Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

51 minutes ago, pbg12345 said:

I sta si sad rekao ovom prvom recenicom?

Ok naravno, ali to vazi za svasta nesto, ne samo za klime

Pa rekao sam da je bolje za putnike da klima ne radi nego da radi neočišćena.

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stoji

Bolje je za putnike i da pesace nego da se voze u vozilu kom su pokvarene kocnice

Bolje biti gladan nego jesti otrovanu hranu

 

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Klima koja se ne održava i ne čisti redovno može da izazove ozbiljnije zdravstvene probleme nego nepostojanje iste.

 

Da ne bude da sam protiv klime u autobusima - sve jedno mi je. Gradskim autobusom se nisam vozio cca 30 godina, u kolima nemam klimu, kod kuće nemam klimu niti nameravam da je nabavljam.

Moja porodica ne voli veštački ohlađen vazduh. :D

Bolje bakterije, nego oznojeni stanovnik Borce u penziji koji jede luk :D

 

Kako se brzo zaboravili crvene mecke, manovi, dubrave i ostalo.Sem Novosadjanja oni jos uvek imaju muzejske primere Volvo-a :D

Link to comment

Pamtimo Manove, Setre, nekoliko Lilanda i potoke znoja koji su se redovno prolivali leti. Pamtimo i prve buseve sa klimom kada je, gle čuda, temperatura bila znatno podnošljivija. I sad neko trtlja da je to besmisleno...

Link to comment
8 hours ago, Time Crisis said:

Funkcioniše i u Novom Sadu, da ne idemo u inostranstvo, naravno nema svaki autobus klimu, ali oni koji imaju itekako se oseti da imaju... Stvarno ne znam čemu ti pokušaji da se odbrani neodbranjivo?

U Novom Sadu klima uglavnom radi u busu, čak se ulazi na prednja vrata, svi plaćaju kartu. Verovali ili ne, na samo 75 km od Beograda.:D

Sve se može regulisati, ukoliko postoji želja. Potrebno je ponekad i servisirati klima uređaje, i naravno ne štedeti na svemu. Nažalost, kod nas gradska saobraćajna preduzeća uglavnom služe za zapošljavanje kancelarijskih duhova, dok se broj vozača i autobusa smanjuje.

Najveći neprijatelj  binSr-a je ta genocidna tvorevina zvana klima uređaj.

Nije normalno kada hlade na 15 stepeni (u Tunisu sam ludeo od toga), međutim uvek može fino da se podesi (21-24), da li si u autu, kancelariji, kući, autobusu...

Link to comment
On 4.7.2019. at 11:16, Filozof manijak said:

Klimatizujte forum!

Prvo korisnici da ulaze na prednja vrata...ako može na onom "levičarskom jahting klub forumu"(tm kauboj), iako je manji od ppp, može i ovde.

Link to comment

шта сте напали да се грлите на ову врућину.

 

два климатизована аутобуса одјутрос, мало ли је. унутра народи и народности са оним великим торбама званим крмаче, иду однекуд да продају нешто неком. и свима лепо. и врата се отварају сваки час. и и даље лепо.

 

неподношљиво мајкеми :unsure:

Link to comment
On 4.7.2019. at 12:16, palikaris said:

Ssd ce ti kazu eee al Beograd je veliki grad, nike isto. Ne, kod nas ima ta neka neverovatna tendencija da se izmislja rupa na saksiji stalno, oko banalnih stvari. Gde god da odes, u zemlje koje vaze za raspale, siromasne i korumpirane, gradovi 10-15 puta veći od Beograda, i nezamislivo je da se vozis autobusom a ne platis kartu, ulazi se na prednja vrata izlazi na zadnja, svaki autobus je isto ofarban, obelezen, pise gde ide i odakle, nije zardjao i ne otpadaju mu delovi, svaki taksi je uniformisan, iste boje, klimatizovan, itd. Tako te banalne stvari, funkcionisu i u bangkoku, sao paolu, tunisu, istanbulu, atini, otkud znam, gde god hoces bukvalno, i kod bogatih i kod siromasnih zemalja, vrucih, hladnih, velikih malih, samo kod nas je to nesto komplikovano, ne moze, rasprave, diskusije, filozofiranja, Beograd je velik, beograd je milionski, pa ovo pa ono. To stvarno ne kapiram. Ne radi se o slanju ljudi na mesec, nego o stvarno osnovnim, banalnim stvarima. 

 

Odličan post. Uzgred, ovo je jedna prosečna metrobus stanica u Istanbulu u letnjem periodu. Ko ovo nije isprobao u popodnevnom špicu, taj ne zna šta je gužva.

 

metrobus-kalabalik.jpg.bf65c6d94e864f2c19ee105f08b36d60.jpg

 

E, ali zato ove mečke na slici imaju neke zveri od klime na sebi, pa čak i kada se natrpa 300 ljudi unutra po najgoroj vrućinčini, tako da doslovce niko nema santimetar prostora da se pomeri, opet nema saune, diše se normalno, ne mora hitna da čeka na sledećoj stanici kako bi pokupila kolabirane i pogušene putnike.

