Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Ja cu veceras, ako ne zaspim, gledati ovo:

HTV1 04.02.2015. 23:37
Tihe duše, ruski film

(Овсянки)

Godina proizvodnje: 2010.

Kad Mironova (J. Tsurilo) voljena žena Tanja (J. Aug) umre, on zamoli najboljeg prijatelja i kolegu s posla Aista (I. Sergejev), osamljenog neženju, da mu je pomogne pokopati u skladu s ritualima kulture Merja, pradavnoga finsko-ugarskog plemena s jezera Nero. Iako se narod Merja asimilirao s Rusima u 17. stoljeću, njihovi mitovi i običaji održali su se u suvremenom životu njihovih potomaka. Dvojica muškaraca kreću na tisuće kilometara dugačko putovanje, a s njima su i dvije male ptice u kavezu. Na putu, u skladu s običajem Merja, Miron prepričava intimna sjećanja iz svoga bračnog života. A kad stignu do svetoga jezera gdje će se zauvijek oprostiti s tijelom, on shvati da nije bio jedini čovjek zaljubljen u Tanju...
Ruski film Tihe duše dojmljiva je psihološka drama s jakim elementima artističkog filma; tegobna i tužna priča o složenom odnosu dvojice ostarjelih prijatelja koje stjecaj okolnosti vezan uz smrt supruge i njezine pompozne sahrane dovede u tijesnu vezu u kojoj oni otvore svoju prošlost. Uz osnovnu pripovjednu liniju film dodiruje i pitanje drevnih, predruskih naroda te dočarava arhetipnost prirodnih ambijenata u kojima borave junaci. Dojmljivost i vrsna režija filma bila je odmah prepoznata, te je film (nominiran za Zlatnog lava na venecijanskom festivalu 2010. godine, a osvojio je nagradu Zlatna Osella i FIPRESCI nagradu) uživao velika priznanja kritike. Režirao ga je Aleksej Fedorčenko, ruski redatelj ukrajinskog podrijetla.

Trajanje: 75 min.
Uloge: Jurij Tsurilo, Igor Sergejev, Julija Aug, Viktor Suhorukov, Olga Dobrina
Scenarij: Denis Osokin
Redatelj: Aleksej Fedorčenko
Žanr: psihološka drama / art film

Link to comment

Uh, bolje nemoj, loš i prilično dosadan film, moram da priznam. Onaj mockumentary o astronautima mu je bio dosta bolji, mada i to nije bog zna šta.

Link to comment

Nije u cetvrtak, vec danas u 22:35. Odlican film

sada videh. nedeljni TV program politike je zamenio termine ovog filma i onog o leh valensi. tupadžije. dobro da si obavestio PPPPučanstvo.

 

gledao sam "idu" ranije. već sam napisao da film nije ostavio neki utisak na mene. očekivao sam više, obzirom na temu. po onome što je pisano ovde o levijatanu, veći je favorit za oskara.

Link to comment
  • 2 weeks later...

a evo, ide i levijatan, pretpostavljam sutra u 00.10 na RTS I, pre prenosa oskara...

 

/bas sam se namucila da isproveravam najavu koja ide na rts-u - oni na kajronu pisu, nedelja u 00.15...pa to bi onda trebalo veceras  da se emituje , a ne sutra kad ide dodela oskara. budaletine! /ja npr uopste ne gledam tv, nikada mi nije ni ukljucen, vec sam sinoc kod prijatelja to videla. i mislila da ce film ici veceras. a sada kada sam proveravala, vidim da ide sutra uvece. mogli su datum da stave ako je vec toliko komplikovano to sa danima i vremenima. a mozda i ima neka konvencija kod imenovanja dana za koju ne znam. tjah :-)

Link to comment

Ne mogu da verujem da su pljunuli kintu za Levijatana, koja li je nemoguća direktiva pala, mora da je sam Pussy naredio. :lol:

Možda smo ga dobili gratis umesto južnog toka?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...