Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, SDSG said:

Sve si ovime rekao, a u jedno si rekao i zasto je klima u gradskom autobusu besmislena, kompresor povecava potrosnju za 30%,a prosecan autobus trosi 18+ litara i to rasterecen, a zamisli tek pun putnika i sa klimom,koja je opet slabog ucinka.Dakle trosak za par stepeni razlike u temperaturom, jel bi ti palio klimu u kuci kad je napolju 36,da bi ti u sobi bio 31 stepen i uredno placa uvecan racun? 

Prvo, taj raspali gsp se finansira od nas svakako, naftu dobija po aubvencionisanoj ceni, tako da bi bar za nase pare mogli da ne stede na nasem komforu (mada se ne radi ni o kakvom komforu, nego bukvalno padnes u nesvest i dodjes ujutru na posao usmrdeo i već psihofizocki sjeban a radni dan tek pocinje). Ne stede na mnogo vaznijim stvarima, kupuju ukrase na novu godinu za milione evra, al sad je vazno da tu ustede.  I sumnjam da je bas 30%.

 

A drugo, kako u svakom drugom jebenom gradu koji je i topliji od Beograda to funkcioniše, samo kod nas eto ne moze? Evo Atina0mi pada na pamet, pa tamo je leti pakao znacajno veći nego ovde. I isto je saobracaj nikakav, guzve nenormalne, zemlja bankrotirana, pa eto, klima u autobusima radi. 

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Funkcioniše i u Novom Sadu, da ne idemo u inostranstvo, naravno nema svaki autobus klimu, ali oni koji imaju itekako se oseti da imaju... Stvarno ne znam čemu ti pokušaji da se odbrani neodbranjivo?

Link to comment

Meni je i u tim klimatizovanim autobusima vruce, evo kod nas su svi autobusi klimatizovani pa sam u utorak izasao iz autobusa okupan u vodi, a vozio se 3 stanice :D Jos se oseti budj iz ko zna kad zamenjenog filtera :D Nikakvo olaksanje nisam osetio kad sam usao, sem sto sunce ne przi u glavu, a kad otvori vrata pakao udje unutra, pa onda sledeca stanica opet, pa taman zalici da hladi ono opet stanica, pa izadjes a sve vrelo :D Tako da duva to, ali bez neke svrhe. 

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

Funkcioniše i u Novom Sadu, da ne idemo u inostranstvo, naravno nema svaki autobus klimu, ali oni koji imaju itekako se oseti da imaju... Stvarno ne znam čemu ti pokušaji da se odbrani neodbranjivo?

Ssd ce ti kazu eee al Beograd je veliki grad, nike isto. Ne, kod nas ima ta neka neverovatna tendencija da se izmislja rupa na saksiji stalno, oko banalnih stvari. Gde god da odes, u zemlje koje vaze za raspale, siromasne i korumpirane, gradovi 10-15 puta veći od Beograda, i nezamislivo je da se vozis autobusom a ne platis kartu, ulazi se na prednja vrata izlazi na zadnja, svaki autobus je isto ofarban, obelezen, pise gde ide i odakle, nije zardjao i ne otpadaju mu delovi, svaki taksi je uniformisan, iste boje, klimatizovan, itd. Tako te banalne stvari, funkcionisu i u bangkoku, sao paolu, tunisu, istanbulu, atini, otkud znam, gde god hoces bukvalno, i kod bogatih i kod siromasnih zemalja, vrucih, hladnih, velikih malih, samo kod nas je to nesto komplikovano, ne moze, rasprave, diskusije, filozofiranja, Beograd je velik, beograd je milionski, pa ovo pa ono. To stvarno ne kapiram. Ne radi se o slanju ljudi na mesec, nego o stvarno osnovnim, banalnim stvarima. 

Link to comment
13 minutes ago, SDSG said:

Meni je i u tim klimatizovanim autobusima vruce, evo kod nas su svi autobusi klimatizovani pa sam u utorak izasao iz autobusa okupan u vodi, a vozio se 3 stanice :D Jos se oseti budj iz ko zna kad zamenjenog filtera :D Nikakvo olaksanje nisam osetio kad sam usao, sem sto sunce ne przi u glavu, a kad otvori vrata pakao udje unutra, pa onda sledeca stanica opet, pa taman zalici da hladi ono opet stanica, pa izadjes a sve vrelo :D Tako da duva to, ali bez neke svrhe. 

