Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Pozabavite se k-k-k komsinicom Djordjom.
Neverovatno kako svi iz te ekipe imaju za sebe fleksibilniji izbor. 

Bila ona sto se upokojila ne tako davno iz  u SAD sto je ratovala da zene ne rade i nemaju svoj racun.

Jbt zivis pod starateljstvom kao malouman ceo zivot, ladan znoj me oblije.
 

Btw. mala (cerka) u Djordje, je kao upis lepa.

Link to comment

@Svemir Zeka sta je to "profesionalna majka", jbt? 

 

kad su juniori bili u skolskom uzrastu, nas desetak, cija su se deca druzila u skoli, pre, posle i van nje, zvale smo se medjusobno "drugarica* mama". zaista.

* ne sto smo bile u kompartiji, nego smo se osecale kao drugarice u sranju zvanom podizanje desetak kandidata za kvalitetne klipane.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
26 minutes ago, Moonwalker said:

 sto je ratovala da zene ne rade i nemaju svoj racun.


 

 

To ti je sad ideal pravoslavne srBske žene... :fantom:

 

Jbt, pokušavam da zamilim kakav bi to pakao bio da samo ja radim u kući, da žena ceo dan provodi sa decom... Mislim da bi se razveo u par meseci, ona bi bila nesrećna, ja bih bio nervozbniji jedno 3x, a iovako sma nervozan...

 

Još nešto, šta onda kad deca odrastu? Šta kad muž nađe ljubavnicu? Mislim, ja sam to imao u okruženju, to je dovelo do totalnog raspada sistema kod mamike™, kad je muž otišao sa drugom, jer gosođa je bila uzorna majka i brinula o deci, a muža je to prestalo da interesuje u nekom trnutku, i nije ga više zanimalo, trebalo mu je i nešto drugo osim priče o deci i samo deci... Mislim, ona i dalje priča samo o deci i ni očemu drugom, žena je postala jednodimenzionalna osoba, sa kojom nema komunikacije...

 

Edited by radisa
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:

Pozabavite se k-k-k komsinicom Djordjom.
Neverovatno kako svi iz te ekipe imaju za sebe fleksibilniji izbor. 

Bila ona sto se upokojila ne tako davno iz  u SAD sto je ratovala da zene ne rade i nemaju svoj racun.

Jbt zivis pod starateljstvom kao malouman ceo zivot, ladan znoj me oblije.
 

Btw. mala (cerka) u Djordje, je kao upis lepa.

na brzinu, bez provere izvora. svojevremeno sam citala da su veci neprijatelji (od muskaraca) emancipacije srpskog zenskinja izmedju dva rata bila razna zenska udruzenja. ljubiteljke luksuza.

 

poz

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

To ti je sad idela pravoslavne srBske žene... :fantom:

 

Jbt, pokušavam da zamilim kakav bi to pakao bio da samo ja radim u kući, da žena ceo dan provodi sa decom... Mislim da bi se razveo u par meseci, ona bi bila nesrećna, ja bih bio nervozbniji jedno 3x, a iovako sma nervozan...

 

Još nešto, šta onda kad deca odrastu? Šta kad muž nađe ljubavnicu? Mislim, ja sam to imao u okruženju, to je dovelo do totalnog raspada sistema kod mamike™, kad je muž otišao sa drugom, jer gosođa je bila uzorna majka i brinula o deci, a muža je to prestalo da interesuje u nekom trnutku, i nije ga više zanimalo, trebalo mu je i nešto drugo osim priče o deci i samo deci... Mislim, ona i dalje priča samo o deci i ni očemu drugom, žena je postala jednodimenzionalna osoba, sa kojom nema komunikacije...

 

 

i povrh svega ta zena cesto ostane jadna neumrezena sto joj smanjuje sansu za dobro zaposlenje kad ga jednom pozeli.

 

btw procenat zena medju programerima u nekim arapskim zemljama i indiji nije nizak.

 

Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

 

i povrh svega ta zena cesto ostane jadna neumrezena sto joj smanjuje sansu za dobro zaposlenje kad ga jednom pozeli.

 

 

 

Ili bude umrežena sa istim takvim mamikama™, što nema nikakvu korist...

 

A sad realno, da li bi zaposlila nekog u 40im, ko nije imao više od par godina staža u životu, ako i toliko? I na kojoj poziciji? Te žene su obično navikle na visok standard, znači ne dolazi u pitanje tek tako neki posao, a najčešće nemaju baš previše znanja niučemu...

 

Ono što ja ne razumem, da te žene ne vide koliko je njihov položaj strašno loš u long termu...

