Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Ma, moram se povući da ne overšerujem :lolol:

 

Spoiler

mnogo veća feministkinja od mnogih deklarisanih je, na primer, naš kolega @aram :wub:

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

Ne znam na koju temu sa ovim, ali imala sam malu neprijatnost na pasoskoj kontroli prilikom ulaska u Nemacku, prvi put u zivotu: covek nam je gledao pasose, pitao da li se to vracamo kuci. Na moju potrvdu me je onda dignutom obrvom pitao "a gde Vam je muz?". Ja sam prvo u tajac, onda odgovorila da je valjda negde blizu aerodroma. W T F? Osetih se nekako svedenom na suprugu i majku u tom momentu, bas mi je bilo neprijatno.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

A man in Norway is sparking outrage on social media after he was sympathetically interviewed about his decision to begin identifying as a disabled woman. 

On October 28, Good Morning Norway(God Morgen Norge, GMN) aired an interview with Jørund Viktoria Alme, 53, an able-bodied male who now identifies as a disabled woman. In the interview, Alme stated that he had always wished he had been born a woman who was paralyzed from the waist down.

ja ne znam vise da li je ovo prank ili stvarno ili kako god

https://reduxx.info/norwegian-man-now-identifies-as-a-disabled-woman-uses-wheelchair-almost-full-time/

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pink i na grand na braniku jednakosti

 

Quote

Transrodna osoba nastupila u „Zvezdama Granda“ i poslala moćnu poruku svima koji su drugačiji

https://nova.rs/zabava/showbiz/transrodna-osoba-nastupila-u-zvezdama-granda-i-poslala-mocnu-poruku-svima-koji-su-drugaciji/

 

Ali zato nova.rs ne uspeva da ubode rod :facepalm: za razliku od dragana stojkovica bosanca koji joj se obracao u zenskom rodu

Edited by Lezilebovich
  • Hvala 1
Link to comment
31 minutes ago, Lezilebovich said:

Pink i na grand na braniku jednakosti

 

https://nova.rs/zabava/showbiz/transrodna-osoba-nastupila-u-zvezdama-granda-i-poslala-mocnu-poruku-svima-koji-su-drugaciji/

 

Ali zato nova.rs ne uspeva da ubode rod :facepalm: za razliku od dragana stojkovica bosanca koji joj se obracao u zenskom rodu

Sad sam gledala ovo :laugh:

 

Bosanac :ziga:

I Marija Serifovic je dala neki bedni izgovor zasto ne zeli da joj bude mentor i prepustila je Ceci :rolleyes:

Link to comment
  • 2 months later...
On 24.10.2022. at 1:05, I*m with the pilots said:

Ne znam na koju temu sa ovim, ali imala sam malu neprijatnost na pasoskoj kontroli prilikom ulaska u Nemacku, prvi put u zivotu: covek nam je gledao pasose, pitao da li se to vracamo kuci. Na moju potrvdu me je onda dignutom obrvom pitao "a gde Vam je muz?". Ja sam prvo u tajac, onda odgovorila da je valjda negde blizu aerodroma. W T F? Osetih se nekako svedenom na suprugu i majku u tom momentu, bas mi je bilo neprijatno.

 

Bio sam tri puta s klincima sam na putu i imam 3/3 za pitanje "gde je mama". Zena je bila red velicine 10 puta sama (nije bas, ali daleko cesce od mene) i tek poslednji put su je pitali nesto slicno. Kad sam prvi put isao sam rekoh zeni da mi potpise na formular da smem da idem, bila je u fazonu wtf koji ce ti to. Kad smo dosli na kontrolu, pandur me je pogledao razrogacenim ocima i pitao "a... GDE JE MAJKA?!" kao da sam dosao s 20 kila kokaina a ne detetom. U povratku je bio citav set kontrolnih pitanja "aha, a gde zivite? a koja je to pokrajina?" itd.

 

Razlog za to je sto prave "nasumicne" kontrole da nije neko oteo dete, a kad dodjes kao muskarac + stranac, nasumicnost se pretvori u 100% verovatnocu. Otprilike kao kad sam desetak minuta ispred carinske kontrole na aerodromu u Dizeldorfu nesto cekao i onda posmatrao kako carinici "nasumicno" kontrolisu za cigarete. Iz nekog razloga im je uzorak bio 100% africkog porekla.

  • +1 6
Link to comment
12 hours ago, Venom said:

 

Bio sam tri puta s klincima sam na putu i imam 3/3 za pitanje "gde je mama". Zena je bila red velicine 10 puta sama (nije bas, ali daleko cesce od mene) i tek poslednji put su je pitali nesto slicno. Kad sam prvi put isao sam rekoh zeni da mi potpise na formular da smem da idem, bila je u fazonu wtf koji ce ti to. Kad smo dosli na kontrolu, pandur me je pogledao razrogacenim ocima i pitao "a... GDE JE MAJKA?!" kao da sam dosao s 20 kila kokaina a ne detetom. U povratku je bio citav set kontrolnih pitanja "aha, a gde zivite? a koja je to pokrajina?" itd.

 

Razlog za to je sto prave "nasumicne" kontrole da nije neko oteo dete, a kad dodjes kao muskarac + stranac, nasumicnost se pretvori u 100% verovatnocu. Otprilike kao kad sam desetak minuta ispred carinske kontrole na aerodromu u Dizeldorfu nesto cekao i onda posmatrao kako carinici "nasumicno" kontrolisu za cigarete. Iz nekog razloga im je uzorak bio 100% africkog porekla.

 

Meni bi bilo jasnije da su tako strogi kada neko napusta zemlju sa decom, a ne kada se vraca u nju?

Koristite li onaj ADAC-ov obrazac? Ako ne, trebalo bi, samo se popuni i nista vise, nikakva dodatna overa ili slicno. Ja imam popunjen ali samo za jedno dete, kada sam isla prvi put sama sa zapcem, za bebu nismo update-ovali - nikad mi do sad nije bio trazen.

 

Kad smo kod te otmice dece, bas sam pre neki dan na frankfurtskom aerodromu pricala sa policajem, jer hocu na leto da posaljem zapca samog na more sa mojim roditeljima, te sta mi je sve potrebno. Mentalno sam bila pripremljena na notara i ovo i ono, kad ispadne da treba samo da popunim ADAC-ov obrazac, ostavim brojeve telefona i eventualno fotokopiju licnog dokumenta (ovo potonje jer bi napustili EU prilikom odlaska u Srbiju). Bila sam malo iznenadjena i tri puta pitala da li je siguran :ph34r::lol: jer sam odmah pocela da zamisljam katastrofalne scenarije. On me je uverio u to da se oni dobro snalaze u tim situacijama. (Pretpostavljam inace da se svi ti uzasi sa decom ne rade preko avio saobracaja vec nekim drugim putevima)

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...