Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

air fryer je cudesna sprava. za povrce magija. 

 

imao neku bundevu od noci vestica, jedan patlidzan i nesto razmisljam sta bih s tim i setim se sprave.

 

bundevu izdubim, isecem na kriske, posolim, pobiberim, rknem par kapi mulja na to i ubacim u spravu na deset minuta. izvadim i odlozim da se ladne. sasvim dovoljno bilo, lagano karamelizovani coskovi. deo odvojim za corbicu, a preko drugog namrvim bogato fete, dodam semenki nara, tucane ljute i prelijem s malo mulja.

 

patlidzan na kriske, u spravu na desetak minuta i odlozim na tacnu.

 

rknem luk, mrkvu, celer i bluk da se przucne, dodam bundevu, vode, kocku za supu i stavim da se krchka.

 

napravim preliv od tahinija, limuna i bluka, razredim s par kashicica vode, u to soli i bibera po ukusu, i prelijem preko patlidzana.

 

krompir na pola, po kap mulja, soli i bibera na to i u spravu na 20 minuta. 

 

corbicu na kraju smuljam stapnim mikserom i doradim zacine i eto predjela. glavno jelo krompir, patlidzan, bundeva s fetom, jos fete, masline i udri. 

 

sad casa crnog vina i kunt ispred tevea. pustio stari qi s frajem da mi ide u krug, d mi nesto prica. volim nedelju. 

  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

kupiću ga ovoga mi krsta, ako ispadne bezveze tebe dužim

odlican je. za svakodnevnu upotrebu jebe keve. 

 

za povrce je car. paprike, tikvice, patlidzani, sve pece besprekorno. krompir isto, ceo, napola, pomfrit - odlicno. krilca, pork belly, razne snicle, kobaje, cufte, ribe... ugreje se zacas, ustedi tonu vremena a struji i pece sa svih strana. 

 

jos ima dosta toga gde nije neophodno strujanje vazduha pa mozes da okreces na pola pecenja, razne snicle, neke ribe... u tom slucaju rknes alufoliju na dno, okrenes na pola i kad je gotovo bacis foliju, plaknes spravu i zavrsis posao. 

 

cak sam kupio neki okrugli malo dublji plehcic koji moze da stane u spravu i u njemu pecem marinirano tipa pronsi i slicno. mariniram u plehcicu i rknem ga u spravu. milinica. 

 

a super je i kad nesto kuvas pa hoces samo da zapeces. odlicno radi posao. 

 

sve u svemu, odavno nisam kupio nesto tako korisno.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, adam said:

odlican je


potpis. tek sam ga uzeo, tj. dobio za rođ. pa još isprobavam, ali za sada je super. jedina mana je što objektivno nijedan nije dovoljan za 4 osobe koliko nas trenutno ima. ali ok, uskoro će se taj broj smanjiti na dvoje, pa će biti sasvim ok :)

sutra sam planirao halumi da bacim u njega, pa da ga uvaljam
u med i susam

  • +1 1
Link to comment

Ja dobio Tristar FR-6964 10 litara zapremina. Klasična fiokica, plus dve rešetke i jedan plehčić. Za taj Xiaomi sam čuo sve najbolje, mada ima ovde jedan vloger koji se potpisuje sa Pommes Män koji tvrdi da je sve to isti kurac, samo treba gledati zapreminu. Pri tom lik i voli i koristi Air Fryer-e, nije ono da ih opljune.

  • +1 1
Link to comment

https://www.amazon.co.uk/Gourmia-Digital-Fryer-GAF798-Black/dp/B09YHQWX23/ref=asc_df_B09YHQWX23/?tag=googshopuk-21&linkCode=df0&hvadid=570240416838&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=6623243275758144630&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1006886&hvtargid=pla-1655762210376&psc=1&mcid=b6148b905ed73ff4be2011c845fa20a0

 

imam ovaj gore, gourmia se zove, 6.6 litara. rekao bih da je prilicno velik, za dvoje definitivno radi posao a moze i celo pile da stane u njega. 

 

nisam ni ja cuo za taj kineski al cuo isto ovo sto @aram kaze. sve je manje-vise isto, samo gabarit treba gledati, da ne bude bas malen. ja sam ovo nasao na nekoj rasprodaji. naleteo, nesto manje od 50 evrica, zato sam i kupio. isao na to da nisam puko neku veliku kintu ako mi se ne svidi. 

 

sad se setih - znam par ljudi koji su kupili one prozirne s halogenkama kad su tek izasli pa im te halogenke pocrkale za manje od godinu dana. tako da, mozda te ipak ne. osim ako neko ima drugacije iskustvo. 

  • Hvala 1
Link to comment

hvala obojici, uzeću.

 

ionako u gostinskoj kući nemam rernu tako da mogu na leto da iskoristim air fryer da im to prodam kao mudo od bubrega i dignem cijenu za još 10-tak evrića po danu. sem ako se ne vežem previše za spravu tako da i ta 2 meseca bude sa mnom u kuhinji.

 

:covid19:

Link to comment

Dorada iz rerne, bareni krompit i zeleni preliv: bluk, persun list, so, limunov sok, mulje, jedan cili i jedan salot cluk.

 

9XibRFP.jpg

Edited by x500
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

lavlja griva, na malo putera

 

savršenstvo, mogao bih da budem vegan kad bi samo ovo jeo

:violina:

 

 

jeste ukusna :P ...ja u nedostatku nje ovih dana jedem njenu rodjaku koju nadjem u sumi Hericium coralloides takodje jako fina :tongue:

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...