Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je skoro neverovatno da je ismevanje roma prolazilo kod pokojnog Ivana Ivanovića.

U svakoj emisiji je imao neku doskočicu sa sekundarnim sirovinama,Kebom mlađim i starijim,imitacije...

Nisam nikakav čistunac ali ono je baš ružno i otrcano 

Link to comment
8 hours ago, Fakundo Sava said:

Meni je skoro neverovatno da je ismevanje roma prolazilo kod pokojnog Ivana Ivanovića.

U svakoj emisiji je imao neku doskočicu sa sekundarnim sirovinama,Kebom mlađim i starijim,imitacije...

Nisam nikakav čistunac ali ono je baš ružno i otrcano 

 

Ima toga i na ovom forumu.

 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Jbg, ne mozes se ljutiti na predrasude stvorene iz iskustva. 

 

Predrasuda je prethodno mišljenje, ono koje prethodi iskustvu.

Ivanović, ako je imao iskustvo™, neka ga ne uvija u loš vic.

Link to comment
39 minutes ago, Tihajeza said:

 

Predrasuda je prethodno mišljenje, ono koje prethodi iskustvu.

Ivanović, ako je imao iskustvo™, neka ga ne uvija u loš vic.

 

+1

(trve story alert) jednu ženu je dečak, rom, udario po stražnjici dok je vozila bicikl i izbacilo ju je to iz ravnoteže, a išla je i pored puta. onda ga je navijala do kuće, koja je u favelama, i tamo rekla njegovoj mami šta je napravio. dečak je mislio da će ga mama zaštititi i kao sakrio se iza nje, ali ona ga je jako izgrdila (možda malo i nalupala... dobro to je drugo pitanje) i rekla je da će sprečiti takvo ponašanje ubuduće. nesumnjivo je to ostavilo neki trag na njegovu svest i imalo neto pozitivan efekat. ne znam šta bi moglo bolje da deluje stvarno.

eto ga, toliko o jednom iskustvu. neko može da se malo angažuje i tako ljudski pristupi problemu, a neko može da zaključi "svi su oni..." i nastavi dalje sa životom, linijom manjeg otpora, sve samozadovoljno mrzeći kao i dotad. ugl. anegdotalan dokaz da predrasude ne potiču od iskustva, nego je to nešto, ehm, pred-

 

[/drunken post]

Link to comment

U jednoj Bg školi pre koju godinu su došle majka i tetka romskog deteta da se žale na to što uvek njihovo dete optuže za krađu. Kasnije su kad se neko dete požalilo da joj je nestao telefon nestao iz ranca na snimku videli tetku u akciji.

Link to comment

Inače u vojsci je sa nama bio jedan Rom, i u bivšoj firmi kafe kuvarica. Nisu baš bili naročito sposobni a i mesto nije bilo sjajno, pa ne mogu reći da su bili diskriminisani. Nikad ih nisu optuživali za krađe.

Link to comment

(trve story alert) jednom, kad je pao sneg, radnik rom je u sali pozvao koleginicu iz susedne sobe da se grudvaju, da bi neko iznad zaključio da su to romska posla i da to ima jelte drugo neko značenje:rolleyes:. kad god ima neki problem, uvek je prva pomisao mora da je taj rom nešto zasro. sve u svemu, svako malo - ničim izazvano: "ciganska posla". i to još imam rašta mislit da je ovo jedan od boljih skriptova.

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

 

Predrasuda je prethodno mišljenje, ono koje prethodi iskustvu.

 

Tvom iskustvu. A nastalo je na osnovu prica o tudjim iskustvima. 

 

Meni je samo bzvz kako se svi zblaznjavaju kad nekog roma sumnjicavo gledaju a zastupljenost kriminala u toj zajednici je znacajno veca nego u drugim. 

 

A i isto mi je bzvz kako su isti ti koji se zblaznjavaju sto neko danas koristi rec ciganin umesto rom jel jelte to odma znaci da mrzi te ljude (ko da ta rec mora da ima losu konotaciju i ko da ce biranje nove za isti narod nesto promeniti).

Link to comment

Inače ona Romkinja kafe kuvarica je bila sa Kosova, i mlada. Saznao sam kad je nešto pričala o isplatama i rekla da nema ličnu kartu (to je bilo 2001e). 

Bog te pita kako iije koliko je bila plaćana. Tu dolazi onaj deo manje vidljive diskriminacije, kakve su ti startne pozicije.

Link to comment
24 minutes ago, Shan Jan said:

 

zastupljenost kriminala u toj zajednici je znacajno veca nego u drugim. 

Daj statistiku da vidimo.

Edited by djeneralche
Link to comment
26 minutes ago, vathra said:

Inače ona Romkinja kafe kuvarica je bila sa Kosova, i mlada. Saznao sam kad je nešto pričala o isplatama i rekla da nema ličnu kartu (to je bilo 2001e). 

Bog te pita kako iije koliko je bila plaćana. Tu dolazi onaj deo manje vidljive diskriminacije, kakve su ti startne pozicije.

 

+1. krajnji institucionalni crnjak. nešto što 97% ljudi ne može ni da pojmi, a kamoli da nešto kao reaguje

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...