Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ma nevidjeno je ukusno, ja jela sa humusom, patlidzanom zalivenim kefirom s maslinovim uljem i belim lukom, paradajzom i maslinama, ushicena bila koliko je dobro. ali nije pita. ne mogu u biblos, daleko mi, sledeci put cu ovaj novi recept, ide manje vode, mozda je do toga.
Ja sam nov ovde pa rekoh da se uključim malo u diskusiju.Pazi, verovatno je problem u temperaturi na kojoj ih spremaš. Pretpostavljam da ih spremaš na električnom šporetu koji ne može da postigne temperaturu koja je potrebna da bi testo tako brzo naraslo. Na ovom blogu što si dala link, spremaju na plinu i u tučenom tiganju tako da može prilično visoku temperaturu da postigne,
vidi na ovom linku kad ubaci u ovu zemljanu rernu kako se brzo testo naraste, to je zato što je temperatura preko 350C.Ima jedno mesto preko puta Mašinskog fakulteta, prave picu na drva i somune koji su tanki nalik ovom pita hlebu, pa mozes otici do njih da vidis kako se ispece somun za 45 sekundi.evo link mesta: https://foursquare.com/v/pizza-metro-pizza-pe%C4%87-na-drva/4fdf857ce4b0199803d9164fuglavnom mislim da nije problem u testu nego čisto u temperaturi pečenja.
Link to comment

ta pekara kod mašinca je vrlo dobra, samo nekad imam utisak da je pica malo nedopečena, rastopi se lepo kačkavalj i sve ali testo je malo gnjecavo

Link to comment
Pazi, verovatno je problem u temperaturi na kojoj ih spremaš. Pretpostavljam da ih spremaš na električnom šporetu koji ne može da postigne temperaturu koja je potrebna da bi testo tako brzo naraslo. Na ovom blogu što si dala link, spremaju na plinu i u tučenom tiganju tako da može prilično visoku temperaturu da postigne,
dobro dosao, ali gresis :D imam plin i ako i nije tuceni tiganj (nije ni na onom blogu koliko mogu da procenim), jedan je od onih teskih sto se s dve ruke dizu, moze taj temperaturu da postigne. ali ako ces da probas da napravis po receptu sa kulinarike, pa podneses izvestaj, ja cu to bas da cenim:)
Link to comment
ja i dalje nemam vremena, ali videh negde da ne smeju biti previse tanke pite, onda nece da se naduvaju...
dosta teorije, vreme da se neko da se zrtvuje za opste dobro :D
Link to comment

Ja kuvala za ove što su mi fizikalisali večeras one trofie ligurijske što ih Gazza pominjao. Nešto sam umorna, pa me mrzelo da mnogo smišljam. Napravila sa tri sira, izmedju ostalih sa nekim divnim portugalskim kozijim što sam ga kupila u njihovoj radnji i pili smo njihovu malvaziju. Tamo sam našla i da prodaju full blown čvarke, u stilu vojvodjanskih masnih kockastih.Trofie mi nisu za ovakav poduhvat jer se previše to sve tako homogenizuje u sirećem sosu. Ja volim rastresite i svedene varijante paste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...