Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

kakvo pitanje?

ti se zajebavas jel da? naravno da se zajebavas

 

ali ajde u slucaju da ne

 

ostaje im (a i svima nama) da radimo na tome da se to sistemski promeni

 

nasilje nije odgovor. a i sta da rade sve one zene koje nemaju ovakvog junaka poput ovog iz pazove da ih odbrani? brata, drugara, oca, decka koga god?

ok, naravno neke su u stanju i same da se odbrane

neke u ocaju posezu i za pistoljima, nozevima, sekirama

ali sve to ostavlja posledice

sto razne traume, sto zatvorske kazne, itd

 

 

rsk u ratu (a verujem i neka druga podrucja u tom periodu) je bila neka vrtsa anarhije

postojala je kao neka drzava, policija, sudovi, ali sve to je bilo vise formalno

svi, ali bukvalno svi su nosili oruzje, ljudski zivot nije nista vredeo i cesto su obicni gradjani sami uzimali pravdu u svoje ruke

 

veruj mi, nije na dobro ispalo

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

kakvo bre pitanje

 

mustang se gadi matoraca koji dobacuju, to je valjda jasno

 

ali mislis da bi se ona zalozila da jedan kamenko konjokurčagić treba da onezbetoni jednog tvrtka izdrkaševića zato što se ovaj upucavao njegovoj devojci? pa nije mustang tolika džiberka. a da se još zalaže da jedan frajer ošamari drugog, pa to je odveć emaskulirajuće i poremećeno.

 

ženama ostaje da se zabavljaju sa dobrim frajerima a da loši frajeri i gadni matorci odddjebu

 

e: uleteo ovaj pobogu koji ništa ne kapira

Edited by Krošek
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

kakvo pitanje?

ti se zajebavas jel da? naravno da se zajebavas

 

ali ajde u slucaju da ne

 

ostaje im (a i svima nama) da radimo na tome da se to sistemski promeni

 

nasilje nije odgovor. a i sta da rade sve one zene koje nemaju ovakvog junaka poput ovog iz pazove da ih odbrani? brata, drugara, oca, decka koga god?

ok, naravno neke su u stanju i same da se odbrane

neke u ocaju posezu i za pistoljima, nozevima, sekirama

ali sve to ostavlja posledice

sto razne traume, sto zatvorske kazne, itd

 

 

rsk u ratu (a verujem i neka druga podrucja u tom periodu) je bila neka vrtsa anarhije

postojala je kao neka drzava, policija, sudovi, ali sve to je bilo vise formalno

svi, ali bukvalno svi su nosili oruzje, ljudski zivot nije nista vredeo i cesto su obicni gradjani sami uzimali pravdu u svoje ruke

 

veruj mi, nije na dobro ispalo

Mmne , u svakoj sali pola istine. Al kad pogledas, jedan deo populacije zivi u toj rsk u ratu vidu sistema sada. Da ne banalizujemo, ali za razne grupe razni nivoi. Pricam naravno o danasnjoj srbiji, u kojoj dobro znamo , da zavisno od nekih faktora, za neke zlocine i prekrsaje postoje nedodirljivi. Neki mogu da unakaze coveka, ili ga cak ubiju, da napucaju dvocifreni broj krivicnih dela, i da zahvaljujuci svojim vezama i ulozi u organizovanom kriminalu ne odgovaraju za to. Neki drugi opet , mogu da svakodnevno dobacuju zenama raznorazne stvari, i ovog puta, usled sistema koji ne funkcionise, prolaze nekaznjeno , bez da su ikakav faktor bitnosti osim pola. Da li bi stanje rata svijuh protiv svihiju to promenilo, pa naravno da ne bi, ali nemojmo ici tako nisko u ucitavanju, pricali smo o samaranju i batinama, ne kalasnjikovima , bitne su nijanse. 

Btw pustio i na kraju krajeva taj debilizam radimo svi na tome da se sistem promeni. Em sto je izlizana floksula, em sto je omasena, em opet, ko sto rekoh ,pitao sam sta uraditi, sad i odmah,tj kakve su opcije zrtava. A nasilje je tu vrlo dobar i vrlo efikasan odgovor

Link to comment
10 minutes ago, kurjak92 said:

Btw pustio i na kraju krajeva taj debilizam radimo svi na tome da se sistem promeni. Em sto je izlizana floksula, em sto je omasena, em opet, ko sto rekoh ,pitao sam sta uraditi, sad i odmah,tj kakve su opcije zrtava. A nasilje je tu vrlo dobar i vrlo efikasan odgovor

