Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Podseti me majka danas, a maltene sam skroz zaboravio, bas na ovom prelazu je pre nekih 20ak godina mog tecu i njegovog prijatelja udarao voz. Auto je bio zguzvan kao papir, al su oni srecom prosli bez teskih povreda.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, gospa buba said:

dobro a shto nema rampe na prelazu?

 

Na izlazu iz ocevog sela (je) decenijama sto(a)ji(ao) prelaz sa kvarnom rampom. Svi iz okoline su znali da rampa jednostavno ne radi, pa su i dalje umirali ljudi iz tih istih sela :( Ne znam da li su je popravili, svi i dalje prolazimo kroz nju tako sto pola kilometra pre krenemo da osmatramo da li ide voz, srecom pa je ravno. Zeznuto je samo nocu (otud i toliki udesi, iako kapiram da voz ide jednom mesecno posto ta pruga odavno nije za putnicki saobracaj)

Link to comment

15. januar 2018.

Opasan pružni prelaz u zapadnoj Bačkoj

 

Quote

Prugom Sombor –Bogojevo voz u oba pravca, dnevno, prođe 12 puta. Put Sombor-Apatun državni je put i vodi prema graničnom prelazu Bogojevo.

...

U preduzeću Infastrukture željeznice Srbije kažu da su rampe skinute jer na tim prelazima nema radnika.

"Putni prelazi koje navodite u Vašim pitanjima bili su poluautomatski i osigurani mehaničkim polubranicima, što znači da je njima železničko osoblje rukovalo ručno. Službena mesta iz kojih se rukovalo navedenim putnim prelazima nemaju železničko osoblje od stupanja na snagu novog reda vožnje 10.decembra 2017. godine. To znači da u tim službenim mestima od 10. decembra 2017. godine, nema ovlašćenih radnika koji mogu da upravljaju radom putnih prelaza. U takvoj situaciji, u skladu sa odredbama Pravilnika o načinu ukrštanja železničke pruge i puta, pešačke ili biciklističke staze, demontirani su mehanički polubranici na ovim putnim prelazima i zamračena svetlosna signalizacija.Na navedenim putnim prelazima nakon demontiranja polubranika saobraćaj se odvija prema znacima drumske signalizacije", navodi se u saopštenju Infrastrukture željeznice Srbije.

 

Čudo je, zapravo, da se nesreće ne dešavaju svake nedelje...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

tu su krivi kinezi, naručivanje sa aliexpresa je zagušilo poštare, tako mi jedan od tih privremenih reče

Kriv je internet generalno. Ja kupim razglednicu za 12 dinara na limundu i neko mi je donese. Jedno vreme kad su pisma počela da izumiru bilo im je super ali trgovina na netu ih je saranila. Plate terenaca su mizerne. Kurirske službe malo amortizuju ali i to je jeben posao.

Link to comment
9 minutes ago, Skyhighatrist said:

15. januar 2018.

Opasan pružni prelaz u zapadnoj Bačkoj

 

 

Čudo je, zapravo, da se nesreće ne dešavaju svake nedelje...

 

Pitam se da li negde postoji detaljan popis nezgoda koje se desavaju na svakom prelazu pojedinacno i na razlicitim kategorijama, obezbedjenim i neobezbedjenim. Mestani iz priloga na n1 su delovali besno pre svega na one koji nisu hteli da postave rampe i valjanu signalizaciju, stekao sam utisak da njima i nije bas vozac autobusa na tapetu ovde upravo zato sto se ovo ne dogadja prvi put.

Link to comment
1 hour ago, crtamOrasi said:

 

Pitam se da li negde postoji detaljan popis nezgoda koje se desavaju na svakom prelazu pojedinacno i na razlicitim kategorijama, obezbedjenim i neobezbedjenim. Mestani iz priloga na n1 su delovali besno pre svega na one koji nisu hteli da postave rampe i valjanu signalizaciju, stekao sam utisak da njima i nije bas vozac autobusa na tapetu ovde upravo zato sto se ovo ne dogadja prvi put.

Za koga meštani na izborima glasaju, mene to kopka? I hoće li promeniti stranku, posle ovoga, recimo?

Link to comment
31 minutes ago, radisa said:

Za koga meštani na izborima glasaju, mene to kopka? I hoće li promeniti stranku, posle ovoga, recimo?

 

Pa nije da im je DS montirao friske rampe pa je onda zli Vucic dosao i odneo ih. Po tim ljudima, kao i po svima ovde, vlast pljuje vec godinama. 

Niko to nece da promeni. 

Link to comment

Imas zeleznicu..i sve opcije za profit koje ona donosi. Sve te opcije traze ulaganje i odrzavanje kako bi imale smisla i bile bezbedne. Ako ne mozes to da ispratis, ako ne mozes da izvuces profit iz jebenog saobracaja putnika i robe, ako ne mozes sve to da ucinis bezbednim..onda gasi firmu leb ti jebem nenormalni.

Pola ce drzave da izgine od raznoraznih sluzbi koje treba da nam zivot ucine laksim ali to ne mogu da izvedu zbog nemara, nerada, javasluka koji proizilazi zbog partijski zaposlenih kurtona cije su nezaradjene plate bitnije od smislenog poslovanja i postojanja svega ovde.

Jako sam popizdeo.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Rijetko ko izvlaci profit iz zeljeznickog saobracaja. Ali taj saobraćaj bi trebao biti strateški za svaku državu i zbog toga vrijedi pametno ulagati u njega i odrzavati ga. Ovo sto citam je za zatvor vodećih ljudi u željeznici. 

 

Ipak ima u do edukacije stanovništva, dosta toga se razbije bez ikakvog razloga (tehnički ormari). Prave se nelegalni prelazi preko željeznice, nelegalni ulazi na autoput (jer bi se izgubilo nekoliko mn kada bi se išlo na pravi). I nikome to ne smeta. I sve to nelegalno postane na kraju normalno.

Edited by borris_
Link to comment



Rijetko ko izvlaci profit iz zeljeznickog saobracaja. Ali taj saobraćaj bi trebao biti strateški za svaku državu i zbog toga vrijedi pametno ulagati u njega i odrzavati ga. Ovo sto citam je za zatvor vodećih ljudi u željeznici. 


Kada sam pre par godina trazio bus linije po Nemackoj i Austriji, dobio sam sipak. Tamo se svuda ide vozom..busevi su dominantni samo ovde i deru opako.
Da se radi kako valja, zeleznica bi bila profitabilna..ali sto da se cimaju kad je plata zagarantovana.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...