 

 

 

 

Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

Jbt, pokušavam da zamilim kakav bi to pakao bio da samo ja radim u kući, da žena ceo dan provodi sa decom... Mislim da bi se razveo u par meseci, ona bi bila nesrećna, ja bih bio nervozbniji jedno 3x, a iovako sma nervozan...


Sljaka to nekima i niko ih ne sprecava da naprave taj izbor. Ovde je problem sto bi ovako hesto da nametnu svima kao radnu obavezu. Gde vi ipako mozete malo da biruckate. 
 

 

Evo malo o Djordji :laugh:
 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/giorgia-meloni-prekinula-vezu-s-partnerom-nakon-njegovih-seksistickih-komentara/2505611.aspx

Edited by Moonwalker
Link to comment
54 minutes ago, le petit nicolas said:

mozda je do mene, ali ovo je gadna poruka da je rad/zaposlenost za izbegavanje, a obrnuto je divni i zeljeni luksuz. kao, koja god je natapirana prissy mogla, birala je luksuz: da se o trosku muza baskari po kuci, trckara nasmejana s decom po pokosenom travnjaku, napaja tracevima kod frizera i trosi muzevljeve novce u sopingu s prijateljicama.

dok, nase drugarice sve, za masinom sedele su, sile su.

 

Do tebe je utoliko što biraš da osuđuješ izbore koje ljudi donose kad su u pitanju njihovi životi. Ja to isto radim privatno, ali trudim se da izbegavam ovako široko, u totalu.

 

Ponavljam, nema ničega pogrešnog u bavljenju sopstvenim domom i potomstvom. Nema razloga da pretpostavljamo da se domaćica baškari po kući i napaja tračevima kod frizera. Muževljeve novce svakako troši ali to su ujedno i njeni novci jer se sa mužem nalazi u bračnoj zajednici - on u istoj kući živi, istu decu podiže, itd. Nije u redu postavljati stvari tako da je domaćica lenji parazit koja otima zaposlenom čoveku njegov krvavo zarađeni novac kako bi ga spiskala.

 

Jeste luskuz imati tu mogućnost, ma koji se izbor doneo. Tek kad izbor ne postoji, kad si eksterno ograničen na jedan životni put, onda se nalaziš u problemu.

 

54 minutes ago, le petit nicolas said:

pa, mozda je razlika koja je uslovila izbor bio drustveni tretman. i plata. retke mame-domacice dece u mom odeljenju os su gledane s tihim sazaljenjem. nismo o tome mnogo pricali, ali mislili smo da su kao neke "krpe", bez svog dinara, mozda i nepismene (sto je u ocima nas od 10-11 godina bio najveci hendikep). ozbiljno. danas, mamike se ne druze s mamama-kasirkama, bankarskim salterusama, prodavacicama u buticima, uciteljicama, bibliotekarkama...

 

Naravno da je razlika u plati, to i kažem. Kod nas je bilo teško (i konsekventno retko) živeti od jedne plate, standard je bio da oba bračna druga privređuju, na to su od malih nogu usmeravani i dečaci i devojčice. A država je takav stil života pomagala porodiljskim odsustvom, dečjim dodacima, javnim dnevnim boravkom i zdravstvenim zaštitom, itd.

 

To što je tebi i meni taj pristup građenju karijere i porodice normalan ne znači da je urođeno superioran u odnosu na goreopisanu alternativu sa posleratnog zapada. Superioran je jedino na današnju alternativu, gde em moraš da radiš kao konj em ti država sve manje izlazi u susret, tj. sve više prepušta i tebe i tvoje dete privatnom sektoru.

 

Danas se mamike™ druže međusobno u skupim restoranima i kozmetičkim salonima jer su tako u mogućnosti. Svakako ne zbog tihog sažaljenja koja prema njima osećaju kasirke, prodavačice, i učiteljice, naprotiv.

 

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

To ti je sad idela pravoslavne srBske žene... :fantom:

 

Jbt, pokušavam da zamilim kakav bi to pakao bio da samo ja radim u kući, da žena ceo dan provodi sa decom... Mislim da bi se razveo u par meseci, ona bi bila nesrećna, ja bih bio nervozbniji jedno 3x, a iovako sma nervozan...

 

Još nešto, šta onda kad deca odrastu? Šta kad muž nađe ljubavnicu? Mislim, ja sam to imao u okruženju, to je dovelo do totalnog raspada sistema kod mamike™, kad je muž otišao sa drugom, jer gosođa je bila uzorna majka i brinula o deci, a muža je to prestalo da interesuje u nekom trnutku, i nije ga više zanimalo, trebalo mu je i nešto drugo osim priče o deci i samo deci... Mislim, ona i dalje priča samo o deci i ni očemu drugom, žena je postala jednodimenzionalna osoba, sa kojom nema komunikacije...