 

ti kaskas nešto za mnom evidentno. ja reko odmah svi da se gan apuju pa neće biti ni nasilja nego lep opšteuzajamni MAD

Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

 

ti kaskas nešto za mnom evidentno. ja reko odmah svi da se gan apuju pa neće biti ni nasilja nego lep opšteuzajamni MAD

Ne kvari mi tok misli, taman sam zamislio scenu u kojoj pkb uplakanoj cerkici kaze "Duso svi mi moramo da radimo na tome da se to sistemski promeni" a barak obama kao roze jednorog lebdi iznad njih i njisti YES WE CAN

Link to comment
3 hours ago, kurjak92 said:

Ne kvari mi tok misli, taman sam zamislio scenu u kojoj pkb uplakanoj cerkici kaze "Duso svi mi moramo da radimo na tome da se to sistemski promeni" a barak obama kao roze jednorog lebdi iznad njih i njisti YES WE CAN

:D:D:D

wback

 

3 hours ago, Krošek said:

ženama ostaje da se zabavljaju sa dobrim frajerima a da loši frajeri i gadni matorci odddjebu

:D

 

briljirate.

Link to comment

jel postoji jos neka potvrda da deda zaista jeste vredjao i pratio devojku osim pisanja kurira i izjava njih dvoje?

Edited by pbg12345
Link to comment

Ok sad na osnovu priče drugara ovoga "što mrava ne bi zgazio" što se iz priloženog vidi, znamo da je matori dobacivao devojci, i dakle trebalo je da ga odvali od života.
Ovaj što mrava be bi zgazio...




...shiit has hit the fan....

Link to comment

i meni se tako cini

osim ako nemamo potvrdu da ovaj zaista jeste vredjao devojku

 

i onda kad odvale dedu od zivota to ce se zavrsiti

samo sto to ne ide tako

u ovom slucaju mozda i da, u nekom drugom deda ima sina koji smatra da su ovi primenili preveliku silu prema ocu, pa se onda on fizicki razracuna sa ovim momkom i devojkom itd

dok ne dodje do toga da se neko oseti ugrozenim, pa svestan da nije dovoljno fizicki jak ne potegne za oruzjem

 

iznenadjuje da je za velik broj forumasa to pozeljan razvoj situacije, bez obzira koliko ova drzava bila jadna i nesposobna da zastiti svoje gradjane

 

Link to comment

mogu da se kladim u 10 evra da nakon svakog slicnog incidenta ekipa iz kurira i ostalih zove mrave i ponudi im medijsko pokrivanje za odredjenu i razumnu svotu.

Link to comment

pa nekako se covek ne moze oteti tom utisku kad procita da je mravica bolesna, ali ipak zimi ide u teretanu, leti trci, uzoran student

 

ne nalazim drugu vezu sa ovim slucajem, osim tog 1 slanja slike u javnost

 

Edited by pbg12345
Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

i meni se tako cini

osim ako nemamo potvrdu da ovaj zaista jeste vredjao devojku

 

i onda kad odvale dedu od zivota to ce se zavrsiti

samo sto to ne ide tako

u ovom slucaju mozda i da, u nekom drugom deda ima sina koji smatra da su ovi primenili preveliku silu prema ocu, pa se onda on fizicki razracuna sa ovim momkom i devojkom itd

dok ne dodje do toga da se neko oseti ugrozenim, pa svestan da nije dovoljno fizicki jak ne potegne za oruzjem

 

iznenadjuje da je za velik broj forumasa to pozeljan razvoj situacije, bez obzira koliko ova drzava bila jadna i nesposobna da zastiti svoje gradjane

 

Ko bi rekao da ce nas odgovaranje nasiljem na seksualno uznemiravanje i dobacivanje odvesti na tu autostradu patnje i stradanja, drzavu u gradjanskom ratu, hobsov rat svih protiv sviju samo sa cz99 i kalasnjikovima. Evo svakim danom su mediji puni naslova o spiralama smrti koje su pokrenute samarima i pesnicama na dobacivanje 

Simpaticno je dokle ide ova besmislena odbrana vere u apsolutnu pravnu drzavu i njenu moc, kada je jasno da ne pricamo o diretnom slucaju, vec samo o opcijama koje ostaju zrtvama u situacijama kada ta je ta ista pravna drzava slepa i gluva za te probleme. I da naravno nije veci problem nasilje nad zenama u svim svojim oblicima, pa i tom ulicnom, vec uzasi i smak sveta koji ce se desiti neminovno kada se na dobacivanje, ponizavanje i pretnje odgovori nasiljem. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...