Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 hours ago, Time Crisis said:

 

Ne znam jel si se nekad vozio u gradskom autobusu s klimom, ali itekako ima razlike između onih koji imaju i onih koji nemaju.

 

+1 

 

otvarala se vrata na svakih 5 minuta ili ne, svejedno se oseća razlika. itekako.

 

(osim kad genijalci pootvaraju prozore)

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da se oseća razlika. Taj argument sa vratima koja se otvaraju na svakih 5 minuta je potezan pre dosta godina, čini mi se negde oko 2005, kada su građani tražili klima uređaje u autobusima a neko iz Gradskog sekretarijata za saobraćaj je govorio da je to besmisleno.

Link to comment
2 minutes ago, SDSG said:

Pa i jeste besmisleno. 

 

Jesi se nekad prevozio autobusima GSP-a koji imaju i koji nemaju ugrađene klime?

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Jesi se nekad prevozio autobusima GSP-a koji imaju i koji nemaju ugrađene klime?

Jesam i sa vrelog asfalta sa 40 stepeni udjes u autobus u kojem je 32,klima radi autobus je jedva vuce, ali onda se nadje neko pametan da vice kako klima ne radi :) Jer hoce hladnjacu a ne autobus.

 

Klima u gradskom prevozu je besmislena, jer nikada ne moze da ohladi autobus na prijatnu temperaturu,nekome znaci tih par stepeni manje u odnosu na stanicu, neko je razmazen i hoce da udje u leden autobus. 

 

A tek te price o vozacima koji ne pale klime, bas je nekome fetis da 8 sati sedi u vrelom autobusu. 

 

A mozemo i o tehnickom aspektu klima uredjaja u autobusima.Ima mnogo stvari koje se pre klime rade da bi ona u gradskom prevozu imala smisla. 

 

 

Edited by SDSG
Link to comment
11 minutes ago, SDSG said:

Jesam i sa vrelog asfalta sa 40 stepeni udjes u autobus u kojem je 32,klima radi autobus je jedva vuce, ali onda se nadje neko pametan da vice kako klima ne radi :) Jer hoce hladnjacu a ne autobus.

 

Klima u gradskom prevozu je besmislena, jer nikada ne moze da ohladi autobus na prijatnu temperaturu,nekome znaci tih par stepeni manje u odnosu na stanicu, neko je razmazen i hoce da udje u leden autobus.

 

Nisi se ti ipak vozio

Link to comment

Jeste razlika I u 5 stepeni oseti se...
A nije u pitanju "fetiš vozača" nego u naredbi gazde radi uštede.




...shiit has hit the fan...

Link to comment

alternativno mozesh da udjesh na vrata i na prijatnih 55 unutra i udahnesh nishta, jer nema shta da se udahne :ph34r:


jel se vi uopshte vozite nekad ikad, shta je s vama ljudi :unsure:

 

i ne prichamo kakav bi prevoz bio divan u stokholmu kad bi tamo bilo 40 napolju, nego to shto imamo. pri chemu ja imam luksuz da propushtam autobuse ako mi nisu po volji,  ako mi narod unutra nije po volji, satnica mi je takva i linije su mi takve da se premishljam boze dal da sednem ili ne, markica mi se isplacuje sama za chetvrt meseca. i samo 2x godishnje pokusham da skrenem od odma omladine ka tunelu 65icom u trajanju 45 minuta u 4 popodne. neko to radi svakog dana. izmedju 45 i 35 razlika je ko kuca, ako moze da se izvede :ph34r:

 

ali kao shto rekosmo, ima lek i za tu boljku, samo bolesnik mora da shvati shta mu je tachno.

Link to comment

u letnjem periodu tj od sredine maja do sredine sept. treba max izbegavati vožnju u gradskom prevozu :happy: i nema problema, onaj osećaj kada stane bus na stanucu i otvore se vrata a vreo vazduh vas preseče po nogama :D ima sigurno ko to voli, za ove ostale inspektori su navodno krenuli u kontrolu i kažnjavaće sa 200k one firme koje uhvate da omogućavaju putnicima saunu uz prevoz...

Link to comment

Naravno da moze gradski autobus da se rashladi, nismo mi jedina zemlja na svetu gde je vrucina, pa je samo kod nas zilion stepeni u busu a kao radi klima. Ako u Bangkoku, najtoplijem gradu na svetu 5 puta vecem i 20 puta haoticnijem od Beograda moze u busu da bude tako hladno da dobijes upalu pluca (i da se ulazi na prednja vrata, i da svi placaju kartu), znaci da moze. Samo nasi strucnjaci ko i obicno nemaju pojma ni o cemu, uvek nesto palamude, ne moze, nije racionalnotm .

