Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne seri, jel deda sad treba da krene da trenira karate u shaolin manastir i razvali mrava posle pet godina?

 

jebes mi sve ako ti uopste znas sta pricas.

Edited by Miralem
Link to comment
1 hour ago, Host said:

Pre ce se zene od pijanog dede usreciti nego od mlohavog pisanja mladog angazovanog uonabi sociologa sa dna kase :fantom:

Sticks and stones 😚

Link to comment

http://mondo.rs/a1108555/Magazin/Porodica/Nasilje-u-porodici-stav-prema-nasilju-u-porodici-Srbija.html

 

Skoro petina, ili 18,8 odsto, muškaraca u Srbiji smatra da postoje situacije u kojima žena zaslužuje batine, dok se 11,9 odsto slaže da žena treba da toleriše nasilje kako bi održala porodicu, a čak 40,1 odsto sa tim da je najvažnija uloga žene - da brine o kući i kuva.

To, barem, pokazuju rezultati istraživanja Images Srbija - "Muškarci u Srbiji: promene, otpori i izazovi", koje je, na reprezentativnom uzorku od 1.060 muškaraca i 540 žena, od 18 do 60 godina, sprovela nevladina organbizacija Centar E8, a danas je predstavljeno u Novom Sadu.

Prema ovom istraživanju, jedna četvrtina ispitanih muškaraca priznaje da namerno zastrašuje svoju partnerku, dok su šamari i gađanje predmetima deo jedne petine veza, a uvrede i ponižavanja svakodnevica trećine veza.

 

 

Da li postoje situacije u kojima je nasilje opravdano?
  • Ne, za nasilje nema opravdanja
     
    57%
    1801
  • Samo ako žena baš "pretera"
     
    26%
    818
  • Da
     
    16%
    517
 
 

 

Da muškarac treba da ima poslednju reč u porodičnim odlukama, slaže se 34,1 odsto muškaraca.

Rezultati istraživanja pokazali su i da se stavovi muškaraca prema rodnoj ravnopravnosti u određenim segmentima života promenili ka liberalnijm, kao što je briga o deci, dok u drugim segmentima i dalje naginju ka tradicionalnim, kada je u pitanju nasilje nad muškarcima i ženama.

Skoro polovina ispitanika učestvovala je u tučama protiv suparničkih grupa, a 60 odsto mladića dodirivalo je devojke bez njihove saglasnosti ili im dobacivalo seksualne komentare.

Međutim, gotovo 90 odsto muškaraca reklo je da bi volelo da provodi više vremena sa svojom decom, a u porodicama u kojima partneri imaju više obrazovanje podela kućnih poslova je egalitarnija.

Navodi se i da je 80 odsto muškaraca išlo sa svojim partnerkama na kontrole tokom trudnoće, a od toga 30 odsto je išlo na sve kontrole.

Da odgovornost za decu posle razvoda treba da bude pođednaka stav je četiri petine ispitanih muškaraca, a 68.1 odsto muškaraca smatra da su odluke vezane za decu zajednička odgovornost.

Ipak, 49,1 odsto ispitanih muškaraca se slaže da su menjanje pelena i hranjenje dece odgovornost majke.

Ovo je prvo istraživanje ovakvog tipa u Srbiji, a deo je globalnog istraživanja koje je do sada sprovedeno u više od 20 zemalja u svetu.

Link to comment
On 1.6.2018. at 13:42, mustang said:

istina...da nema veze sa saobracajem

 

 

inace ako se utvrdi da je matori dobacivao devojci, oslobodila bih klinca optuzbe. srpski seljak jadan on, a ovamo perverzno matoro pijano djubre. nije bas trebao da ga zabetonira, mislim da bi shamari lepo pali da se bas postidi zaubuduce. shamari te umanjuju, omalovazavaju. pamte ljudi to kao vrlo neprijatan dogadjaj...nokaut nista nece pomoci jer se covek ni ne seca. 

 

On 1.6.2018. at 13:50, pbg12345 said:

dakle u situaciji gde je jedina cinjenica, odnosno ono sto sa sigurnoscu znamo da je momak dva puta udario pesnicom dedu na bajsu

ti si spremna da stanes na stranu momka jer on tvrdi da je deda dobacivao devojci i da konstruises sve ovo ostalo?

a uzgred se slazes da je momak "preterao"

 

mislim isto si tako mogla napisati, da ako je deda manijak koji siluje i ubija po pazovi, nemas nista protiv da ga ovaj prevaspita samarima

podjednako je cinjenicno potkovano, kao i ovo da je dobacivao

 

zar ne mislis da bi se stvari malo otele kontroli ako bi prevaspitaci samarima prolazili nekaznjeno na sudu?

ono, da svako ima pravo da proceni da li  ga je neko uvredio ili bliznju mu osobu pa udri, a sud kaze "a uvredio vas je? onda nista, udrite samo"

dovoljno je vec lose, sto policija u velikom broju slucajeva prepusta i savetuje gradjane da sami uzmu pravdu u ruke

naopako da i sud to uzme u praksu

 

 

hajde sada lepo, natenane procitaj, sloooowly, sta sam od reci do reci napisala. 