 

I svi do jednog su platili kartu. Kako? Tako što su na stanicu ušli kroz barijeru na kojoj su morali da validiraju svoj BusPlus. Čitav metro i tramvajski sistem tako funkcionišu, a u obične ulične autobuse se ulazi na prednja vrata zbog radi validiranja. Samo jednom sam video invaziju na srednja i zadnja vrata, kada se horda navijača ukrcavala ispred stadiona. Tu vozač nije bio u fazonu da bilo koga disciplinuje ali su se ovi po ulasku ponašali pristojno i nikoga nisu smarali. 

 

Uzgred, stariji ljudi u Istanbulu se ponekad prisete pred-klimatizovanog doba kada je tokom leta mnogo toga zavisilo od otvaranja prozora u autobusima. Kažu, bili su tu neki strani autobusi koje je ceo grad mrzeo iz dna duše zbog toga što su imali prozore sa "žabicom" koju si morao da pritisneš, pa da vučeš onaj gornji deo prozora, i on bi se tako vukao možda nekih 10 santima i dalje ne bi mogao. Nikakve vajde od tih prozora nije bilo. Marka autobusa je bila Ikarus, e da nam je samo znati gde su to pravili... :s_d:

Link to comment

Yugo, Ikarus, ceo svet smo izdominirali :Hail:

 

Da se ukljucim u ovu pricu, i ja sam pre 2 godine doziveo toplotni udar u busu, verovatno od dehidratacije, malo od toga sto sam debela svinja a malo mozda i od toga sto je bio krcat bus leti na plus 40. Trasa koja bez guzve traje 15 min je trajala sat ipo i eto... 

 

Sada kad se vozim busem uvek uz sebe bocicu sa vodom i ako ti se slosi odma bezi. Zanimljivo mi je da sve vise vidim tinejdzera i studenata koji samo sto ne padnu u nesvest. Valjda su bakice i dekice tvrdja roba, svasta prosla ;) 

 

Kad imam srece da ulovim bus sa klimom to je opste slavlje u njemu, ko da nas neko vozi kadilakom. 

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Odličan post. Uzgred, ovo je jedna prosečna metrobus stanica u Istanbulu u letnjem periodu. Ko ovo nije isprobao u popodnevnom špicu, taj ne zna šta je gužva.

 

metrobus-kalabalik.jpg.bf65c6d94e864f2c19ee105f08b36d60.jpg

 

E, ali zato ove mečke na slici imaju neke zveri od klime na sebi, pa čak i kada se natrpa 300 ljudi unutra po najgoroj vrućinčini, tako da doslovce niko nema santimetar prostora da se pomeri, opet nema saune, diše se normalno, ne mora hitna da čeka na sledećoj stanici kako bi pokupila kolabirane i pogušene putnike.

 

I svi do jednog su platili kartu. Kako? Tako što su na stanicu ušli kroz barijeru na kojoj su morali da validiraju svoj BusPlus. Čitav metro i tramvajski sistem tako funkcionišu, a u obične ulične autobuse se ulazi na prednja vrata zbog radi validiranja. Samo jednom sam video invaziju na srednja i zadnja vrata, kada se horda navijača ukrcavala ispred stadiona. Tu vozač nije bio u fazonu da bilo koga disciplinuje ali su se ovi po ulasku ponašali pristojno i nikoga nisu smarali. 

 

Uzgred, stariji ljudi u Istanbulu se ponekad prisete pred-klimatizovanog doba kada je tokom leta mnogo toga zavisilo od otvaranja prozora u autobusima. Kažu, bili su tu neki strani autobusi koje je ceo grad mrzeo iz dna duše zbog toga što su imali prozore sa "žabicom" koju si morao da pritisneš, pa da vučeš onaj gornji deo prozora, i on bi se tako vukao možda nekih 10 santima i dalje ne bi mogao. Nikakve vajde od tih prozora nije bilo. Marka autobusa je bila Ikarus, e da nam je samo znati gde su to pravili... :s_d:

Ikarus su madžarski busovi, ne?

Link to comment

Madžaristan Ikarus  je isporučio nešto manje od 1500 autobusa Istanbulu tokom osamdesetih godina

 

istanbulbus9.jpg

 

Jugo Ikarus je isporučio svega 25 modela IK-161 u proleće 1992. godine, preostali deo narudžbe zbog sankcija je završio u GSP pogonu Novi Beograd. Turski busevi su bili u saobraćaju duže od 15 godina, nijedan gsp turčin nije izdržao ni 10.

 

Mustafa_Noyan_Ikarus_IK161_92825.jpg

 

Mustafa_Noyan_Ikarus_IK161_92809.jpg

 

 

GSP turčin je bio originalno narandžasto-plave boje, model u pozadini  krajnje levo

 

file.php?id=56135

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...