Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Turšija od zelenog paradajza po receptu Beryl Shereshewsky sa interneta. Sopstveni organski uzgoj, jabučar i volovsko srce od Žike iz Ćuprije, egejska zemlja i klima. Liči pomalo na kimči, tako ćemo i trošiti, salata ili wok. Odličan osećaj, zaokružena proizvodnja! Sledeće godine će biti još bolje, paradajz vredi svakog cimanja

 

F-aKMd6aMAAybdm?format=jpg&name=small

  • +1 6
Link to comment
On 5. 11. 2023. at 14:45, Ras said:

Verujem da nije problem, ali od juče za danas mi se to svakako nije radilo.

kada mi treba kiseli luk (uglavnom za sendviče), to se reši tako što iseckam luk na rebarca i stavim 15 min u alkoholno sirće. ako nemam alkoholno, stavim u koje imam. i to je to. 

... 

erfrajer retko koristim, iz njega mi sve izađe nekako suvo i sa ukusom istopljene plastike. plus je malo, otprilike za obrok za jednog. najviše ga trošim da ispečem povrće (pl patlidžan, paprika, paradajz i sl) za nešto, ovo ko adam. to mi je super zgodno da ne uključujem rernu za 2 patlidžana. 

 

 

ed. pila/jela 🙄 sam nedavno gaspaćo od zelenog paradajza. odličnost, kao i gaspaćo uopšte. 

Edited by beyoncé
  • Hvala 2
Link to comment
18 hours ago, beyoncé said:

kada mi treba kiseli luk (uglavnom za sendviče), to se reši tako što iseckam luk na rebarca i stavim 15 min u alkoholno sirće. ako nemam alkoholno, stavim u koje imam. i to je to. 

... 

erfrajer retko koristim, iz njega mi sve izađe nekako suvo i sa ukusom istopljene plastike. plus je malo, otprilike za obrok za jednog. najviše ga trošim da ispečem povrće (pl patlidžan, paprika, paradajz i sl) za nešto, ovo ko adam. to mi je super zgodno da ne uključujem rernu za 2 patlidžana. 

 

 

ed. pila/jela 🙄 sam nedavno gaspaćo od zelenog paradajza. odličnost, kao i gaspaćo uopšte. 

da nije problem u podmazivanju? primetio sam da razni air fryer koriste kao divajs za mrsavljenje/zdravu ishranu, ne stave nikakvu mascobu i stede na zacinima pa ukus nije zadovoljavajuci. ja normalno mrsim, samo umesto u rernu, rknem u sokocalo. i stvarno nisam primetio da je drugacije. jedino pilece belo ne guram u to. al ni u rernu. to uvek ide na gril tiganj. tu ga najbolje kontrolisem da ostane socno. 

 

inace - bamja (okra) iz air fryera je hit. probao kod komsije odavno i sve pravicu pa nikako. i pre par dana rknem, odlicno! nauljio, ubacio u brasno od leblebija (cenim da moze i obicno, sto ne bi, nego mi komsa tako rekao pa ja tako) ubacio u zagrejano sokocalo i peko dok se nije sasusila i nahrskala. 15ak minuta mi trebalo. bacio u ciniju, posolio i rkno malo chili praha da bude ljutkasto. predobro ispalo. 

Link to comment
1 hour ago, beta said:

poslednje što sam pekla u af su smrznuti damplinzi i to direktno iz friza na malo podmazan papir za pečenje da se sve ne usvinji i 12 minuta na 200C

fala na ovom. nisam jos probao nista zamrznuto, taman da probam i to. :)

 

 

Link to comment
3 hours ago, adam said:

da nije problem u podmazivanju? primetio sam da razni air fryer koriste kao divajs za mrsavljenje/zdravu ishranu, ne stave nikakvu mascobu i stede na zacinima pa ukus nije zadovoljavajuci. ja normalno mrsim, samo umesto u rernu, rknem u sokocalo. i stvarno nisam primetio da je drugacije. jedino pilece belo ne guram u to. al ni u rernu. to uvek ide na gril tiganj. tu ga najbolje kontrolisem da ostane socno. 

 

inace - bamja (okra) iz air fryera je hit. probao kod komsije odavno i sve pravicu pa nikako. i pre par dana rknem, odlicno! nauljio, ubacio u brasno od leblebija (cenim da moze i obicno, sto ne bi, nego mi komsa tako rekao pa ja tako) ubacio u zagrejano sokocalo i peko dok se nije sasusila i nahrskala. 15ak minuta mi trebalo. bacio u ciniju, posolio i rkno malo chili praha da bude ljutkasto. predobro ispalo. 

joj, ne pominji bamiju, patim! nisam napravila zalihe za ovu godinu, a obožavam. 

na početku jesam manje mastila hranu kad ide u af, popularisalo se kao nešto u šta može da se kuva bez masnoće. sada em mastim em dodam i malo tečnosti u onu donju posudu da isparava, ali još uvek nisam postigla zadovoljavajuću sočnost mesa. i taj miris koji ne prolazi ni posle stotog koriśćenja. a možda mi je samo sprava krš (gorenje neki). 

 

za @beta

smrznuti damplinzi su kupljeni u beogradu? 

Link to comment

meni super AF za pečenje patlidžana, a i za hrskave začinjene leblebije. piletinu i pomfrit spremam bez dodatka masnoće (naravno i patlidžan kad ga pečem celog), ostalo pomalo prskam uljem.

NC: pripremam meso za jedan brzinski odžakuri večeras posle posla.

Link to comment
On 5.11.2023. at 23:53, aram said:

Ja dobio Tristar FR-6964 10 litara zapremina. Klasična fiokica, plus dve rešetke i jedan plehčić. Za taj Xiaomi sam čuo sve najbolje, mada ima ovde jedan vloger koji se potpisuje sa Pommes Män koji tvrdi da je sve to isti kurac, samo treba gledati zapreminu. Pri tom lik i voli i koristi Air Fryer-e, nije ono da ih opljune.

 

ovo?

 

https://www.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/rostilji-grilovi-i-friteze/tristar-fr-6964-fryer-hot-air-1800-w-10-l-black/oglas/154692890?filterId=4071897917

Link to comment
12 minutes ago, aram said:

@Eleniko
da, baš taj.

imaš i onu klasičnu fiokicu, a vratanca se skidaju. sve ide u mačinu za pranje sudova.
tristar-fr-6964.jpg

ja volim staklena vratanca, da ja vidim uvek šta se to zbiva unutra :D

 

 

i meni se dopada što se vidi kako se razvija proces

 

mada tristar ko firma, ne znam da li bi se baš uhvatio za nju ali cena je skroz dobra,  116e, vredi rizika

 

u medjuvremenu sam video i neki electrolux ispod 150e ali manji kapacitet, 5.4 litara i nema prozor :D

 

https://www.kupujemprodajem.com/bela-tehnika-i-kucni-aparati/rostilji-grilovi-i-friteze/electrolux-e6af1-4st-explore-6-air-fryer-oven-1500-w-rust-fr/oglas/147423538?filterId=436

 

 

 

 

 

 

Edited by Eleniko
Link to comment

sušenje voća, pravljenje jogurta = 24h na niskoj temperaturi. plus mora postojati način da vlaga izlazi napolje, tako da ne, ne mogu svi to da rade. opet s druge strane ne kapiram zašto bi to neko radio? bolje onda kupiti sušilicu koja to odradi za dva sata, a jogurt se sasvim fino napravi i u rerni.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...