, u 2 popodne na 40 stepeni on upali klimu tek kad ti sednes u auto koji je stajao parkiran na suncu ko zna koliko dugo, pa normalno da je vruce, kad krene da hladi ti si vec stigao. Taksista ustedeo 20 dinara, jebo toplotni udar.

Sve si ovime rekao, a u jedno si rekao i zasto je klima u gradskom autobusu besmislena, kompresor povecava potrosnju za 30%,a prosecan autobus trosi 18+ litara i to rasterecen, a zamisli tek pun putnika i sa klimom,koja je opet slabog ucinka.Dakle trosak za par stepeni razlike u temperaturom, jel bi ti palio klimu u kuci kad je napolju 36,da bi ti u sobi bio 31 stepen i uredno placa uvecan racun? 

Link to comment

pa nishta, onda da ne pushtamo klimu u gradskom i gotova stvar. ionako nije cilj da se vozimo nego da prevoznik zaradi profit. meni to sve ok, samo mora da se kaze naglas.

 

i inache sve vishe javnih stvari u ovom dupetu od drzave sluzi da neko zaradi profit.

 

to je isto ok. posle kad bude opet besenje, bice jao, pun kikiriki rodoljuba :dry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...