Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na HRT-u upravo daju Night of the Hunter

Kakav film...

je, nekako naivan iz ove perspektive, mada drag u svojoj naivnosti, ali vizuelno savrsen. meni to mozda na oko najlepsi film ikad.

 

the-night-of-the-hunter.jpg

 

kDvOSHk.png

 

Nightof22.jpg

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Da li je neko gledao "Broj 55", film Kristijana Milica? Ide veceras na HRT1.

Gledala sam samo njegove kratke i studentske do sad, npr. "Sigurna kuca" mi je bio dobar

Link to comment

Sa jedne strane Ramboi koji ne ostavljaju ranjene drugove, sa druge strane pijani debeli četnici koji ginu kao muve bez glave. Bulajić bi se postideo.

Ono što mi je upadljivo je da jugočetnička armada izgovara možda tri rečenice u filmu. Ranije se znalo, Švabe se okupe nad vojnim kartama i smišljaju operaciju sve vreme parlajući na nemačkom sa ili bez prevoda, posle na terenu viču šnel šnel, sve u svemu vidiš da su u pitanju ljudi. U ovom državnom projektu hrvatske vitezove napadaju trbušaste zabrađene spodobe (ima i ekstremno mršavih narkomana) bez ikakvog glasa, čak i kada ih ubijaju. Polako nadiru ka kući i sumanuto upadaju kroz prozore. Neko bi pomislio da se radi o zombijima.

Link to comment

Sa jedne strane Ramboi koji ne ostavljaju ranjene drugove, sa druge strane pijani debeli četnici koji ginu kao muve bez glave. Bulajić bi se postideo.

Ono što mi je upadljivo je da jugočetnička armada izgovara možda tri rečenice u filmu. Ranije se znalo, Švabe se okupe nad vojnim kartama i smišljaju operaciju sve vreme parlajući na nemačkom sa ili bez prevoda, posle na terenu viču šnel šnel, sve u svemu vidiš da su u pitanju ljudi. U ovom državnom projektu hrvatske vitezove napadaju trbušaste zabrađene spodobe (ima i ekstremno mršavih narkomana) bez ikakvog glasa, čak i kada ih ubijaju. Polako nadiru ka kući i sumanuto upadaju kroz prozore. Neko bi pomislio da se radi o zombijima.

:/ tja.

Secam se da je dosta bio hvaljen "Zivi i mrtvi" (mislim da se davao i kod nas), dok za ovaj film nisam ni cula pre. Pre dosta godina su na Sok koridoru priredili specijal te pustili te studentske i kratke filmove.

Link to comment

Sa jedne strane Ramboi koji ne ostavljaju ranjene drugove, sa druge strane pijani debeli četnici koji ginu kao muve bez glave. Bulajić bi se postideo.

Ono što mi je upadljivo je da jugočetnička armada izgovara možda tri rečenice u filmu. Ranije se znalo, Švabe se okupe nad vojnim kartama i smišljaju operaciju sve vreme parlajući na nemačkom sa ili bez prevoda, posle na terenu viču šnel šnel, sve u svemu vidiš da su u pitanju ljudi. U ovom državnom projektu hrvatske vitezove napadaju trbušaste zabrađene spodobe (ima i ekstremno mršavih narkomana) bez ikakvog glasa, čak i kada ih ubijaju. Polako nadiru ka kući i sumanuto upadaju kroz prozore. Neko bi pomislio da se radi o zombijima.

skoknuo do IMDBa. bljuvotina

 

In the autumn of 1991, a small group of Croatian soldiers go on patrol in an improvised armored vehicle. Soon after that they would get ambushed and their vehicle would get destroyed, in that situation they were forced to hide in a nearby house. Whilst stationed in that house they would get attacked by rebel Serbs, Serbian Special Forces and the JNA (Yugoslav People's Army, also reffered to as Yugoslavian National Army). Their resistance to the attackers would last 24 hours whilst their fellow combatants would attempt to try and get them out of there. The movie and story is based on true events which happened during the Croatian War of Independence.

Written by Marcel Colic (Pancake)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...