Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

Ma, da, mnogo retko ubilo se. Što ne daju filmove koji su pravi reprezenti Pazolinija, ovo mu je najčešće na TV-u zato što je kompromisno proseravanje kojim se pokriva još jedan reditelj, ali ne na pravi način...

Link to comment

Znam, davali Cvet hiljadu i jedne noći u doba olimpijade u Barsi na trećem kanalu. Ja se ne sećam da su ponovili, a ova dva nijednom nisam nabasao. Na Teoremu sam nabasao već nekoliko puta u poslednjih tri, četiri godine.

 

A, naravno da ima Pazolinijevih istomišljenika, da ne kažem ljubitelja, kojima je Teorema odlična, ali to je vrlo diskutabilno...

Link to comment

A, naravno da ima Pazolinijevih istomišljenika, da ne kažem ljubitelja, kojima je Teorema odlična, ali to je vrlo diskutabilno...

ne znam, nisam o tome ni pričao. možda da iskoristiš priliku da objasniš šta je to tako diskutabilno kod teoreme. ionako je dosadno na forumu.

Link to comment

Dosadna je i Teorema. Slabašan film, previše konceptualnih rešenja, jeftina finala (skidanje oca, postajanje umetnika™ sina), teorijske transformacije likova (seljanka - priroda, buržoazija - tralala). Lik Terensa Stampa lišen dejstva na publiku, prosti intelektualni agens spakovan za čistu kogniciju kog publike bez pravog iskustva, fenomena ili kontemplativnog efekta kod gledaoca prilikom percepcije. Film komično konvencionalan za Pazolinija kada je stvaralački postupak u pitanju, sam uvodi svest o cenzuri u film, koja je toliko očigledno posledica produkcije kojoj podleže, a lažno se predstavlja kao frustracija buržoaskog načina života - preslabo je to koncept da se razvlači na jebenih sto minuta filma. Nažalost, intelektualno on će biti podržan od strane istomišljenika i opravdan šansom za veću prohodnost i masovniju percepciju Pazolinijevog filma, što samo šteti ovom reditelju kako se meni čini. I naravno da je i sam naslov komičan, ta logika teoreme nije ni na nivo sholastičara...

 

Eto, i meni je dosadno, pa sam ti naškrabao ovo...

Link to comment

Nažalost, intelektualno on će biti podržan od strane istomišljenika i opravdan šansom za veću prohodnost i masovniju percepciju Pazolinijevog filma, što samo šteti ovom reditelju kako se meni čini. 

slažem se, i sa ostalim, ali ovo je glavno.

Link to comment

pa, pošto ga "politika" preporučuje u svom nedeljnom TV dodatku, da -ga "preporučim" i ja vama:

 

"zombi strptizete"

 

na pink 2 nešto posleponoći. ove koja samo što nije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...