Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

9 minutes ago, Eleniko said:

vi potamaniste ceo fond pernate živine

ćurke patke šotke kokoške pilad

imajte srca ljudi

Juce je bio pasulj sa junetinom, malo friske i malo suve, a u nedelju je bila vegetarijanska hrana - janje :)

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Braća Strugacki said:

@Eleniko

 

spacer.png

 

ne razumem se u škembiće, ali mi se čini da si ovo tražio

 

 

e, ovo pre-cooked pravi razliku. hvala onoliko

 

sada ću morati da usmrdim kuću sa lidlovim, koji su frozen i sliced ali ne i pre cooked, no dobro, napravio sam survival plan. neću ih kuvati u vodi nego pravo u poklopljenu gvozdenu posudu naliveno tečnošću /vino, sok od paradajza/ da ogrezne. ionako sam danas kompletirao sastojke - kockice od njeguškog pršuta /daleko bolja kupovina po 990rsd za zimsko kuvanje - sarme, podvarak itd  umesto preskupe slanine/, beli luk u prahu, mleveni biber. ostalo bitno /rozi luk, sveži beli luk, štapići celera, paradajz mleveni/ imam u kući. još samo da se odvažim da sve natrpam u šerpu, uključim rernu i odem na spavanje.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Karfiol iz rerne. Cvetici obareni 5min u slanoj vodi i zapeceni u rerni sa prelivom od jaja, pavlake i sira (nisam imao prezle).

 

HSaKhBL.jpg

 

Kao prilog ide prasetina, plecka, i zsalata.

 

  • +1 1
  • Wub 3
Link to comment
On 18.11.2023. at 15:51, Eleniko said:

 

 

e, ovo pre-cooked pravi razliku. hvala onoliko

 

sada ću morati da usmrdim kuću sa lidlovim, koji su frozen i sliced ali ne i pre cooked, no dobro, napravio sam survival plan. neću ih kuvati u vodi nego pravo u poklopljenu gvozdenu posudu naliveno tečnošću /vino, sok od paradajza/ da ogrezne. ionako sam danas kompletirao sastojke - kockice od njeguškog pršuta /daleko bolja kupovina po 990rsd za zimsko kuvanje - sarme, podvarak itd  umesto preskupe slanine/, beli luk u prahu, mleveni biber. ostalo bitno /rozi luk, sveži beli luk, štapići celera, paradajz mleveni/ imam u kući. još samo da se odvažim da sve natrpam u šerpu, uključim rernu i odem na spavanje.

 

 

 

stidim se priznati ali fulao sam prilično ove škembiće

 

spremio sam ih kao što piše gore

 

ali sam napravio nekoliko faulova od kojih su neki neočekivani

 

prvo, ne znam zašto sam se uhvatio za kesu vegete koju obično ne koristim ali ponekad dodam u neka od ovih vulgaris kuvanih jela, obećavam neću više, pogotovo što mi je ispalo iz kese jedno 7x više nego što sam želeo pa sam posle kašikom vadio napolje i na kraju je opet bilo previše. neće se ponoviti. dodatno je osolila jelo ova pršuta na kocke koju sam dodao, ni to nije trebalo 

 

drugo, birajući začine uhvatio sam za kineski five spices u kome dominira cimet, volim ponekad dašak cimeta ili vanile u škembićima ali kao u prethodno opisanom slučaju stavio sam previše pa sada ima ozbiljne elemente kineskog jela.

 

treće, za ovo nisam kriv, krčkalo se 4 sata u rerni u gvozdenoj posudi na 170 pa na 160 stepeni, nikad nigde u životu nisam video prekuvane škembiće. da, i to postoji.

 

konačno, četvorosatno krčkanje povrća i paradajza je napravilo vrstu safta kakav nevolim, gust i prejak a zbog pasusa jedan i na strani slanog pa i nepotrebno ljutog - nije preslan ni preljut ali traži dosta hleba - sreća da imam trenutno najbolji hleb nemačkog tipa u kući, finski pekar croquant sa nbgd/volta.

 

ukratko, jedem i nerviram se koji sam bilmez, koje početničke greške.

  • +1 1
Link to comment
On 5. 11. 2023. at 17:44, Eleniko said:

kupiću ga ovoga mi krsta, ako ispadne bezveze tebe dužim

zamisli da odes u natalince kod baka olge sa tom spravom?

kuvaj ko covek, a ne masina.

  • Hvala 1
Link to comment

Orah je prilicno lose rodili ove godine, plus bila je suva jesen pa nije pukla zelena kora na plodovima. 

 

MVqSYph.jpg

(Slika od septembra)

 

Tako da su jezgra prilicno loseg kvaliteta.

Zato je i cena prilicno visoka. 

 

Link to comment
2 hours ago, Braća Strugacki said:

bilo je puno praznih/loših oraha u poslednje dve godine

 

1 hour ago, x500 said:

Orah je prilicno lose rodili ove godine, plus bila je suva jesen pa nije pukla zelena kora na plodovima. 

 

MVqSYph.jpg

(Slika od septembra)

 

Tako da su jezgra prilicno loseg kvaliteta.

Zato je i cena prilicno visoka. 

 

 

ne može da ode na račun svega toga sa 7-800 na 15-1800

 

da jebe oca, stvarno.

 

pa nije to maslina da je rod devastiran pa mora da ide dosta gore. 

 

nego inflacija i ostalo parametri pa udri.

 

mene zabole, kupovaću ostrvske bademe po 12-14e pre nego orah, izvinite. pa i pistaće po 18e, isto ne ovde.

 

o indijskom orahu da ne govorim, taj pređe pola planete i propriča 7 jezika do srbije i opet je 30 posto jeftiniji od domaćeg.

 

mrš bre.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...