 

Onda je problem s konkretnim autobusom koji je ili mator ili loše servisiran ili oboje, a ne sa konceptom klime u autobusu. :)

Link to comment

zavisi i od klime. kad su uvezeni Solarisi došli su sa svojim brutalnim klimama, mogli su da naprave ledaru unutra i kad su puni. ne znam u kakvom su sad stanju, ne mogu više da se vozim leti autobusom, ali verovatno su i one dotrajale, slabo  ili nikako servisirane itd. ostalim autobusima su ugrađivali neku žnj kategoriju klime koje se jedva primete da rade. ali bolje i to nego ništa

 

 

Edited by levi
Link to comment
25 minutes ago, Time Crisis said:

 

Onda je problem s konkretnim autobusom koji je ili mator ili loše servisiran ili oboje, a ne sa konceptom klime u autobusu. :)

 

+1

 

Klime se u GSP održavaju kao i sve ostalo - nikako

Link to comment

Pa valjda pricamo o postojecem stanju? 

 

Lako bi mi da su novi autobusi sa fabricki toniranim staklima, vrata sa termoizolacionim staklom, klima sa recirkulacijom i ostalo. 

 

Ovako jos se vozimo na tranbus sasijama,sa jedinicima na podu. 

Link to comment
12 minutes ago, SDSG said:

Pa valjda pricamo o postojecem stanju?

 

Fakat je da ne znamo postojeće stanje, da li se nešto ne uključuje zato što ni ne radi ili po nekoj direktivi ili je nešto treće u pitanju.

Link to comment

50% ne radi,30% radi ali bolje da ne radi, 10% radi, a ostalih 10% su prosecni Srbi koje klima moze da ubije (taj sam :D). Naravno o ovim novijim autobusima. 

 

Matore krsine u mahom fabricki bez klime, ali i za njih ima resenje koje ne trosi gorivo a hladi. Ali ne moze da se ukrade i tu ba tu opciju odbacili davnih dana. 

Edited by SDSG
Link to comment
1 hour ago, palikaris said:

Ssd ce ti kazu eee al Beograd je veliki grad, nike isto. Ne, kod nas ima ta neka neverovatna tendencija da se izmislja rupa na saksiji stalno, oko banalnih stvari. Gde god da odes, u zemlje koje vaze za raspale, siromasne i korumpirane, gradovi 10-15 puta veći od Beograda, i nezamislivo je da se vozis autobusom a ne platis kartu, ulazi se na prednja vrata izlazi na zadnja, svaki autobus je isto ofarban, obelezen, pise gde ide i odakle, nije zardjao i ne otpadaju mu delovi, svaki taksi je uniformisan, iste boje, klimatizovan, itd. Tako te banalne stvari, funkcionisu i u bangkoku, sao paolu, tunisu, istanbulu, atini, otkud znam, gde god hoces bukvalno, i kod bogatih i kod siromasnih zemalja, vrucih, hladnih, velikih malih, samo kod nas je to nesto komplikovano, ne moze, rasprave, diskusije, filozofiranja, Beograd je velik, beograd je milionski, pa ovo pa ono. To stvarno ne kapiram. Ne radi se o slanju ljudi na mesec, nego o stvarno osnovnim, banalnim stvarima. 

ovo mi se dopalo. nevezano za trenutnu temu.

Link to comment
1 hour ago, levi said:

zavisi i od klime. kad su uvezeni Solarisi došli su sa svojim brutalnim klimama, mogli su da naprave ledaru unutra i kad su puni. ne znam u kakvom su sad stanju, ne mogu više da se vozim leti autobusom, ali verovatno su i one dotrajale, slabo  ili nikako servisirane itd. ostalim autobusima su ugrađivali neku žnj kategoriju klime koje se jedva primete da rade. ali bolje i to nego ništa

 

 

Solarisove klime propale, sad uspešno greju kad su uključene

Link to comment
3 hours ago, hazard said:

 

+1

 

Klime se u GSP održavaju kao i sve ostalo - nikako

Klima koja se ne održava i ne čisti redovno može da izazove ozbiljnije zdravstvene probleme nego nepostojanje iste.

 

Da ne bude da sam protiv klime u autobusima - sve jedno mi je. Gradskim autobusom se nisam vozio cca 30 godina, u kolima nemam klimu, kod kuće nemam klimu niti nameravam da je nabavljam.

Moja porodica ne voli veštački ohlađen vazduh. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...