Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

da sumiram, zene, ako se ne slazete, niste zenstvene, nego ste drske i bezobrazne, a buduci da bioloski niste predodredjene da razmisljate, osecam se neugodno i neprirodno kad se suocim sa tim. 

Link to comment

Gagorder, tesko da sam pricao o drustvenoj pozeljnosti kao o necemu o cemu nema spora (izraz "problematicno" je trebalo da ti da nekakav hint). Ti si inace regularno drska i bezobrazna na ovim temama (posto si valjda aktivista, tj. mozak ti je iskljucen), pa nemam nameru da ulazim u dalju polemiku sa tobom.

 

kakvu dalju polemiku?

ti i ja nismo polemisali, pa da sad nešto kao nastavimo

na prvu moju repliku u kojoj nije bilo ničega ni drskog ni bezobraznog ti si odgovorio - drsko i bezobrazno.

i to je sigurno neki hint, valjda silne intelektualne potencije. šteta što će ostati na hintu.

Link to comment

da sumiram, zene, ako se ne slazete, niste zenstvene, nego ste drske i bezobrazne, a buduci da bioloski niste predodredjene da razmisljate, osecam se neugodno i neprirodno kad se suocim sa tim. 

 

otprilike.

Link to comment

pa valjda je potrebno opravdanje za nejednak tretman ljudi, a ne obratno? ti se pitaš da li je legitimna kritika sistema koji različit tretman zasniva na pukim biološkim razlikama, umesto da se pitaš da li je legitiman sistem koji nema drugo opravdanje za različit tretman osim "nema ruku, nema čokolade".

 

a što se društvene poželjnosti tiče - pa sva muka i jeste da se utvrdi kriterijum ili merilo te poželjnosti. o tome pričaš kao da je to nešto o čemu nema spora.

 

 

hm, baš zanimljivo. znači tih dana sam zapravo nailazila samo na neke ekstremiste s kraja spektra i dokone NGO-ovce. ja mislila to prosečan građanin po slučajnom uzorku, kad ono - nevladin sektor, kažeš?

 

I seka aleksic.

Link to comment

da sumiram, zene, ako se ne slazete, niste zenstvene, nego ste drske i bezobrazne, a buduci da bioloski niste predodredjene da razmisljate, osecam se neugodno i neprirodno kad se suocim sa tim. 

ja uopšte ne vidim razliku kad razmišljaju i kad ne. :fantom:

Link to comment

verovatno jeste jer mi se više puta desilo da mi žensko pod prozorom plače ti si dušo doista emotivni daltonista :fantom:

pa dobro, vazno da svaka shvati na kraju da je daltonizam urodjen te se ne leci. tu je vec jasno vidljiv 1 misaoni proces :)

Link to comment

verovatno jeste jer mi se više puta desilo da mi žensko pod prozorom plače ti si dušo doista emotivni daltonista :fantom:

mene bash fasciniraju te tvoje zenske. ili bar ta knjizevnost kojom ih njezno obavijash ^_^

Link to comment

verovatno jeste jer mi se više puta desilo da mi žensko pod prozorom plače ti si dušo doista emotivni daltonista :fantom:

 

 

:lolol:

 

Pa to je bre bio Bora Čorba, ali razumem te - on sad stvarno izgleda kao veštica iz ruske bajke. Dakle, razumljiva greška!

 

21342_bora-djordjevic-foto--emil-conkic_

Edited by Syme
Link to comment

Pa, upravo. Ja mogu stvari koje ti ne mozes. Postoje bioloske razlike. Dok ih se ne oslobodimo, ne vidim zasto je problem da zakon to reflektuje.

 

Gagorder, tesko da sam pricao o drustvenoj pozeljnosti kao o necemu o cemu nema spora (izraz "problematicno" je trebalo da ti da nekakav hint). Ti si inace regularno drska i bezobrazna na ovim temama (posto si valjda aktivista, tj. mozak ti je iskljucen), pa nemam nameru da ulazim u dalju polemiku sa tobom.

 

Cmrlj, nemam pojma sta si htela sa tim komentarom, pretpostavljam da je to neki abortirani sarkazam, koji mozes da si nabijes tamo gde sunce ne sija.

 

 

Indy, uopšte ne razumem na šta ciljaš sa ovim zakonskim reflektovanjem "biološke razlike"? Zakon "reflektuje" činjenicu da se ženske grudi smatraju nepristojnim, ili lascivnim, a muške ne. Ali to nije nikakva biološka, nego društvena činjenica.

Link to comment

 Zakon "reflektuje" činjenicu da se ženske grudi smatraju nepristojnim, ili lascivnim, a muške ne. Ali to nije nikakva biološka, nego društvena činjenica.

 

+1

 

U prilog tome da se radi o drustvenoj cinjenici: te iste gole zenske grudi koje su lascivne u Parizu, nisu lascivne na plazi na Azurnoj obali. Na plazi je lascivan muskarac koji nije naucio da se susdrzi od upadljivog buljenja u njih.

Link to comment

-1

 

to ima smisla samo ako se veruje da su biolosko i drustveno suprotstavljene sile, pri cemu je biolosko zacrtano a drustveno promenljivo. ako se uzme da su u interakciji, onda je dovoljno to sto se oni koje pale zene vise uzbudjuju od zenskih grudi nego od npr. zenskih gleznjeva, da bi se reklo da ima necega i u grudima samim.

 

naravno to sto se na sopstvenu pristojnost i buljenje moze uticati je za mene dovoljno da nemam nista protiv rodno ravnopravnog toplesa.

Link to comment

Okej, to je svakako bolja formulacija. Moj glavni problem je naravno u tome što se smatra da je zadatak zakona da reflektuje neke unapred zadate biološke razlike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...