Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

јесте, јесте...али је филм врло критичан спрам државе, цркве, тајкуна тј.олигарха ...и изазвао велики одијум код пол. структура због кандидовања за оскара.

Link to comment

Ma ovaj cirkus koji se dešava u vezi filma već nema skoro nikakve veze sa samim filmom. Nego je smešno što smo i mi negde u tom cirkusu i to negde na kraju donjeg probavnog trakta.

Link to comment

Pa mislim na to što rts po očiglednoj direktivi prikazuje film. Mislim, niti je Zvjagincev bilo čiji agent, niti je film zbog toga snimljen. Cirkus počinje od Oskara pa na niže, do rts-a otprilike.

Link to comment

Da, u čitavoj situaciji je zanimljivo i to da je valjda neka tamo institucija u Rusiji kandidovala film za Oskara, pretpostavljam, inače ne bi ni mogao da bude nominovan.

 

Film, je loš, ali to nema veze s cirkusom, naravno. A još i nije antiputinovski, u suštini, ima odnos prema Putinu kao i prema bilo kom drugom predsedniku Rusije/SSSR-a od Lenjina do danas.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Film je odlican, samo nije zadovoljio zelayine prohteve za Zvjaginceva. Nudge nudge

 

//Ne znam zasto ga dosta komentatora po internetu gleda kao cisto rusku pricu kad je sve tako univerzalno a jos nastalo na osnovu nekog dogadjaja u Americi

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ti si dovodila njega u vezu sa Tarkovskim, i nisi jedina i jednako je i to čudno kao i "čista ruska priča", a ta veza može da prođe samo kao parodija zasnovana na geopolitici i pripadnosti istoj naciji...

 

Tarkovski je imao veze sa šveđaninom Bergmanom jedno pet miliona puta više nego sa ovim jadnim političkim odgovorom na njega...

 

A, film može da pije vodu i u Srbiji jednako zato što je kao čista isfolirana laž i socrealistički konstrukt o religiji jednako nebulozan ovde i nema veze sa mozgom, iako pretenduje da bude njegova sjajna izlučevina.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Večeras je na RTS1 u 20:55 trebao biti 

 

Philomena

 

Još jedan odličan film Stephena Frearsa.

 

Međutim, vjerovatno će biti na programu tek po završetku specijalnog filma o Ivani Španović, kojeg je sočinio Aca Stojanović.

Da je Duško Korać autor i taj film bi išao u preporuke, onako na neviđeno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...