Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

16 hours ago, Tihajeza said:

Meni isto upada u oči koliko se dečijih slikovnica prevodi, naših gotovo da nema. Kapiram da je lakše i jeftinije prevesti i izdati gotovo, napisati i pogotovo ilustrovati od nule je kudikamo skuplje, ali onda se javljaju ovakve "kobasice", a najviše smaraju stihovi koji se uopšte ne rimuju ili su metrički neujednačeni...

Ima odlična Medvedić Neca ima tremu, ilustrovao Aleksa Jovanović.

Ima još knjiga serijalu Priče iz šume, sve odlično urađene.

 

A viđao sam i neke sa bajkama koje su onako ilustrovane, ali je priča iskasapljena.

 

I jeste problem za domaće ilustratore i autore, treba prodati puno knjiga da bi to bilo isplativo.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 14.12.2018. at 18:06, gospa buba said:

pa nemoj da se smejesh balvani svih polova nasve strane, prvi put ove godine registrujem da ljudi ponovo pljuju po ulici. PLJUJU! pljuvachku iz sebe, na ulicu. ja se secam celih kampanja u osnovnim shkolama u sfrj, shta se sve ne radi na ulici, toliko je to dobro bilo iskorenjeno u jednom momentu, da sam potpuno zaboravila na celu prichu i kontekst. i sad di je vishe gospocki. na tom dedinju mogu da te zgaze na trotoaru bez problema, koliko su fini i odlichan je kraj. odlichan je samo zato shto mozesh da ih zatvorish u ta njihova dvorisha bar da ih ne gledash :isuse:

ma smejala se na hadžisuknje. ovo drugo sve znam jbg..

Link to comment
On 17.12.2018. at 14:14, Joshua said:

ma smejala se na hadžisuknje. ovo drugo sve znam jbg..

pa uvek imash taj 1 zal za hadzisuknjama, kod starijih gospodja iz starog grada i mladih privrednika iz beogradskog sindikata iz blokica :hihi:

 

jer zalos ne bira :cry:

Link to comment
18 hours ago, čekmeže said:

 

Izuzetno smo zadovoljni. To je jedini prevoznik kod koga sam doziveo da sneg pada U AUTOBUSU. Pola sata sam se vozio sa otvorenim kisobranom.

Link to comment

:D ja nišekspres uvek uzimam od ns do bg da vatam švercobus za pečalbu - i uvek su bili ok i brzi i autoputem i sve. 

jednom mi se autoprevoz odžaci (oh the irony) zapalio usput, al naisus uvek šljakao :happy:

edip: sad se setila ostatka pajtovštine - posle paljenja nas je kod inđije pokupio neki slovenački x bus (vozač se zeznuo i izašao ranije s autoputa i onda krenuo da se gubi), tako da smo se do kraja u njemu doklackali do bg-a. nije bilo vožnje s povezom preko očiju, iako sve ostalo liči :happy:

Edited by Joshua
Link to comment

  "Primetio sam kako se kotrlja guma, shvatio da je od našeg busa, nastala je panika, ali hvala bogu, sve je dobro", kazao je putnik. 







Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

...užasna vest koja se nastavlja na ovu temu:

 

Quote

Voz prepolovio autobus kod Niša, troje poginulih, među njima i dete

Kako saznajemo, tri osobe su nastradale u sudaru voza i autobusa u selu Donje Međurovo kod Niša. Autobus je prepolovljen.

Među poginulima su dve odrasle osobe i jedno dete.

Šest oosba je teže povređeno, a 16 lakše. Svi se prevoze u Klinički centar Niš.

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...