Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, Demonquill said:

...ukljucujuci budalu koja mi je podletela pod auto, sta ces...

A, sad razumem: i onaj prebivenitm matori je naleteo na pesnicu, losa sreca, sta ces... :fantom: 

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

 

Brinem za drustvo koje je takvom kao ti dalo vozacku dozvolu.

 

Zaista mislis da je problem u meni i mojoj vozackoj a ne u tome sto je neko pijan seo na biciklo, izasao na ulicu i bukvalno pao pred kola?

 

@namenski 

Padanje pijan ispred kola, izadjes da bijes nekoga, sve je to isto. :fantom:

Link to comment
1 minute ago, Demonquill said:

 

Zaista mislis da je problem u meni i mojoj vozackoj a ne u tome sto je neko pijan seo na biciklo, izasao na ulicu i bukvalno pao pred kola?

 

@namenski 

Padanje pijan ispred kola, izadjes da bijes nekoga, sve je to isto. :fantom:

Vidi ovako: dzabe se koprcas, to pod #1, na stranu to sto ti ja nisam sudija niti imam prava da ti sudim.

Tvoj prvi post od koga je i pocela ova prica je tipican primer onog - zao mi je sto to moram da kazem - novokomponovanog i bahatog 'necu da odgovaram za budalu, narocito ako je pijana...' taj rad...

Odgovaraces i treba da odgovaras, kao i svi mi koji vozimo.

Ovaj post koji sam kvotovao, u kome odgovaras Meaci i meni je dodatni primer: nema bukvalnog padanja pred kola, osim u slucaju da neko zeli da izvrsi samoubistvo: tvoje je, kao vozaca, da pratis, percipiras, predvidjas, sve drugo je prazna prica.

Naravno, svi znamo, oni koji voze narocito, da su saobracaj i voznja, ucesce u njemu, jednostavno prekompleksni, prepuni jedinstvenih, neponovljivih i - ako bas hoces - tesko opisivih situacija u kojima, narocito od strane ucesnika i opisivaca (tu ubrajam i sebe) ne postoji ni trunka objektivnosti.

Da u takozvanom obicnom, svakodnevnom zivotu, ne postoji rasomonskijatm delatnost.

 

Tako da te, definitivno, zakopava, ali bojim se i ofira, provaljuje ona napomena kako se, eto, dogodilo sta se dogodilo, pijani matorac vozio, decko se - nije vazan razlog - nasao necim iritiran i - bi sta bi (ovo su tvoje reci).

Zato sto nije bilo sta je bilo nego je 1 bahati kreten istrcao iz bembare (ovo nikako nije podatak bez znacaja) i fizicki nasrnuo, tacnije izubijao 1 bespomocnog coveka, bio on pijan ili trezan, da bi se zatim, kao i svaka bahata pickica vracao da vidi da nije preterao, a jos kasnije oglasio nesuvislim objasnjenjem-izvinjenjem da je - eto - bio u afektu jer su mu, zaboga, dobacivali devojci.

 

Prema tome - jebiga, ne ide to tako i ne moze to tako.

Link to comment
22 minutes ago, namenski said:

Vidi ovako: dzabe se koprcas, to pod #1, na stranu to sto ti ja nisam sudija niti imam prava da ti sudim.

 Tvoj prvi post od koga je i pocela ova prica je tipican primer onog - zao mi je sto to moram da kazem - novokomponovanog i bahatog 'necu da odgovaram za budalu, narocito ako je pijana...' taj rad...

 Odgovaraces i treba da odgovaras, kao i svi mi koji vozimo.

Ovaj post koji sam kvotovao, u kome odgovaras Meaci i meni je dodatni primer: nema bukvalnog padanja pred kola, osim u slucaju da neko zeli da izvrsi samoubistvo: tvoje je, kao vozaca, da pratis, percipiras, predvidjas, sve drugo je prazna prica.

