Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

8 minutes ago, mire said:

izneverovao sam, što bi rekli mladi

Prosle godine sam mozda jednom pravio sparglu.

Ovog proleca je @Shan Jan "povukao nogu", i nastade katastrofa

 

  • Wub 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

U glaziranu zemljanu posudu,Tursku naravno,kao nase Pirotsko posudje sam slozio djuvec sa srnecim butom  i bulgur umesto pirinca.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

Po prvi put sam pravio batat iz rerne. Malo mulja, so, biber i origano/ruzmarin.

 

pMcfTKo.jpg

 

Pospi mesavinom za TexMex.

Link to comment
4 minutes ago, x500 said:

Po prvi put sam pravio batat iz rerne. Malo mulja, so, biber i origano/ruzmarin.

 

pMcfTKo.jpg

 

Vezbao si na ovih 8 parcica. Zali boze struju :D

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Vezbao si na ovih 8 parcica. Zali boze struju :D

Ceo plek sam spremio, jedan veliki krompir (oko 700g). Morao sam da probam, da vidim kako izgleda i jako je ukusno :)

Ukucani mi se nesto "mrste" na sparglu, pa sam 'teo da ih iznenadim. 

Spoiler

I bas su se iznenadili :)

Mislim da ce me proterati iz kuce/kujne ;)

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Meni batat vise dodje kao desert. Samo jednom sam ga spremila i sva cula su mi bila zbunjena njegovom slatkocom. Ono kao krompir je ali greskom poseceren ali kad ga malo bolje pogledas moze da bude i zuta bundeva. Nista bez obicnog krompira pecenog u rerni. Ja ga isecem na kockice, kratko obarim, procedim, pouljim sa muljem, dobro izmesam da se sa svih strana namasti i rasirim na veliki pleh oblozen pek papirom. Solim nakon pecenja. 

 

@mireevo divne ideje za sutrasnji dorucak :lolol:

 

ah9bIj7.jpeg

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
32 minutes ago, Serena said:

Meni batat vise dodje kao desert. Samo jednom sam ga spremila i sva cula su mi bila zbunjena njegovom slatkocom. Ono kao krompir je ali greskom poseceren ali kad ga malo bolje pogledas moze da bude i zuta bundeva. Nista bez obicnog krompira pecenog u rerni. Ja ga isecem na kockice, kratko obarim, procedim, pouljim sa muljem, dobro izmesam da se sa svih strana namasti i rasirim na veliki pleh oblozen pek papirom. Solim nakon pecenja. 

 

@mireevo divne ideje za sutrasnji dorucak :lolol:

 

ah9bIj7.jpeg

 

 

:huh_b:

  • Haha 2
Link to comment
On 21. 4. 2024. at 19:25, x500 said:

Po prvi put sam pravio batat iz rerne. Malo mulja, so, biber i origano/ruzmarin.

 

pMcfTKo.jpg

 

fali ti ljutine. batat je sladak pa ako ga ne zaljutis bude ko dulek. nako... nego sledeci put bilja raznog, soli, bibera i obavezno nekog kajena il tucane ljute, da malo ujeda. inace - ako vam se dopada, super je prilog kad ga zgotovis nesto poput restovanog krompira. izdinstas s lukom pa na kraju rknes aleve. bude odlican. ovo ne moras da zaljutis, aleva i luk odrade poso.

  • Hvala 1
Link to comment

Nisam neki ekspert za burgere, ortak mi daje baš dobro umešano juneće meso pa sam počeo malo sa time da se zezam i stvarno budu ukusni, ono što mogu da napomenem je da je gurman burger sos mnogo bolji od ovog dijamantovog :D

 

 

 

osQfHHj.jpg

 

y1nQS1w.jpg

 

 

 

 

 

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...