Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Ima puno studija da te pilule bas poremete hormone pa cak uticu i na to kakvog muskog zene biraju.

 

Generalno sam protiv toga i pre za mehanicku blokadu ;) ali na zalost mislim da ovima koji guraju te testove je nesto drugo ideja... ne dao bog da to dodje kod nas. Jeste da je crkva slabija kod nas al smo drustvo jako sklono vracanju tradicionalnim i "tradicionalnim" vrednostima.

Link to comment
4 hours ago, Patty Lee said:

To se zove “neću da stavim kondom a i generalno sam jadnik” tradicija :D Da je sreće pa da uvedemo sex ed jer to se rešava vaspitanjem i obrazovanjem.

Znam, nego su kod nas i lekari abortofili. Ovde je u zdravstvu (lično prošla) primat na roditi dete bez trizomije prioritet nad prioritetima...čuće se svašta na tu temu, da je sad ne potežem, pisala sam vrć. Ali, uglavnom, kiretaža im je kao popravka zuba. Ako ne bude bila potrebna (zbog dabka i tripla), aj nema veze, desiće se ponovo snošaj....

Zato mislim da će to teško u naše zdravstvi da uđe. 

Inače ovo za tradiciju mislim na generacije naših majki i baka, koje su regular imale po desetak abortusa u anamnezi. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Dva skorasnja primera pozitivne diskriminacije u Srbiji:

1. U mojoj firmi IT support treba da zaposli novog, cetvrtog radnika. Sef iz Francuske insistira da bude zena. Problem je sto ne mogu naci zenskog kandidata koji bi uopste zeleo da radi taj posao, let alone da moze da podigne server od 20 kila :D

2. Skoro pricao sa jednom curom koja radi u Filip Morisu, kaze da aktivno radi firma na tome da u svim sektorima u Srbiji imaju bar 50% zena i ne vidi nista lose u tome :isuse:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Dva skorasnja primera pozitivne diskriminacije u Srbiji:

1. U mojoj firmi IT support treba da zaposli novog, cetvrtog radnika. Sef iz Francuske insistira da bude zena. Problem je sto ne mogu naci zenskog kandidata koji bi uopste zeleo da radi taj posao, let alone da moze da podigne server od 20 kila :D

2. Skoro pricao sa jednom curom koja radi u Filip Morisu, kaze da aktivno radi firma na tome da u svim sektorima u Srbiji imaju bar 50% zena i ne vidi nista lose u tome :isuse:

Ne brini, kod mene u firmi je 70% žena od čega su polovina uhlebljene naprednjakuše, i ne fali nam ništa :fantom:

Link to comment
12 minutes ago, Braća Strugacki said:

pa šta je loše u tome

Ako menadžment hoće da u mašinskom sektoru bude 50% žena, a na fakultetu je na tom smeru 10-20% devojaka onda imaš problem. Ili ako tvoja firma i bude na 50-50, druga će sigurno biti na 100-0

 

Odnos zaposlenih m/ž bi trebalo da bude sličan odnosu prijavljenih m/ž. Pa ako je cilj da u (skoro) svakom sektoru bude 50-50, onda je prvi korak da i među prijavljenima bude tako. Ali to je malo teže rešiti, mora da se počne mnogo pre finalne runde razgovora za posao

Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne brini, kod mene u firmi je 70% žena od čega su polovina uhlebljene naprednjakuše, i ne fali nam ništa :fantom:

Sad mi je jasno odakle tvoji stavovi o braku :sad:

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Engineer said:

Ako menadžment hoće da u mašinskom sektoru bude 50% žena, a na fakultetu je na tom smeru 10-20% devojaka onda imaš problem. Ili ako tvoja firma i bude na 50-50, druga će sigurno biti na 100-0

 

Odnos zaposlenih m/ž bi trebalo da bude sličan odnosu prijavljenih m/ž. Pa ako je cilj da u (skoro) svakom sektoru bude 50-50, onda je prvi korak da i među prijavljenima bude tako. Ali to je malo teže rešiti, mora da se počne mnogo pre finalne runde razgovora za posao

 

ja mislim sve suprotno

Link to comment
20 minutes ago, Braća Strugacki said:

pa šta je loše u tome

Kad biras zaposlenog treba da izaberes najboljeg, its simple as that. Svako guranje neke grupe vodi ka gomili problema - firma dobija losije radnike, radja se mrznja zbog preferentnog odnosa prema odredjenim grupama, dobijes kontraefekat da se pocinje sumnjati u vrednost svakog ko je iz te preferente grupe, itd itd...

 

Mislim da se razumemo, meni ovo smeta na licnom nivou jer ne zelim da radim u firmama u kojima cu biti u podredjenom polozaju jer sam odredjene boje koze ili pola. HR u nasoj firmi gura menadzere da prilikom zaposljavanja ukljuce kao jednu od bitnih karakteristika "razlicitost" kandidata. Razlicitost u ovom smislu znaci svako ko nije beo i musko, tj. ono sto sam ja. Sto me automatski stavlja u podredjen polozaj u odnosu na druge. 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...