Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

nije da baš znam, ne bavim se time, ali moj drugar ima neku kojom suši jabuke, banane, kruške... iseckane na tanke kriške i tako mi je nešto rekao, par sati. svakako značajno manje od 24h.

Link to comment

krchka mi se pileca supica, prava, domaca. uskoro cu da zakuvam knedle pa da se sladim. posle moze i sendvic, zabole me, bitno je da ima supa.

 

isao juce u kineski supermarket, nabavio srdaca, bubaca, dziga, vratova, krilaca (da nisu ostavili kandze kupio bih i nogice al jebiga) podelio u kese pa u zamrzivac i ostavio kolko treba za danas.

 

mirise odlicno, jedva cekam da se skuva.

 

a kupio sam i ckembe. ocisceno, obareno, belo ko nova posteljina, spremno za usositi. naseckao na froncle i bacio u zamrzivac. bice i to uskoro. :s_d:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, adam said:

krchka mi se pileca supica, prava, domaca. uskoro cu da zakuvam knedle pa da se sladim. posle moze i sendvic, zabole me, bitno je da ima supa.


Taman tako. Plus dziga i krilca. Ovo drugo ne volem.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Danasnja jagljetina, but oko 2h na 150C i 30min na 200C

 

puwQ1Ka.jpeg

 

Kao prilog barene njoki i dinstani komorac sa braon sampinjonima. Sos od persuna, sveze mente, bluk, limun i malo soli.

 

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, adam said:

 

a kupio sam i ckembe. ocisceno, obareno, belo ko nova posteljina, spremno za usositi. naseckao na froncle i bacio u zamrzivac. bice i to uskoro. :s_d:

 

jako patim što kineska radnja u bloku 70 koja je prodavala očišćeno skuvano pa zamrznuto škembe više to ne drži, ne podnosim kafanski fušeraj a ne mogu da usmrđujem celu kuću kuvanjem, ne može da se izluftira više dana

 

a sad kad sam video sliku ove jagnjetine gore shvatio sam da sam debil koji je sa mora poneo sve što treba i što ne treba ali nije nabrao ruzmarin iz bašte za u zamrzivač

 

Link to comment
1 minute ago, bubkka said:

Pa što ne kupiš u lidlu, savršeno belo čisto škembe

 

nisam u posedu te informacije

 

oprano, skuvano, ne mora biti zamrznuto ?

 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Eleniko said:

 

 

hvala ko  bratu dobri čoveče, dužnik sam ti

potpuno te razumem. i za kuvanje i za kafanske fuseraje. 

 

a braca kinezi su carevi, imaju sve zlondre koje pozelis.  planiram da pravim pihtije kad jos malo zazimi. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...