Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

nema rampe na tom prelazu. šta više reći? tuga.

 

 

[ironija]

pretpostavljam da ni ovo ne zaslužuje dan žalosti, kao ni onaj krkljanac pre par meseci na autoputu.

[/ironija]

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobro a shto nema rampe na prelazu?

 

mislim, mozda i nije budalesanje, ako nije zbog para, zbog nechega mora biti. ili nekoga?

Edited by gospa buba
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

dobro a shto nema rampe na prelazu?

 

mislim, mozda i nije budalesanje, ako nije zbog para, zbog nechega mora biti. ili nekoga?

Ma budalesanje je ovo o patkometriji... nevezano za to da li je tviteraš bolid ili ne.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

dobro a shto nema rampe na prelazu?

 

mislim, mozda i nije budalesanje, ako nije zbog para, zbog nechega mora biti. ili nekoga?

Nema rampe jer neće valjda™... A nije zbog para, u tom smislu u kom slika implicira, već zato što se za 17k evra može pojesti par desetina ručkova...

 

Inače, para za sve ima, samo se troše™ na neke druge, krajnje nepotrebne, stvari...

Link to comment

Zaista je tesko shvatiti zasto nema rampi na pruznim prelazima u 21. veku.

Inace, u Nisu vec godinama vozovi prolaze kroz grad, a rampa podignuta (rampa kod pokojnoh Angroprometa najcesce, da ne kazem jos malo pa redovno, bilo dosta puta i na Trosarini, a par puta i na Palilulskoj rampi ) I nista. Ocigledno nikoga nije briga. Izmestice prugu, resice se problem, izmestaju je zadnjih 30 godina redovno.

Uzas.

Link to comment

Neko mi je provukao kroz uši da neka "najobičnija" moderna (automatska?) rampa za najobičniji prelaz košta preko 40k€. Ako je zaista tako, jasno je da "nema para" za to. 

Link to comment

Move along, nothing to see here...

 

132.png

 

Isto tako ni granica za aflatoksin nije trebalo da bude tamo gde je bila, a i ovi vojni piloti sto voze helikoptere vole da popiju...

 

 

Link to comment
17 minutes ago, kipo said:

Neko mi je provukao kroz uši da neka "najobičnija" moderna (automatska?) rampa za najobičniji prelaz košta preko 40k€. Ako je zaista tako, jasno je da "nema para" za to. 

 

Nemoj slušati tog nekog. Najobicnija krampa košta dosta više. Nije samo rampa, treba to sve uvezati sa signalizacijom, promjeniti program itd itd. To sve košta naravno.

 

Ovo je sramota da posto jedan takav prelaz. SNCF je bio osuđen prije nekoliko godina iako je imao tu "najjednostavniju" rampu. Osuđen je jer je prelaz bio opasan i trebao da se napravi most.

Link to comment

Znam da je uz ove teme ovo praktično lagani intermeco ali daje tu notu impending dooma na svim nivoima.

 

Nisu nam stigli računi na kuću, ni jedan. Pošta kaže da nema dovoljno ljudi, danas je 21., kaže majka srela je poštara, neki klinac "na zameni", kaže ne stiže.

Meni ovo neverovatno. Mislim, možemo plaćati preko neta, ali računi su jedna institucija koju mama voli da radi, da prošeta, obiđe, plati, zavede i sve što ide uz to.

Sreo sam jednog kolegu iz pošte, nismo se videli jako dugo, kaže - hoće da nas unište, svi koji mogu odlaze.

Znači - odlaze doktori, medicinske sestre, vozači autobusa, poštari.....To je naš Gogafrinčanski brod samo ne B nego onaj što vozi one što zapravo rade.

 

 

Link to comment
58 minutes ago, Vapad said:

Znam da je uz ove teme ovo praktično lagani intermeco ali daje tu notu impending dooma na svim nivoima.

 

Nisu nam stigli računi na kuću, ni jedan. Pošta kaže da nema dovoljno ljudi, danas je 21., kaže majka srela je poštara, neki klinac "na zameni", kaže ne stiže.

Meni ovo neverovatno. Mislim, možemo plaćati preko neta, ali računi su jedna institucija koju mama voli da radi, da prošeta, obiđe, plati, zavede i sve što ide uz to.

Sreo sam jednog kolegu iz pošte, nismo se videli jako dugo, kaže - hoće da nas unište, svi koji mogu odlaze.

Znači - odlaze doktori, medicinske sestre, vozači autobusa, poštari.....To je naš Gogafrinčanski brod samo ne B nego onaj što vozi one što zapravo rade.

Nama stižu, ali zadnjih meseci uvek neki fali. Poštar ima običaj da ubaci u komšijsko sanduče, pa razdelimo onda sami, što sad nije bio slučaj, prosto ih nema.

Inače da, i moji odbijaju odlažu elektronsko plaćanje još uvek.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...