 

oh, pa to je sve obradjeno u literaturi, filmovima i serijama.

ona bi slobodno vreme, kad spakuje deci uzinu u kutijice i odveze ih do skole/mahne i posalje poljubac zutom autobusu, provodila kreativno. slikala bi akvarele, vajala glinu, radila dekupaz, obrezivala georgine po basti.

mozda bi nabacila ranopopodnevnog jebaca - nastavnika klavira, instruktora u vezbaonici, na primer.

empty nest - sredjeno. tad se, ono, bas opusta i putuje.

a ljubavnica - neka joj ga, glupaci, ako hoce da zivi u slotovima njegovih slobodnih intervala, da slusa kako stenje i hrce, i da se cima da mu se ljudski digne i kad merkur nije u... zna milosica gde.

 

to sto ti opisujes je danasnja verzija majke jevrosime.

 

poz

Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

A sad realno, da li bi zaposlila nekog u 40im, ko nije imao više od par godina staža u životu, ako i toliko? I na kojoj poziciji? Te žene su obično navikle na visok standard, znači ne dolazi u pitanje tek tako neki posao, a najčešće nemaju baš previše znanja niučemu...

 

Ono što ja ne razumem, da te žene ne vide koliko je njihov položaj strašno loš u long termu...

 

Long term nam je svima strašno loš, čemu imamo da se nadamo osim starosti, bolesti, i smrti? Ne može se gledati na život tako, biti u konstantnom grču zbog potencijalne katastrofe koja samo što nije.

 

"Nadaj se najboljem, pripremaj za najgore" je psihotična krilatica koja vodi samo u anksioznost, život vrednog malog drona koji konstantno nešto šljaka i hustluje dok na kraju ne padne na nos, mator, islužen, bez igde ikoga. 

 

Da ne bude zabune, ne zagovaram ja ovde da se žene povuku sa tržišta rada niti išta slično. Moja žena radi isto koliko i ja, verovatno i više; kad sam bio dete moja majka je radila osam sati, baba nas je čuvala, itd. Samo ističem da ne treba idealizovati koncept individualnog privređivanja, ne treba vrednovati ljudski život na osnovu nekog koeficijenta na tržištu rada. Nemojmo umišljati da rad u firmi oplemenjuje & ispunjava, dok je rad u kući čista dekadencija & bahaćenje. 

 

1 minute ago, le petit nicolas said:

oh, pa to je sve obradjeno u literaturi, filmovima i serijama.

ona bi slobodno vreme, kad spakuje deci uzinu u kutijice i odveze ih do skole/mahne i posalje poljubac zutom autobusu, provodila kreativno. slikala bi akvarele, vajala glinu, radila dekupaz, obrezivala georgine po basti.

mozda bi nabacila ranopopodnevnog jebaca - nastavnika klavira, instruktora u vezbaonici, na primer.

empty nest - sredjeno. tad se, ono, bas opusta i putuje.

a ljubavnica - neka joj ga, glupaci, ako hoce da zivi u slotovima njegovih slobodnih intervala, da slusa kako stenje i hrce, i da se cima da mu se ljudski digne i kad merkur nije u... zna milosica gde.

 

Mhm, dočim je ženi koja svaki dan radi prekovremeno da bi skrpila kraj s krajem i dolazi kući mrtva umorna kad i muž da bi spremili večeru zapostavljenoj deci, njoj je sve potaman?

 

Tu niko nije nesrećan ni nervozan, niko nikad ne stenje i ne hrče, sve su erekcije kao od mermera?

 

  • +1 3
Link to comment
44 minutes ago, le petit nicolas said:

@Svemir Zeka sta je to "profesionalna majka", jbt? 

 

kad su juniori bili u skolskom uzrastu, nas desetak, cija su se deca druzila u skoli, pre, posle i van nje, zvale smo se medjusobno "drugarica* mama". zaista.

* ne sto smo bile u kompartiji, nego smo se osecale kao drugarice u sranju zvanom podizanje desetak kandidata za kvalitetne klipane.

 

poz

Profesoonalna i loša majka je trebalo da idu pod navodnike :D

pa keva čija egzistencija postoji samo u majčinskom koordinatnom sistemu, a onda svoj rad prezentuje belom svetu uz obaveznu naznaku da je njen put jedini ispravan, a onda svog kritikujućeg roditelja ekstrapolira na loše majke. Obično. Loše. 

  • +1 1
Link to comment

meni to ostajanje ili neostajanjenkod kuce nije kategorija iz domena etike nego mislim da je u prakticnom smislu nerijetko los trade off. dok je dobrovoljno, tj dogovoreno medju partnerima, naravno da je legitimno.

nije uvijek dobrovoljno ali recimo da to sada nije tema.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...