Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

Mhm, dočim je ženi koja svaki dan radi prekovremeno da bi skrpila kraj s krajem i dolazi kući mrtva umorna kad i muž da bi spremili večeru zapostavljenoj deci, njoj je sve potaman?

Nije, ali ja ću da kupim deci od svojih para skuvano jelo: imam da platim za razliku od nje, i neće me gristi savest, a nju (domaćicu) hoće.

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

... Muževljeve novce svakako troši ali to su ujedno i njeni novci jer se sa mužem nalazi u bračnoj zajednici - on u istoj kući živi, istu decu podiže, itd. Nije u redu postavljati stvari tako da je domaćica lenji parazit koja otima zaposlenom čoveku njegov krvavo zarađeni novac kako bi ga spiskala....

 

da sam stavila dinar na stranu svaki put kad sam ovo chula, imala bih 4 dinara. realno :sad:

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Nije, ali ja ću da kupim deci od svojih para skuvano jelo: imam da platim za razliku od nje, i neće me gristi savest, a nju (domaćicu) hoće.

Pa ček jel smisao života imati svoj novac? Šta to uopšte znači u kontekstu nekakvih papira sa znamenitim ličnostima kao svojevrsnih priznanica za nastavak života? Nije li novac moć pa je suštinski ovo borba za moć.. ili sve ovo samo ja umišljam. Čak i ne raspravljam sa tobom već sa ovom hipotetičkom situacijom.. Šta znači za dete što si mu baš ti sa svojim novcem kupila kuvani obrok posle krvavog rada? Jel to neka životna lekcija detetu u kojoj se takmičimo u požrtvovanosti? Nije li morbidno učestvovati u trci ko će pre, lepše i bolnije da crkne da zaradi za leba?

 

Ovo sve sa pozicije tim Braća.. kakav bre rad.. da mogu sedeo bih sedam dana u nedelji sa decom (sada sedim punih 5, radio sam kao marva pre dece da bih sad ovo mogao)

Ostalo mi bre još desetak godina kvalitetnog vremena sa njima dok me prirodno sami ne izgustiraju. Pa nemam ja 3 života da učestvujem u ovom kripl fajtu, plus sa voljenom osobom. `bala vas radometrija.

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, Kenji said:

Pa ček jel smisao života imati svoj novac? Šta to uopšte znači u kontekstu nekakvih papira sa znamenitim ličnostima kao svojevrsnih priznanica za nastavak života? Nije li novac moć pa je suštinski ovo borba za moć.. ili sve ovo samo ja umišljam. Čak i ne raspravljam sa tobom već sa ovom hipotetičkom situacijom.. Šta znači za dete što si mu baš ti sa svojim novcem kupila kuvani obrok posle krvavog rada? Jel to neka životna lekcija detetu u kojoj se takmičimo u požrtvovanosti? Nije li morbidno učestvovati u trci ko će pre, lepše i bolnije da crkne da zaradi za leba?

 

Ovo sve sa pozicije tim Braća.. kakav bre rad.. da mogu sedeo bih sedam dana u nedelji sa decom (sada sedim punih 5, radio sam kao marva pre dece da bih sad ovo mogao)

Ostalo mi bre još desetak godina kvalitetnog vremena sa njima dok me prirodno sami ne izgustiraju. Pa nemam ja 3 života da učestvujem u ovom kripl fajtu, plus sa voljenom osobom. `bala vas radometrija.

Ne razumem šta si me pitao. 

Ozbiljno

Link to comment

@Svemir Zeka Cenim da te pita da li se maže na hleb to što tebe ne grize savest, a neku hipotetičku domaćicu čiji muž zarađuje 20 puta više od tebe navodno grize savest.

 

Sve je to tačno @Kenji, ali ponos je poslednje pribežište radnog čoveka. Moramo da se tešimo stavom "ja sam pošteno zaradio da kupim deci da jedu, dok ovog gotovana i njegovu decu neko časti, dakle nije svejedno". Alternativa tome je da škrgućemo zubima dok planiramo revoluciju, što nije preterano realno.

 

Svakako nije zdravo održavati antagonizam po pitanju zarada unutar partnerstva kao što je brak. Ako oboje doprinosite koliko možete, i uzajamno uvažavate doprinos onog drugog, nema smisla insistirati na nekakvoj simetriji po svaku cenu.

  • +1 1
Link to comment

Aha, kapiram. Pa kod mene jeste. Nije nikakva metrija, nego kao žena, što ti nikad nećeš razumeti jer to nisi, neću da zavisim od nekoga (bilo koga, otkad sam se odvojila od roditelja). To te stavlja u položaj manje moći, a onda ostaje na onom drugom kako će da se ponaša. 

