Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

30 minutes ago, đorđe geprat said:

zeko, šlagvort mi je bila samelova priča i podatak o asimetričnim prihodima. generalno,ne misleći isključivo na takav odnos, meka bude dva druga, dve drugarice, asimetrično u obrnutom slučaju od samelovog, jedno da plaća drugo ne, dođe mi kao grebatorsko. na tu vstu samopoštovanja mislim.

 

da odemo ti i ja na piće više puta i da ja stalno plaćam, ti ne bi pristala. na to mislim.

A nije to isto, nikako. 

Link to comment
10 minutes ago, x500 said:

Uslovno receno zdrava i prava osoba nema stvarni razlog da zavisi od nekoga. 

Ima neku skolu/profesiju i pocinje zivot i zivi po svom guberu :)

Zelje i mogucnosti su u balansu ;)

 

Jedno je zavisi, a drugo plaća pića, for d gad sejk....

Link to comment

da u vezi sa osobom koja mi je ok razmisljam ko ima manje, a ko vise, a pritom se oboje na prihvatljivom tj uobicajenom nivou trudimo (jer ne moramo imati cak ni identicne ambicije, koncentraciju, izdrzljivost), pa tacno bih se ubila.

salim se, ne bih, razvela bih se i zivjela u samostanu.

posto u ovom svijetu ne samo da fudbaleri i cajke zaradjuju nesrazmjrno vise od od visokoskolovanoh, nego i menadzeri zaradjuju mnogo vise od geografa, a dermatolozi koji se bave estetikom vise od onih koji se bave rakom koze.

hocu da kazem, kad nas zivot mazi, tj okolnosti idu u prilog ansem profesionalnom izboru ili tipu licnosti, mi to podrazumijevamo kao prirodno - a nije, drustveno je, nekad i nasumicno, poklope nam se karte kao izvoznicima jabuka, dok izvoznici malina crkavaju jer je dragan j vucicevic usao u posao sa hladnjacama.

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment
58 minutes ago, Moonwalker said:


Nisam ja rekla i mislila da bi bila sramota nego njihova neposredna okolina.

A i ona nije htela da odvaja decu od njega. Sta je bilo na kraju ne znam. Deca su sad vec za skolu gde god da su.

 

Znam, malo sam se salio. 

 

Sta ce svet/selo/komsije/famila da kaze? Cim oni budu ziveli moj zivot, onda mogu i da odluce sta je meni ciniti.

 

Razum argumemt oko dece, samo to je veliko "foliranje". Opet, na drugoj strani, ja meri po sebi - tehnicki sam musko, imam malo drugaciji zivot od vecine ljudi, drugacije prihode ... Zivim u jednoj specificnoj vrsti balona koji je prilicno ruzicast :)

 

1 hour ago, Svemir Zeka said:

Jedno je zavisi, a drugo plaća pića, for d gad sejk...

Zeko, mrdas stative ;)

Cak i placanje pica je problem u mom slucaju. Volim da platim pice, a ne volim da mi plate. Dakle, prilicno sam asimetrican cak i po tom pitanju. Znam da nisam fer, ali takav zivot, nek me trpe :)

 

Spoiler

Kad kazem pice, u mom slucaju je to kafa i kvoda (mala ili velika flasa). Dakle nije nikakvo qurcenje i pokazivanje. 

 

Link to comment

Da zapečatim ovu epizodu rodne "ravnopravnosti" (my ass): 

 

Glavni kriterijum meni za odabir partnera je oduvek bio koliko je neko vredan, hoće da radi, hoće svašta da radi, nije snobić, da se ne predaje u čamotinju ili zalegne na nasleđene privilegije.

 

Bukvalno prva tačka dnevnog reda. Eto, i do nekog uvida sam došla, ko da sam na seanse išla :violina:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

A nije to isto, nikako. 

zeko, ovo je topik o rodnoj ravnopravnosti, malo se tu brak umešao. zato sam napisao ono o odlasku na piće. jednom plaća M, drugi put Ž. jedino mi je bezvezno da svako plaća svoje. za letovanje/putovanje redje da se trošak nekako podeli. sve ovo mislim na neformalne/ne bračne veze.

Edited by đorđe geprat
  • +1 1
Link to comment

kad smo kod ravnopravnosti. davno mi je došla u ruke a kasnije i film s gregori pekom.bilo mi je neshvatljivo to kako se živelo. žena sedi u kući, radi, gaji decu, čini mi se da je tu bio i pas. posle je bilo još dosta takvih filmova. bilo je toga i ovde ali se nije podrazumevalo.

 

možda sada kada živimo u kapitalizmu od pre 100 godina žene nisu ravnopravne s muškarcima po pitanju satnice, u toku mog radnog veka, zarada je bila zarad bez obzira na pol.

Link to comment
13 minutes ago, đorđe geprat said:

zeko, ovo je topik o rodnoj ravnopravnosti, malo se tu brak umešao. zato sam napisao ono o odlasku na piće. jednom plaća M, drugi put Ž. jedino mi je bezvezno da svako plaća svoje. za letovanje/putovanje redje da se trošak nekako podeli. sve ovo mislim na neformalne/ne bračne veze.

Pobrkale su se teme. Ja ne smatram sa treba da postoji klackalica u takvim stvarima, najpre jer nije uvek ista situacija svakom. Pa kapiram da tu asimetriju u čašćavanjima (ne i zavisnosti) može da pokrpi dobra volja zasnovana na vezanosti. Potpuno je nevažan pol. 

Doduše, ja i s prijateljicama imam takav odnos.

  • +1 1
Link to comment

videh na linkedinu profesiju "Female Leadership Developer"

jos ne rastumacih da li to istice da je u pitanju zena koja uci rukovodeci kadar ili hoce reci da uci zenski rukovodeci kadar

jer mi ni jedno ni drugo nema smisla (ono sto je bitno da bi se vodili ljudi ne zavisi od pola vodje, a nauciti kako se vode ljudi je generalno tesko pa je tu pol ucitelja najmanje bitan)

 

mislim se da se upisem na njen kurs, mozda mi se dileme razjasne.

Edited by Zverilla
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...