Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Jao kakvw sam lazanje napravio, prevazišao sam sebe samoga.A tek baklava...Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment
Gladan sam bre! Umoran! Cele nedelje jedem gluposti i pijem zeleni caj (osim juce kad sam pio viski i rakiju). Ja bih uz ovo i proju jeo, i sve!
fala, pusti ti Funky, ja bih sad i njen mastan bajs pojeo.
Jao kakvw sam lizanje napravio, prevazišao sam sebe samoga.
cestitam.
Link to comment

Danas proverene vrednosti: krilca, dobro izmarinirana u korejskoj ljutini, soja sosu i jos nekim pizdarijama, sporo pecena i na kraju glazirana kokakolom u koju sam rknuo i thai curry pastu zarad dodatne egzotike. Uz to jednostavni dodaci: prvi ovogodisnji sremus, naseckan u kiselo mleko, dodato hcmulje i ostavljeno da se hladi, lepa zelena salata, neki lovacki hlebac i piva gomilu.

Link to comment
Danas proverene vrednosti: krilca, dobro izmarinirana u korejskoj ljutini, soja sosu i jos nekim pizdarijama, sporo pecena i na kraju glazirana kokakolom u koju sam rknuo i thai curry pastu zarad dodatne egzotike. Uz to jednostavni dodaci: prvi ovogodisnji sremus, naseckan u kiselo mleko, dodato hcmulje i ostavljeno da se hladi, lepa zelena salata, neki lovacki hlebac i piva gomilu.
Verovatno si već negde opisao ali kako i na koliko si ta krilca pekao?Send from WC šolja by BVK
Link to comment
Verovatno si već negde opisao ali kako i na koliko si ta krilca pekao?Send from WC šolja by BVK
pazi ja ih prvo polako pecem na maloj temperaturi, pokrivena, oko 2 sata na 120 stepeni, da skroz omeksaju a ne osuse se. potom stavljam lepljive supstance na krilca i zapecem pod grilom desetak minuta, uz ventilator.
Link to comment

Pisali smo već.... meni se mnogo više dopada da se krilca klot termički obrade pa da se posle uvaljaju i zapeku u popotrebnoj marinadi ili sosu, nego da se sve vreme čvare u sosu. Gde nabavljaš korejske zanimacije?

Link to comment

negde od pre ponoci stavljeno na tiho: mulje, shalot, sargarepe, beli luk, govedja kocka, voda. kad se sve zajedno smlatilo, ubacio konzervicu paradajz koncentrata, ucelo parce junetine sa sve koskom (dala majka da iskoristim odmah posto je vec pocelo da miri) rknio crna vina u to i ostavio da alcool ishlapi, promijesao, ubacio alevu papriku i zaboravio na to na neko vreme. pre 5 minuta sam krenuo da vadim meso da bih odvojio kost ali se ona sama otcepila. iskidao meso viljuskom i vratio i evo jos se krcka na tiho. ionako ce se jesti sutra. jedino sto je malo masnije ispalo (jel to zbog koske? lupam, glup sam, ne znam)

Link to comment
Gde nabavljaš korejske zanimacije?
kupljeno je u Koreji <_< nema vise, sad cu samo da sanjam o tom njihovom fantasticnom ljutom sosu.
Link to comment

Neki prijatelji iz Brisela se najavili da prolaze kroz Pariz na putu ka jugu, pa da bi bilo super da ja savijem 'Serbian Pie'. :DSad ću ja lepo da kupim i one paprike iz tegle što prave Makedonci, a ostalo svašta nešto imam. Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

bacio shitake (krupno nasecene) na mulje, kad su krepale i pustile safta dodao bibera, djumbira, gomasia, malo dobrog balzamika, saku persuna, seckanu stabljiku celera, dobro izmesao. sad mogu da radim sta hocu s njima - mogu u pastu, mogu u salatu, mogu na kuskus a mogu i tako da se zobaju. mnogo sam dobar kuvar :0.6:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...