Naravno, svi znamo, oni koji voze narocito, da su saobracaj i voznja, ucesce u njemu, jednostavno prekompleksni, prepuni jedinstvenih, neponovljivih i - ako bas hoces - tesko opisivih situacija u kojima, narocito od strane ucesnika i opisivaca (tu ubrajam i sebe) ne postoji ni trunka objektivnosti.

Da u takozvanom obicnom, svakodnevnom zivotu, ne postoji rasomonskijatm delatnost.

 

Tako da te, definitivno, zakopava, ali bojim se i ofira, provaljuje ona napomena kako se, eto, dogodilo sta se dogodilo, pijani matorac vozio, decko se - nije vazan razlog - nasao necim iritiran i - bi sta bi (ovo su tvoje reci).

Zato sto nije bilo sta je bilo nego je 1 bahati kreten istrcao iz bembare (ovo nikako nije podatak bez znacaja) i fizicki nasrnuo, tacnije izubijao 1 bespomocnog coveka, bio on pijan ili trezan, da bi se zatim, kao i svaka bahata pickica vracao da vidi da nije preterao, a jos kasnije oglasio nesuvislim objasnjenjem-izvinjenjem da je - eto - bio u afektu jer su mu, zaboga, dobacivali devojci.

 

Prema tome - jebiga, ne ide to tako i ne moze to tako.

 

Nisi naravno, razgovaramo.

Nije mi bas najjasnije zasto je toliko sporan stav da ne zelim da odgovaram za budale? Ako meni niti moze, niti sme da padne na pamet da sednem za volan pijan, jer sam svestan da upravljam sa tonomipo necega sto se krece vise nego dovoljnom brzinom da moze da ubije nekoga, zasto je to prihvatljivo ponasanje za nekog drugog ucesnika na putu?

Nema bukvalnog padanja pod kola, ima dovoljno pijanih matoraca po vojvodjanskim selima koji padaju sa bicikla.

Bi sta bi je bilo u kontekstu snimak nastavka situacije imamo, ne u kontekstu prebio ga je, ako je, i treba. Zaista sam smatrao da obzirom na kom forumu pisemo nema potrebe za detaljnijim zgrazavanjem i naglasavanjem neslaganja sa ucinjenim na 1001 nivou.

Koji je konkretan znacaj automobila iz koga je izasao? Nasilnici voze bembare?

 

Nevezano za ovu konkretnu pricu, gajim ozbiljan animozitet prema biciklistima, koji se provlaci kroz sve sto sam napisao kada ponovo procitam, jer se veliki broj ponasa kao da su ulice njihove i da su svi duzni da ih izbegavaju i cekaju dok krse sva pravila na putu. Ulazenje u suprotan smer, prolasci na crveno svetlo, neverovatno bahato guranje izmedju automobila i slicne stvari su iz meni nerazumljivog razloga prihvatljive neverovatno velikom broju biciklista. O nepostojanju apsolutno nikakve provere da li im makar radi svetlo ako voze nocu, nemanju osiguranja i slicnim stvarima necu ni da pocinjem.

Edited by Demonquill
Link to comment
9 minutes ago, Demonquill said:

 

Nisi naravno, razgovaramo.

Nije mi bas najjasnije zasto je toliko sporan stav da ne zelim da odgovaram za budale? Ako meni niti moze, niti sme da padne na pamet da sednem za volan pijan, jer sam svestan da upravljam sa tonomipo necega sto se krece vise nego dovoljnom brzinom da moze da ubije nekoga, zasto je to prihvatljivo ponasanje za nekog drugog ucesnika na putu?

Nema bukvalnog padanja pod kola, ima dovoljno pijanih matoraca po vojvodjanskim selima koji padaju sa bicikla.

Bi sta bi je bilo u kontekstu snimak nastavka situacije imamo, ne u kontekstu prebio ga je, ako je, i treba. Zaista sam smatrao da obzirom na kom forumu pisemo nema potrebe za detaljnijim zgrazavanjem i naglasavanjem neslaganja sa ucinjenim na 1001 nivou.

