Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2012/13


Прслин

Recommended Posts

jel može neko ukratko da mi objasni šta se zbiva, nisam bio neko vreme ovde pa izgubih tok.. Prelistao sam poslednje 2-3 strane i koliko sam shvatio igra se samo h2h? Šta je sa klasikom?

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    609

  • Moća

    404

  • nbg4ever

    326

  • Weenie Pooh

    294

Top Posters In This Topic

Posted Images

Igra se naravno

Evo i koda za PPP Classic ligu, nije u redu da nemamo i staru dobru klasikicu...56165-23736
nego je classic classic pa nema neke potrebe diskutovati o njemu.A za H2H dogovaramo 1 platformu koja će da važi od sad pa do kraja svijeta i veka pa se zato toliko razglaba...
Link to comment

Kakva jebena zbrka, ovo je konfuznije od nasheg PPP tiket projekta :lol: . Ja sam aktivan od prve sezone i mada mi nekad vreme nije dozvoljavalo da svako kolo ispratim maximalno (kao npr. i sad me je ducca prijavio) zalazem se za 1 klasik ligu u kojoj "pobednik nosi sve". H2H nema draz upravo zbog relativno brzog odustajanja nekih igraca (sto rece Praslin "Vidic© i Lenon u timu" :D ). Moja poenta je da onaj ko odustane u Klasik ligi ne nanosi shtetu ostalima jer ce se zakucati za dno, a u H2H bi nekad mogli biti presudni i bodovi protiv igraca koji je ranije odustao.

Link to comment

Sad ja tebe ne razumem ništa :lol: Pa classic je classic i tu se ništa ne menja u odnosu na prethodne sezone. Da li će neko da se više fokusira na classic ili je noob pa se loži na talijski H2H (:P) je pitanje ličnog izbora, i tu je sve kao i do sad...Jedino što hoćemo je da uvedemo pravu pravcatu prvu i drugu H2H ligu od sledeće godine, pošto smo i do sad imali 2 ali su bile popunjavane random. A naravno da bi bilo mnogo zanimljive da se juri opstanak/ulazak u premier, pa rivaliteti koji se prenose iz godine u godinu, ovo-ono, kurac-palac i tako to...pa nam je sa te strane ova godina prelazna, i svi ovi pregovori su u suštini kako to da odradimo a da svi budu na kraju zadovoljni dogovorenim (uključujući i fei-a). A koliko sam ja skapirao dogovor je manje-više postignut, da igramo ove godine H2H sa 40 (ili 38, tako nešto) ekipa, a da se od sledeće delimo na 2 lige prema plasmanu u toj velikoj ligi.

Ako sam sve dobro pohvatao, to mu dođe to :)

Edit - eh da, i Praslin bi da pokuša da napravi još jednu dodatnu ligu u kojoj bi postojao draft i u koju bi verovatno ušlo samo par hard-core manijaka (cenim da sam taj ali još se nisam prijavio, mrzi me trenutno da registrujem novi tim), i to sa posebnim timovima. Tako da ko nema baš-baš viška vremena i volje ne treba da lupa glavu o tome...

Edited by bob loblaw
Link to comment

Све је прилично једноставно, једини проблем је што игра још није почела па колеге комбинатори морају да комбинују са нечим другим, а не са играчима :) Дакле, још један резиме:1. Класик лига 56165-23736Постоји Росова PPP лига направљена пре пар година, али је он није још обновио. ducca je, не знајући за ту Росову лигу направио нову коју ће да расформира ако се Рос до почетка сезоне појави и стартује ону стару лигу. Број учесника није ограничен ни у једној ни у другој. 2. H2H лига 56550-19208Мање-више познати сви учесници, још само да Baba Ji унесе код лиге који може да пронађе у скоро свим мојим претходним постовима на овој теми. Игра око 40 играча (за сада 37, остављено пар места ако се јаве Рос, Брајт Били или неки други ветерани из претходних сезона).3. Draft лига 45432-21180Специјална класик лига која се од осталих разликује тако што ће менаџери да бирају играче за тимове као на фудбалици, једног по једног (пример у спојлеру). Мени је ово пало на памет зато што сам се сморио крајем прошле сезоне јер су сви активни играчи имали мање-више исте тимове и једино што је правило разлику је избор капитена. Овако сви добијају различите играче, што је сличније стварности. Још једна предност је што чак и играчи који нису активни учествују активно у игри тиме што су заузели неке играче који у међувремену могу да прораде. Што више размишљам о овоме, мислим да је једина рупа замена играча после сваког кола и мислим да ћу да предложим да буде један драфт на почетку, а онда када крене зимски прелазни рок да имамо још један драфт у коме може да се искористи вајлд кард. У том случају повреде кључног играча заиста могу да одреде сезону и због тога играмо Класик, где разлика може лакше да се надокнади, а и број играча није битан па могу да играју сви који хоће. Сам драфт би шљакао отприлике као топик "асоцијације". Одредимо распоред којим бирамо, па удри док се све не подели. Не мора чак ни у истом дану, може у неколико дана, може чак и да не крећемо лигу док не прође прелазни рок. Видећемо већ. Очекујем проблеме, али ово је бета сезона па ако буде шљакало биће супер.

Примера ради, ево како би Драфт функционисао да играју четири играча: први који бира изабере Рунија и више нико у лиги не може да га узме, други узме Ван Персија и више нико не може да га узме; трећи изабере Хазарда; четврти - пошто последњи бира - има права на два играча те бира Компанија и Сисеа. Онда трећи бира Суареза, други Тореса, први Мату и - пошто је у том другом кругу последњи бирао - Реину. Онда бира други, па трећи и тако горе-доле док се не расподеле тимови.

Link to comment

Ako je taj draft već zaživeo valjalo bi da se odvoji u posebnu temu. Da ne zbunjujemo ove jadne ljudi koji su već dovoljni zbunjeni, plus da razradimo lepo pojedinosti na odvojenom mestu. A i kad krene sezone da se ne unosi zabuna, pošto će to sve biti timovi koji nemaju veze sa ostatkom naših fantazi igrarija. Prasline koliko ima timova u draft ligi? Koliko imam još fore da budem lenj pre nego što budem morao da pravim taj novi tim?

Edited by bob loblaw
Link to comment
Prasline koliko ima timova u draft ligi? Koliko imam još fore da budem lenj pre nego što budem morao da pravim taj novi tim?
Za sada 6... Na prvi pogled izgleda da takva igra uzima vreme, ali i nije baš, samo na početku treba odvojiti malo više vremena da bi se igrači izabrali, posle nema šta posebno osim jednog transfera nedeljno... :fantom:
Link to comment
... a u H2H bi nekad mogli biti presudni i bodovi protiv igraca koji je ranije odustao.
Bogme su ti neaktivni katkad znali da budu i nagazna mina, ja se opekao tu i tamo... :blush:
Link to comment

Доста се људи пријавило за Драфт, можда кренемо до краја недеље. После више неуспешних покушаја коначно имам тим којим сам задовољан:FPL-20122013.png :P

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...