Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Šta znam, za prvi put sam zadovoljan, moram više belog luka, bojao sam da se da ne preteram, lepo hrska sa električnog, fali taj roštilj dim šmek koji je spominjao kolega Ras, al sledeći put će biti bolje...  

 

Takođe, mislim da je bolje stavljati priloge jedan po jedan kasnije, nego u smešu pa hlebiće u to i sve promešati. 

Naravno, sve to ako treba da ispadne ko u mraku, što je definitivno reper, ono je jednostavno savršeno. 

PXL_20231024_140446460.jpg

  • +1 4
Link to comment

 


:D

 

 

@Mil@n sad teh skontah na šta misliš, u nekom underground klubu u Nišu nam je drugar preporučio kao najbolje uz pivo. Možda treba malo manje parčiće, i malo više ulja.

Jesi li grilovao u rerni?

 

A što se tiče nadimljenosti, ako imaš električni gril, kada su dani španije u lidlu kupiš maslinovo ulje u spreju, i onda kad staviš na gril našpricaš kratko, ono zadimi naravno u kontaktu sa grejačem, i imaš malo taj lep šmek, mooooožda malo više kancerogen no roštilj ali radi.

  • Haha 1
Link to comment

sinoć sam imao jak krejving za nečim što nije iz domena ostrvske, mediteranske hrane. prethodnih dana smo imali proteinski sea food overload, u petak sveža egejska tuna, u subotu neki škampi i kapesante, u nedelju kod vasilisa zubatac od 8.5kg na roštilju, hoba, punjene lignje, barbuni na žaru, ponedeljak pečenje rakije kod sofi sa ostacima svega toga - podgrejana očišćena riba drugi dan na moje veliko iznenađenje bolja nego prvi dan - plus jaretina, pita od ručno razvučenih kora, domaćeg jakog sira i grožđica /izuzetno/.... i nakon svega toga bukvalno sinoć nisam mogao da otvorim usta na nešto slično a bio gladan

 

i tako se iscimam da napravim generičkog kineza, imao sam neke nudle od heljde /soba/ kao staple osnovu. zapravo ovde na moru imam više osnova da pravim asian pa i kineza jer imam dobar šporet na plin sa jakim burnerom na koji wok leže kao dupe na nošu.... naseckao šargarepu zelenu papriku bundevu karfiol crni i beli luk pa brzinski spalio na jakoj vatri, u drugom turnusu piletina i đumbir. e sad ovde nemam kineske flaše svih i svakojakih sosova/začina pa sam improvizovao, dodao sam soja sos, sirće, kečap i kari prah - na moje veliko iznenađenje ispade jako dobro, soja sos je dao tamnu boju, kečap se nije osećao ali je izbalansirao kiselost sirćeta /nema nikakve potrebe za pirinčanim sirćima, domaće vinsko radi posao za ovakve namene.../, taman je bilo egzotike koliko treba da nam mine želja a da se ne preteruje. elem pojedosmo pun wok a i sve nudle /bilo je 300g u suvoj materiji/... uz sve to po konzerva nimfi piva, mljac.

 

nisam slikao a i već dosađujem sa slikama pa bolje ovako.

  • +1 1
Link to comment

Losos i bakalar iz rerne, samo malo soli, limuna i mulja.

Papula od belog sitnog pasulja i preliv (napravljen juce uvece) - bluk, malo djumbira, persun, listovi svezeg bosiljka, limun, so i mulje.

 

IMG-20231027-WA0003.thumb.jpg.f7a4c68e73cd83d46a5f5b8b3b268e5e.jpg

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Obavio sam pijacu, što me uobičajeno veseli i raspoloži. Blago setnim me čini sezonska promena, a evo po prvi put posle dugo vremena ću upotrebiti paradajz iz konzerve umesto svežeg.

Doduše, u rp koji je inspiracija za današnji ručak i jeste paradjz iz konzerve, ali mi je namera bila da ga zamenim svežim. Kiseli luk nemam, koristiću bele delove mladog luka. Za prilog "pirinač" od karfiola. Čorba danas od tikvica i takođe sa mladim lukom, začiniću je mirođijom. Uz to još sveže rotkvice sa pijace (sjajne su!) i "valdorf" salata (celer i grin smit u grčkom jogurtu, sa orasima).

 

Pronašao sam odgovarajuću poletnu muzičku podlogu, odo da kuvam.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, aram said:


dodaj onda nešto što će dati tu kiselkastu notu.

Masline iz tegle, paradajz.

 

Juče sam obišao par radnji u mojoj okolini, čak i nešto dalje gde sam već prolazio, naleteo sam i na neki manji sajam zimnice i nigde luka!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...