Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dobro sad, to u Nemačkoj je i zato što je Deutsche Bahn do pre nekoliko godina imao pravo veta za autobuski linijski saobraćaj. Tek od skora se pojavio Flixbus.

Inače, nemačka železnica je kurac na biciklu u odnosu na npr. belgijsku, holandsku, francusku, a značajno je skuplja od istih. Padne bilo kakav sneg, odma kasne vozovi po sat vremena. Pas, mater i to...

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bih rekao da je SNCF kurac na biciklu u odnosu na DB [emoji16]
Svaka ima neke svoje mane i jako je teško mjenjati nešto u tako velikim državnim firmama. 


Dodjite preko vode (gde je zeleznica denacionalizovana) pa da vidite sta je raspad sistema - a skupo!


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Svi mi imamo nekako iskrivljenu sliku željeznice u zemji u kojoj živimo. Ovdje naravno ne pričam o srbiji gdje je situacija katastrofa.

 

Engleska željeznica kao i njemačka, francuska itd imaju svoje mame i vrline a mi samo gledamo mane. NR se mnogo popravio zadnjih godina. 

Link to comment
13 hours ago, I*m with the pilots said:

Na izlazu iz ocevog sela (je) decenijama sto(a)ji(ao) prelaz sa kvarnom rampom. Svi iz okoline su znali da rampa jednostavno ne radi, pa su i dalje umirali ljudi iz tih istih sela :( Ne znam da li su je popravili, svi i dalje prolazimo kroz nju tako sto pola kilometra pre krenemo da osmatramo da li ide voz, srecom pa je ravno. Zeznuto je samo nocu (otud i toliki udesi, iako kapiram da voz ide jednom mesecno posto ta pruga odavno nije za putnicki saobracaj)

to sto vozovi idu retko obicno uzrokuje veci broj nesreca

bas juce mi otac prica tamo u nasem kraju u hrvatskoj su se nesrece uglavnom desavale tu gde vozovi najredje saobracaju

 

em je na takvim prugama losije resena signalizacija, em se vozaci drumskog saobracaj opuste u smislu "nece bas sad"

13 hours ago, čekmeže said:

Kriv je internet generalno. Ja kupim razglednicu za 12 dinara na limundu i neko mi je donese. Jedno vreme kad su pisma počela da izumiru bilo im je super ali trgovina na netu ih je saranila. Plate terenaca su mizerne. Kurirske službe malo amortizuju ali i to je jeben posao.

tek plate tih terenaca u kurirskim sluzbama su katastrofa

i ne samo plate, nego generalno uslovi rada

 

istina pisem o periodu od pre tri i vise godina, ali smo na dnevnom nivou saradjivali sa kurirskim sluzbama, izmenjali valjda sve tad postojece u srbiji

radnici se menjali na mesecnom nivou (sto vec samo po sebi dovoljno govori), plate nikakve, zalili se da rade ujuto od pa navece dok ne zavrse, obicno do mraka

svi "propusti" su isli na njihovu stetu. poput kasnjenja i slicno

otud opet ono njihovo suludo jurcanje i nepostovanje svih mogucih saobracajnih propisa (naravno da nije opravdanje, ali je dobrim delom uzrok takvog ponasanja)

Link to comment
5 hours ago, čekmeže said:

Sa ili bez rampe, moraš se zaustaviti na pružnom prelazu. Pitanje je šta je vozač autobusa uradio ali u svakom slučaju nije uradio kako treba. Profesionalni vozač.

+1

bez ulaženja u to da u 21. veku nemamo rampe na pružnim prelazima, to je sada drugi par opanaka.

mada, ni rampama ne bih verovala. eto, mene na parkingu u veru umalo ne tresnu po haubi, a lepo sam stisnula dugme i uzela tiket, no kad sam dala gas, rampa odlučila da se spusti.

verujem samo svojim očima.

Link to comment

Suludo je ne stati na pružnom prelazu, tim pre ako nema rampe. Ne idu ovde vozovi 500 na sat, da je stao prosto nemoguće da ne vidi i ne čuje voz koji je na 50-ak ili 100 metara

Link to comment

da li je realno da je vozač autobusa pričao telefonom dok se ova nesreća dešavala i da nije reagovao na ciku putnika da ide voz pa to je za višedecenijsku robiju :blink:

Link to comment

Najnovija vest

 

Quote

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović saopštio je da je rasvetljen slučaj paljenja kuće novinara Milana Jovanovića.

 

qratz bi se ovo resilo da ljudi ne dizu glas.

 

zanima me koja je kinta bila u pitanju odnosno koliko vredi ljudski zivot u Srbiji.

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Najnovija vest

 

 

qratz bi se ovo resilo da ljudi ne dizu glas.

 

zanima me koja je kinta bila u pitanju odnosno koliko vredi ljudski zivot u Srbiji.

Jos jedan rasvetljen slucaj, gde su inicijali krivci. Prepuni su ih zatvori.

Link to comment
On 22.12.2018. at 17:19, gone fishing said:

da li je realno da je vozač autobusa pričao telefonom dok se ova nesreća dešavala i da nije reagovao na ciku putnika da ide voz pa to je za višedecenijsku robiju :blink:

Uopšte me ne bi iznenadilo. Pre oko 20 godina dok je postojala "Raketa" jedna od egzibicija je bila rokada vozača i suvozača na usponu između Užica i Čajetine, deo na kome danas ima dosta spomenika sa volanima. Neki su vrištali, neki su bili opušteni, neki nisu ni videli...

Link to comment
45 minutes ago, ragasto said:

Uopšte me ne bi iznenadilo. Pre oko 20 godina dok je postojala "Raketa" jedna od egzibicija je bila rokada vozača i suvozača na usponu između Užica i Čajetine, deo na kome danas ima dosta spomenika sa volanima. Neki su vrištali, neki su bili opušteni, neki nisu ni videli...

Prisustvovao ovome jedini put kad sam busom išao za cg. Blu lajn kompanija. Vratio se vijonom. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...