Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Profesor dr Slaviša Orlović razrešen je funkcije prodekana za kvalitet, samovrednovanje i naučnoistraživačku delatnost na Fakultetu političkih nauka, navodno zbog seksualnog uznemiravanja studentkinje, a zvanično “zbog nemogućnosti saradnje dekana i uprave s njim”. Odluku o razrešenju, kako nam je potvrđeno, doneo je Savet fakulteta na sednici 20. februara.

 

http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/smenjen-zbog-uznemiravanja-studentkinje/47503

Recimo da pripada ovom topiku. 

 

Ne znam šta da mislim o ovome. Orlović je imao momente umereno neprimerenog ponašanja. Šta se dešava iza zatvorenih vrata, to ne mogu znati. Tračevi o njemu su kružili fakultetom godinama.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ne znam ko je taj Orlović, ali znam da neko neidentifikovano "seksualno uznemiravanje studentkinja" dođe jako zgodno kad se treba osloboditi nekog kog je drugačije praktično nemoguće otpustiti. (Što ne znači da "seksualnog uznemiravanja" nužno nije bilo, već da se fajl o tome čuva u aktima za eventualnu potrebu oslobađanja od nekog. Desilo se jednom profanu gde sam ja radio).

Link to comment

Sve znam.

 

Ovaj je ranije davao povoda da se baš njemu zalomi. Nije mu bilo strano flertovanje i flertovanje u pokušaju sa studentkinjama. Možda si ispratio da se pre par godina slična optužba pojavila protiv Čedomira Čupića. I on je imao neke neprimerene komentare ali na predavanjima. Za Orlovića se pričalo da u 1na1 kontaktu ume da bude nasrtljiv. 

 

U svakom slučaju, kako se ovakve stvari ne bi dešavale, profesori bi morali da budu mnogo obazriviji kada pre nego što nešto izgovore. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Za Orlovića se pričalo da u 1na1 kontaktu ume da bude nasrtljiv.

Vremena su se, izgleda, promenila. Kad sam ja bio asistent na BU, studentkinje su bile te koje su bile nasrtljive.  :misko:

Link to comment

Nasrtljive su i sada studentkinje, ne verujem da se išta promenilo. 

 

No, bilo koje narušavanje principa nepristrasnosti kod profesora mora da bude kažnjeno. A ako se radi o navalentnosti, nasrtljivosti, uceni, to je onda još veći problem. 

 

Zaista imam principijelni problem sa bilo kakvim vezama profesora i studentkinja, ma koliko da su zasnovane na dobrovoljnosti. Još je gore kada nisu.

Link to comment

Nasrtljive su i sada studentkinje, ne verujem da se išta promenilo. 

 

No, bilo koje narušavanje principa nepristrasnosti kod profesora mora da bude kažnjeno. A ako se radi o navalentnosti, nasrtljivosti, uceni, to je onda još veći problem. 

 

Zaista imam principijelni problem sa bilo kakvim vezama profesora i studentkinja, ma koliko da su zasnovane na dobrovoljnosti. Još je gore kada nisu.

 

 

+1000

 

Mada, stvarno nema pojma da je optužba zasnovana i da li ga DS s pravom brani. Ako jeste, a oni to rade samo političkog marketinga radi, onda je to poprilično odvratno.

Link to comment

Posebno o studenkinjama koje dopustaju da se vrata zakljucaju.  

 

 

Gde je tu ravnopravnost sa studentima.ko ce njih da spopada. 

 

 

Lepo uneti sve u statut kao na Pravnom.

Link to comment

 

Gde je tu ravnopravnost sa studentima.ko ce njih da spopada. 

 

Hehe, bio jedan profesor "Kostica" na Poljoprivrednom u Zemunu. Istina, i on je manifestovao neravnopravnost, pošto su devojke kod njega automatski imale maksimum 7. Dočim kad dođe grmalj kakav je yours truly, on se sav razneži i ustrepće, glas mu se popne za 2 oktave, a 10 je mala ocena, šteta što ne može više. Ali, bilo je bitno da ne pipa, sve ovo ostalo je OK...

Link to comment

Posebno o studenkinjama koje dopustaju da se vrata zakljucaju.  

 

jeste vala. i da se notira da uvek postoji sloboda izbora. mogla je glavom da iskoči kroz prozor na bulevar, šta?

Link to comment

Kad znas da sam u pravu.  Ajde ako je jedna od sto bila neka nesrecnica koja to nije htela. 

i onda još profanima udarili solidarni porez, pa gde je tu pravda. ko da je lako ispuniti tolike želje, daju se ljudi na svim poljima. ma užas. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...