Budući da sam se naslušala pun kurac priča gde muž drži na uzdi ženu preko para, s uz to je maltretira pa ponekad i iscipelari, došla sam do jednog životnog uvida: neću da zavisim. Ne osuđujem one koje jesu, ali ovo je moj put. Ne takmičim se ja ni sa kim, nego gradim svoj život. 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Cenim da te pita da li se maže na hleb to što tebe ne grize savest, a neku hipotetičku domaćicu čiji muž zarađuje 20 puta više od tebe navodno grize savest

Ni ovo ne razumem, bila sam i ja domaćica par godina, govorim iz te perspektive i tim iskustvom

 

Pa, u ovoj našoj sredini žene koje ostaju kod kuće, uglavnom kuvaju redovno, tako mi moje iskustvo kaže. 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

@Svemir Zeka.

 

Svakako nije zdravo održavati antagonizam po pitanju zarada unutar partnerstva kao što je brak. Ako oboje doprinosite koliko možete, i uzajamno uvažavate doprinos onog drugog, nema smisla insistirati na nekakvoj simetriji po svaku cenu.

Ima itekako smisla ako se jedan raspada i razboljeva, ponižava, lomi da obezbedi budućnost, a drugi biva vučen, a u slobodno vreme gleda sve serije koje postoje, dok ovaj drugi skapava. Šta je kohezioni faktor? Ljubav? 

  • +1 1
Link to comment

Sve je to validno, svako ima svoje prioritete i ja ne bih solio pamet nikome kako treba da živi.

 

Samo imaj u vidu da i ta nezavisnost ima svoju cenu. Da li pozajmljuješ pare od muža za neki veći trošak, ili on od tebe? Da li vodite računa da je svako dete podjednako finansirano od strane svakog bračnog druga pojedinačno? To kad svako insistira na "svojim parama" mene više asocira na post-bračne aranžmane i alimentaciju. 

 

A ima i ovakvih varijanti:

CDN media

 

 

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ima itekako smisla ako se jedan raspada i razboljeva, ponižava, lomi da obezbedi budućnost, a drugi biva vučen, a u slobodno vreme gleda sve serije koje postoje, dok ovaj drugi skapava. Šta je kohezioni faktor? Ljubav? 

 

Ako se jedan lomi i ponižava dok drugi sedi i gleda serije, to je problem koji se neće rešiti balansiranjem troškova. 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ako se jedan lomi i ponižava dok drugi sedi i gleda serije, to je problem koji se neće rešiti balansiranjem troškova. 

 

Ma naravno. Nego žena onda treba sebi da obezbedi odstupnicu u vidu finansijske nezavisnosti i ćao zdravo. Ako je ona ta. Ova poslednja rečenica je suvišna :D

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ima itekako smisla ako se jedan raspada i razboljeva, ponižava, lomi da obezbedi budućnost, a drugi biva vučen, a u slobodno vreme gleda sve serije koje postoje, dok ovaj drugi skapava. Šta je kohezioni faktor? Ljubav? 

Dakle slažemo se, rad je raspadanje, razboljevanje, ponižavanje i lomljenje zarad budućnosti. Zašto ga onda bilo ko želi? Bragging rights pred voljenom osobom? Ovakav brak je teglenje (vučenje) voljene osobe.. a ček a zar nije onda i dece? A pa deca su moja. Imam odgovornost.

 

Za mene je sve ovo power play a vi kako hoćete.

Nisam gladan moći... po meni se ništa neće zvati..

 

 

 

 

 

 

La la la la la la la la laj.

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

To kad svako insistira na "svojim parama" mene više asocira na post-bračne aranžmane i alimentaciju. 

 

U pravu si, to jeste to. 

U ovom navedenom obliku. 

 

Ali i dalje mislim da je finansijska nezavisnost žena prvi uslov za mogućnost da izađu iz nasilnog odnosa ako im se ne daj bože zalomi. Bez toga je daleko, daleko teže. 

 

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Kenji said:

Dakle slažemo se, rad je raspadanje, razboljevanje, ponižavanje i lomljenje zarad budućnosti. Zašto ga onda bilo ko želi? Bragging rights pred voljenom osobom? Ovakav brak je teglenje (vučenje) voljene osobe.. a ček a zar nije onda i dece? A pa deca su moja. Imam odgovornost.

 

Za mene je sve ovo power play a vi kako hoćete.

Nisam gladan moći... po meni se ništa neće zvati..

 

 

 

 

 

 

La la la la la la la la laj.

Ne, rad ne mora to da bude. 

Ti projektuješ nešto svoje, a ja svoje. Realno, nit ti imaš pojma šta je to moje, a nemam ni ja za tebe, ali barem i ne nudim interpretaciju. Ko zna iz kog ti sveta dolaziš. Ja iz donedavnog prekarijata i podstanarstva. Beda jebote. Kakva crna moć.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...