 

ladno prevrces i lazes sta sam rekla

 

btw, kad vec spominjes silovatelje pa da dodam da sam za smrtnu kaznu za takve i pedofile. ukljucujuci sve ove nastavnice po americi koje ne mogu da se odupru nagonu za klincima koje uce. 

Edited by mustang
Link to comment

Preslazem da svi prodju kroz obuku LA policajaca.Naucis da udaras pesnicom u glavu a da nikakve modrice ne ostanu.Takodje bitch slap za gadne matorce,da se postide.

Link to comment

sledeće leto ovakav mamlaz odlazi na more sa tim drugarima što botuju za njega komentarima na mreži, i op zakintostm

 

pa kako nam se to kao društvu dogodilo, pa zašto. naravno tu će ovoga puta neko poputi zore dobričanin i/ili kao u slučaju uroša mišića borović objasniti da su oni naša decatm

nije isključeno da kaucija bude plaćena iz budžeta

 

a možda neko i snimi film

 

i sve tako

Link to comment
7 hours ago, askeladden said:

Preslazem da svi prodju kroz obuku LA policajaca.Naucis da udaras pesnicom u glavu a da nikakve modrice ne ostanu.Takodje bitch slap za gadne matorce,da se postide.

 

 

Kakav je ovo ejdzizam, dakle matorci em nisu zivi ljudi em su gadni :fantom:

 

btw. decko mrava ne bi zgazio, vidi se na prvu. Mozda sedamdesetogodisnjeg dedu na bajsu (koji je onako star i krtih kostiju i krvnih sudova mogao da umre bez problema od onih pesnica nego je jbg zilavo kopile) ili sto napisa kums crnca na zakintosu,

 

ali mrave ni pod razno

 

jer, brate, ne dobacuju nasim srpkinjama koje postujemo brate

Link to comment

uveren sam da ta bitanga nije baš nežna prema toj maloj koja ga je, kao, pozvala

 

što se tiče vučka, miralem se trudi da mu objasni. no........

Link to comment
Quote

 

U pucnjavi koja se dogodila oko 21.30 čas u Ulici Goce Delčeva 2 na Novom Beogradu, kod čuvene "Doline gladnih", povređeno je dvoje ljudi.

Prema saznanjima "Blica", muž i žena ranjeni su hicima iz vatrenog oružja po nogama, i to u sopstvenom stanu, ali nisu u životnoj opasnosti. Kako saznajemo, svemu je prethodila svađa dvojice dečaka, od kojih jedan dvanaestogodišnjak, koju su roditelji pokušali da razreše razgovorom. Međutim, onda je iznenada otac jednog od dečaka izvadio pištolj i zapucao. Tragedija je mogla da bude još veća jer se u stanu nalazio i dečak, ali i njegova baka. 

U Hitnoj pomoći su nam potvrdili da su muškarac i žena zadobili povrede donjih ekstremiteta vatrenim oružjem, kao i da se nalaze van životne opasnosti.

Povređeni su prevezeni u Zemunsku bolnicu, a policijske ekipe i dalje se nalaze ispred zgrade. Napadač koji je upucao dvoje ljudi nalazi se u bekstvu i policija intenzivno traga za njim.

 

 

i ovo je neki brizni otac koji ne bi ni mrava zgazio....

Link to comment

Nista ja ovde ne razumem. U njihovom stanu, svadja decaka, drugi otac (gost?) vadi pistolj i overava roditelje u noge

 

Ne znam da li je bilo mrava po kuci ali ovaj tip je sigurno izbegavao da ih gazi dok je bezao sa lica mesta

Link to comment

nachelno bi trebalo da imamo konsenzus da ne upucavamo ljude po nogama.

 

ali evo da ja pochnem. recimo da je dete nastrijeljenih surovo mrcvarilo njegovo dete. recimo bar cele godine. recimo u shkoli. recimo takodje da je shkola odbila da reaguje zvanichno i metodama, ali vedro ponudila da upozna roditelja mrcvarenog sa roditeljem nasilnika, pa neka to oni reshe. recimo izvan shkole. jer oni su stvarno divni ljudi, normalni, i mnogo su uchinili za shkolu.

 

i tako i bilo dry.png

 

moja pricha je realno zasnovana na dogadjajima iz jedne osnovne shkole. na zalost/srecu, niko nije upucan, a sluchaj se zavrshio spontano, tako shto je nasilnik prosto izgubio interesovanje. jer takva su deca -_-

 

aj sad neko drugi neshto drugachije. ima tu mesa, recimo kolko hocesh.... svako smishlja prema sebi, a ja ovako hihi.gif

 

a mozda i da vidimo shta ce se ponuditi od informacija, i shta kase komshiluk, koji su sve ljudi divni :unsure:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...