Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

8 minutes ago, mire said:

izneverovao sam, što bi rekli mladi

Prosle godine sam mozda jednom pravio sparglu.

Ovog proleca je @Shan Jan "povukao nogu", i nastade katastrofa

 

  • Wub 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

U glaziranu zemljanu posudu,Tursku naravno,kao nase Pirotsko posudje sam slozio djuvec sa srnecim butom  i bulgur umesto pirinca.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

Po prvi put sam pravio batat iz rerne. Malo mulja, so, biber i origano/ruzmarin.

 

pMcfTKo.jpg

 

Pospi mesavinom za TexMex.

Link to comment
4 minutes ago, x500 said:

Po prvi put sam pravio batat iz rerne. Malo mulja, so, biber i origano/ruzmarin.

 

pMcfTKo.jpg

 

Vezbao si na ovih 8 parcica. Zali boze struju :D

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Vezbao si na ovih 8 parcica. Zali boze struju :D

Ceo plek sam spremio, jedan veliki krompir (oko 700g). Morao sam da probam, da vidim kako izgleda i jako je ukusno :)

Ukucani mi se nesto "mrste" na sparglu, pa sam 'teo da ih iznenadim. 

Spoiler

I bas su se iznenadili :)

Mislim da ce me proterati iz kuce/kujne ;)

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Meni batat vise dodje kao desert. Samo jednom sam ga spremila i sva cula su mi bila zbunjena njegovom slatkocom. Ono kao krompir je ali greskom poseceren ali kad ga malo bolje pogledas moze da bude i zuta bundeva. Nista bez obicnog krompira pecenog u rerni. Ja ga isecem na kockice, kratko obarim, procedim, pouljim sa muljem, dobro izmesam da se sa svih strana namasti i rasirim na veliki pleh oblozen pek papirom. Solim nakon pecenja. 

 

@mireevo divne ideje za sutrasnji dorucak :lolol:

 

ah9bIj7.jpeg

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
32 minutes ago, Serena said:

Meni batat vise dodje kao desert. Samo jednom sam ga spremila i sva cula su mi bila zbunjena njegovom slatkocom. Ono kao krompir je ali greskom poseceren ali kad ga malo bolje pogledas moze da bude i zuta bundeva. Nista bez obicnog krompira pecenog u rerni. Ja ga isecem na kockice, kratko obarim, procedim, pouljim sa muljem, dobro izmesam da se sa svih strana namasti i rasirim na veliki pleh oblozen pek papirom. Solim nakon pecenja. 

 

@mireevo divne ideje za sutrasnji dorucak :lolol:

 

ah9bIj7.jpeg

 

 

:huh_b:

  • Haha 2
Link to comment
On 21. 4. 2024. at 19:25, x500 said:

Po prvi put sam pravio batat iz rerne. Malo mulja, so, biber i origano/ruzmarin.

 

pMcfTKo.jpg

 

fali ti ljutine. batat je sladak pa ako ga ne zaljutis bude ko dulek. nako... nego sledeci put bilja raznog, soli, bibera i obavezno nekog kajena il tucane ljute, da malo ujeda. inace - ako vam se dopada, super je prilog kad ga zgotovis nesto poput restovanog krompira. izdinstas s lukom pa na kraju rknes aleve. bude odlican. ovo ne moras da zaljutis, aleva i luk odrade poso.

  • Hvala 1
Link to comment

Nisam neki ekspert za burgere, ortak mi daje baš dobro umešano juneće meso pa sam počeo malo sa time da se zezam i stvarno budu ukusni, ono što mogu da napomenem je da je gurman burger sos mnogo bolji od ovog dijamantovog :D

 

 

 

osQfHHj.jpg

 

y1nQS1w.jpg

 

 

 

 

 

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...