 

Ali je potrebno da se u busu upali klima da malo radi 10-15-20 minuta pre nego sto bus krene uopste, i da se stavi da hladi na 20-22 stepena, pa ce sa ljudima unutra i otvaranjem vrata biti 27-28. Ali ne, nego nasi stede svaki dinar, pogotovo privatnici. Potrosice 0,003L benzina vise dnevno, eee. Ko i taksisti, u 2 popodne na 40 stepeni on upali klimu tek kad ti sednes u auto koji je stajao parkiran na suncu ko zna koliko dugo, pa normalno da je vruce, kad krene da hladi ti si vec stigao. Taksista ustedeo 20 dinara, jebo toplotni udar.

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Nisi se ti ipak vozio

 

+ 1000

 

1 hour ago, SDSG said:

Jesam i sa vrelog asfalta sa 40 stepeni udjes u autobus u kojem je 32,klima radi autobus je jedva vuce, ali onda se nadje neko pametan da vice kako klima ne radi :) Jer hoce hladnjacu a ne autobus.

 

Klima u gradskom prevozu je besmislena, jer nikada ne moze da ohladi autobus na prijatnu temperaturu,nekome znaci tih par stepeni manje u odnosu na stanicu, neko je razmazen i hoce da udje u leden autobus. 

 

A tek te price o vozacima koji ne pale klime, bas je nekome fetis da 8 sati sedi u vrelom autobusu. 

 

A mozemo i o tehnickom aspektu klima uredjaja u autobusima.Ima mnogo stvari koje se pre klime rade da bi ona u gradskom prevozu imala smisla. 

 

 

 

Besmisleno je ovo što ti pišeš, da se svakodnevno voziš u GSP-u tokom leta, uvideo bi koliko jadnicima putnicima znači uključena klima.

Da ne ulazim u dalje gubljenje vremena u diskusiji oko ostalih tvrdnji  koje si izneo (hladnjača u busu, vozači koji "uživaju" u velini i samoinicijativno ne pale klimu..itd) 

Link to comment
15 hours ago, SDSG said:

Postoji, ali ti kazem proracunaj koliko je klima ucinkovita u gradskom autobusu, gde se vrata otvaraju na svakih 5min.

 

Ajde da ovo govori Vesic pa i da razumem, ali pametni ste ljudi. 

 

Upravo zato u autobusu nikada neće biti 17, nego recimo 25-8 stepeni ako je napolju 35. Kada bi se radilo po tvome, napolju bi bilo 35 a unutra 40-45, ili kada je napolju 40 unutra 50. Što se i dešava kada klima ne radi ili kada je nema u vozilo, što svako ko se vozio leti GSPom može da posvedoči. Kao što i može da posvedoči da je super kada radi klima.

 

U 1 Cirihu, u kom je vrućina (30+) u proseku 10 dana godišnje, se u popodnevnom špicu uključuje klima u tramvajima i kada je napolju 25 stepeni. Zato što bi bez klime u krcatom tramvaju bilo 30+ unutra, a ljudi nisu svi u šorcevima i kratkim majcama kada se vraćaju sa posla.

Edited by hazard
Link to comment
21 minutes ago, palikaris said:

Naravno da moze gradski autobus da se rashladi, nismo mi jedina zemlja na svetu gde je vrucina, pa je samo kod nas zilion stepeni u busu a kao radi klima. Ako u Bangkoku, najtoplijem gradu na svetu 5 puta vecem i 20 puta haoticnijem od Beograda moze u busu da bude tako hladno da dobijes upalu pluca (i da se ulazi na prednja vrata, i da svi placaju kartu), znaci da moze. Samo nasi strucnjaci ko i obicno nemaju pojma ni o cemu, uvek nesto palamude, ne moze, nije racionalnotm .

 

Ali je potrebno da se u busu upali klima da malo radi 10-15-20 minuta pre nego sto bus krene uopste, i da se stavi da hladi na 20-22 stepena, pa ce sa ljudima unutra i otvaranjem vrata biti 27-28. Ali ne, nego nasi stede svaki dinar, pogotovo privatnici. Potrosice 0,003L benzina vise dnevno, eee. Ko i taksisti, u 2 popodne na 40 stepeni on upali klimu tek kad ti sednes u auto koji je stajao parkiran na suncu ko zna koliko dugo, pa normalno da je vruce, kad krene da hladi ti si vec stigao. Taksista ustedeo 20 dinara, jebo toplotni udar.

 

+ zilijardu

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...