Koji je konkretan znacaj automobila iz koga je izasao? Nasilnici voze bembare?

 

Nevezano za ovu konkretnu pricu, gajim ozbiljan animozitet prema biciklistima, koji se provlaci kroz sve sto sam napisao kada ponovo procitam, jer se veliki broj ponasa kao da su ulice njihove i da su svi duzni da ih izbegavaju i cekaju dok krse sva pravila na putu. Ulazenje u suprotan smer, prolasci na crveno svetlo, neverovatno bahato guranje izmedju automobila i slicne stvari su iz meni nerazumljivog razloga prihvatljive neverovatno velikom broju biciklista. O nepostojanju apsolutno nikakve provere da li im makar radi svetlo ako voze nocu, nemanju osiguranja i slicnim stvarima necu ni da pocinjem.

 

namenski2.jpg

Link to comment
20 minutes ago, Demonquill said:

Nije mi bas najjasnije zasto je toliko sporan stav da ne zelim da odgovaram za budale?

 

Preporuka od iskusnih vozača bi bila da ispravljaš i tuđe greške u saobraćaju ma koliko to glupo zvučalo i izgledalo. Da, ima budala na drumu i nekim situacijama radi sebe i svih u okolini ih valja pustiti da manevrom završe svoj prekršaj. Koliko god ne radili svoj posao, saobraćajna policija ipak postoji i stigne nekog da spreči, kazni i prosledi sudu. Malo mi je grub izraz "ne volim" dvotočkaše, ali cvikam od njih baš iz razloga što sebe dovode često u velike i nepotrebne rizike i što traže od svakog vozača četvorotčkaša dodatnu pažnju i opreznost. Shvatam to što si napisao za bicikliste, ali  ni oni nemaju svuda svoje posebne staze, pa moraju na drum. Nekako mi uvek lakše da ih propustim da mi budu ispred, nego da motrim u retrovizoru.

 

A u vezi dede i dripca iz bmw-a, kolega Namenski je jasno opisao. Samo da dodam da me 'pravna država'  ozbiljno plaši iz razloga što taj dripac nije momentalno priveden čak i nakon oglašavanja/objašnjavanja što je to uradio.

Link to comment
59 minutes ago, Demonquill said:

Nije mi bas najjasnije zasto je toliko sporan stav da ne zelim da odgovaram za budale?

 

Razumi Namenskog, njegova misija je da brani sve vrste budala, on je njihov superhik, onaj koji ih razume. Svako ko drukcije kaze je elitista :fantom:

 

btw. u saobracaju se nesto lose desi uglavnom ako obe strane pogrese u isto vreme. Naravno, moze neko pijan da se zakuca u tebe ma koliko ti pazio, ili da ti se podvuce pod auto. U ovom slucaju sa snimka to ne vidimo, zato me pomalo cudi tvoj komentar o pijanim biciklistima.

 

Meni su na primer mnogo gori pijani/bahati vozaci.

Link to comment

Te drtine matore su najgore, garant je dan zapoceo sa informerom, ko ga jebe, i treba da fasuje, svakako tu kulturu mlacenja po ulici i sva sranja su njihove generacije ovde ostavile. 

Link to comment
Quote

Vozač BMW Marko Stevanović, mladić sa snimka koji je šokirao Srbiju, a na kojem se vidi kako udara starijeg čoveka na biciklu, uhapšen je jutros i određeno mu je zadržavanje do 48 sati. On se tereti za nasilničko ponašanje.

 

Link to comment

Samo da kazem da sam iz prve ruke malopre cuo da je deda bio pijan i do danas mislio da ga je udario auto. 

Ispade da sam na kraju ubo ponesto iz iskustva po tim mestima.

 

Odgovaram na sve gore kad stignem do kompa. :)

Link to comment

Jes delovao pijano, narocito posle drugog udarca, mortus.

 

Momak je samo uradio ono sto bi svako na njegovom mestu kada vidi pijanog biciklistu.

Edited by Caligula
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...