Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Realno, kad sam bio klinac nije bilo flašica, niti priče o "neophodnom hidriranju"...
Šta znam, nek nosi svako šta hoće, ali jedino nemojte da je neophodno da se "ne bude bez flašice duže od 2-3 sata" i da se onda pada u neku paniku...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
8 minutes ago, Frile said:

@JozoMujica
naravno da nisi viđao kad čuturice nisu bile lako dostupne

štošta nisi viđao zato što nije postojalo

Pa o tome i pričam, nisu se ljudi nalivali po ulici, ali ni padali u nesvest.

3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Realno, kad sam bio klinac nije bilo flašica, niti priče o "neophodnom hidriranju"...
Šta znam, nek nosi svako šta hoće, ali jedino nemojte da je neophodno da se "ne bude bez flašice duže od 2-3 sata" i da se onda pada u neku paniku...

+1

Nemam ništa protiv da svako kupuje i radi šta hoće, samo ne mogu to da prihvatim kao "neophodno".

Link to comment
32 minutes ago, JozoMujica said:

Pa o tome i pričam, nisu se ljudi nalivali po ulici, ali ni padali u nesvest.

 

Otkud znaš? Jesi li vodio statistiku o padanju u nesvest nekad i sad?
Ja bogami ne znam da li se padalo u nesvest i da li su babe u cegeru u međugradskom autobusu svejedno nosile flajku vode za sebe i nejač.

Ja mislim da je hidriranje bitno pri vrućini i naporu, a čovek se na svašta privikne i navikne pa i na to da po vrućini satima bude bez vode.

I živiš i preživiš tako ceo život u gluposti i neznanju ne razmišljajući šta je zdravo i šta je neophodno i da li si nešto pogrešno radio, da li si bio manje brz uzbrdo zato što nisi pio vode i hoće li će te zbog toga u starosti strefiti kamen u bubregu ili nešto još gore.

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Čudno kako su se ljudski organizmi promenili u poslednjih 15-20 godina od kad se prodaje voda u flašicama.

To što je prosečna temperatura u julu i avgustu npr. u Beogradu porasla za 3-4 stepena u poslednjih 20 godina ćemo okačiti mačku o rep.

Edited by vememah
Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

 

Povlačim sve što sam izjavio ranije  o Kinezima kao dobrim poslodavcima.

 

Gde dobri... Drugarica radila kod Kineza, ozbiljnija pozicija. Prijavljena na minimalac, ostatak na ruke (od stranih poslodavaca, jedino je njima to dozvoljeno), pa nikad povišica, pa zatezanje za odmor... Daju minimalno koliko moraju, očekuju sve.

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

To što je prosečna temperatura u julu i avgustu npr. u Beogradu porasla za 3-4 stepena u poslednjih 20 godina ćemo okačiti mačku o rep.

 

+1

 

Pre 2000. godine 40 stepeni leti nije bila redovna pojava

Link to comment

Plus se voda npr uvek nosila u polje. Postojale su cesme, izvori pijave vode naokolo itd

A ni "cuture" nisu bile toliko retka pojava kako se ovde prikazuje

 

Msm, kapiram sta je na jednom kraju ove price, ali sa druge strane nije da se do pojave plasticne ambalaze voda trosila iskljucivo u kucnim uslovima

Link to comment

Sasvim je moguće da je ovo "hidrirajte se ili umrite" kojim nas zasipaju sa svih strana samo prolazni trend kao hiljade drugih pre njega i da za 15 godina to niko neće ni pominjati. S druge strane, podsmevanje ljudima koji na 39 stepeni napolju piju vodu iz flašice mi je potpuno neverovatno suludo. 

Link to comment

80- ih i nije bilo plasticnih 0,5 flasica u prodaji da se ja secam. bilo je dosta od 1 l staklenih i malih staklenih od 0,5.. secam se da je kod mene bila u prodaji prolom voda u kesama od 1 litar (iste kao za mleko). 

kasnije se te plasticne pojavile. bila je koka kola sa nekim crnim dnom od 1,5 l. pa bip pivo.. zgodno za poneti 

cini mi se da je tad bilo vise zelenila. zadnjih godina parola gde god stignes poseci jedno drvo

 

 

Link to comment
51 minutes ago, Tihajeza said:

 

Gde dobri... Drugarica radila kod Kineza, ozbiljnija pozicija. Prijavljena na minimalac, ostatak na ruke (od stranih poslodavaca, jedino je njima to dozvoljeno), pa nikad povišica, pa zatezanje za odmor... Daju minimalno koliko moraju, očekuju sve.

 

Ne pričamo o firmama istog reda veličine, ali razumem te

Link to comment
 
Gde dobri... Drugarica radila kod Kineza, ozbiljnija pozicija. Prijavljena na minimalac, ostatak na ruke (od stranih poslodavaca, jedino je njima to dozvoljeno), pa nikad povišica, pa zatezanje za odmor... Daju minimalno koliko moraju, očekuju sve.
Nije "samo njima" gleda se kroz prste opušteno i ostalima...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...