Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Kad znas da sam u pravu.  Ajde ako je jedna od sto bila neka nesrecnica koja to nije htela. 

 

kako to misliš: znam? ne razumem šta tačno impliciraš.

Link to comment

i onda još profanima udarili solidarni porez, pa gde je tu pravda. ko da je lako ispuniti tolike želje, daju se ljudi na svim poljima. ma užas. 

 

Ne svi, samo pojedini. Nisu svi tvoji profani napaljeni na studenkinje. Niti profesorke. 

Link to comment

i onda još profanima udarili solidarni porez, pa gde je tu pravda. ko da je lako ispuniti tolike želje, daju se ljudi na svim poljima. ma užas. 

 

 

ne znam zašto bismo mešali te dve stvari. solidarni porez je neustavan, a najviše pogađa one na koje imaš najmanje razloga da se ljutiš - one koji zaista rade za tu akademsku platu i predstavljaju neki reziduum određenog sloja koji je ovde temeljno istrebljivan 20+ godina. a oni  koji zaista treba da izazovu ljutnju taj univerzitet i ne doživljavaju kao vokaciju nego kao resurs koji im služi da se dokopaju pravih izvora prihoda. u tom smislu, njima je uni plata najmanje bitna stvar i boli ih uvo za solidarni porez. ali da ne trolujemo - nadam se da će fon da mi kaže šta ja to zapravo znam.

Edited by gagorder
Link to comment

pa dobro, fone, onda treba te pojedine osloboditi plaćanja solidarnog poreza, ljudi samo čine usluge studentkinjama, to je lepo, u današnje vreme kada su svi okrenuti sebi, takve primere treba negovati

 

gagorder, pa ja sam se zezala... 

Link to comment

Pa to nije mutual consent.

 

kao da bi njen pristanak uopšte mogao da legitimiše ponašanje tog nekog profesora, doktora, popa, vaspitača, zatvorskog stražara, etc, etc

Link to comment

ko kaze da je to legalno? 

 

legitimno i legalno nisu sinonimi. mislila sam da njihov eventualni "pristanak" ne opravdava profesorsku praksu.

a ti si uveo taj eventualni "pristanak" u priču kao nešto relevantno.

pa onda: zašto uopšte pričaš o tome, ako nisi hteo da kažeš da to može da posluži kao opravdanje? zašto skrećeš raspravu na tu stranu?

Link to comment

konkretizujmo, da bismo se razumeli. da li misliš da je u zamišljenom primeru seksualnog odnosa studentkinje i profesora, a iza zaključanih vrata, studentkinja saučesnik? ili je profesor saučesnik? 

Link to comment

profesor i studentkinja su saučesnici u zločinu prema muškim studentima,

koji su u ovom slučaju diskriminisani jer, i kada to žele, ne mogu da prođu na telo.

posredna žrtva tog saučesništva je i srpsko društvo kao takvo, pošto će na budućim ključnim pozicijama u tom društvu da se nađu te saučesnice koje su, je l, prošle na telo, a ne bolje ali nepravedno istisnuto muško čeljade.

naime, opštepoznato je da ženama na tim ključnim pozicijama telo više neće biti dovoljno. tu se traži muška pamet. ipak, one će, na osnovu nelegalno stečene diplome, u nepravednom sistemu koji vrednuje formu (diplomu) više nego suštinu (činjenicu što je muškinja prošla na 100 evra u indeksu pre nego na telo), izgurati sve te diskriminisane muškarce i tako ih po drugi put viktimizirati.

 

je l sam dobro razumela, telefone?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...