Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Just now, Sara said:

Ranije kad pecem u rerni ne budu ni blizu onih sa rostilja, a usmrdim celu kucu i usvinjim rernu da mi muka pripadne. Kad se setim odmah mi se ne jedu☹

Hajde da ukus nije isti, jer nije, ali kako uspeš da usvinjiš rernu :unsure:

Link to comment

Prska na sve strane po rerni i onda jos iscuri na dno, zapali se i ugljenise. Kad otvorim rernu sukne crna dimcina pa moram i okolo da perem po kuhinji. Vise puta utvrdjeno gradivo:blink:

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Sara said:

Prska na sve strane po rerni i onda jos iscuri na dno, zapali se i ugljenise. Kad otvorim rernu sukne crna dimcina pa moram i okolo da perem po kuhinji. Vise puta utvrdjeno gradivo:blink:

 

 

izbusi ih na nekoliko mesta da ne prskaju

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Može recept?

 

Kupiš oko 500 gr otkošćenih dimljenih bataka i iseckaš na komadiće koji su zgodni za jedan zaloga. Staviš to u wok, ili veći tiganj i na malo ulja to propržiš (dimljen batak može da se jede i bez termičke obrade) jedno 5 min na srednjoj temperaturi ringle. Posle toga u to dodaš pečurke, ono što imaš pri ruci, ja volim onako malo krupnije sečeno jer se pečurke smanje tokom termičke obrade jer ispuste vodu. Dodaš bibera i malo soli i propržiš to još 4-5 min otprilike. Dok se to prži na drugoj ringli si već stavio vodu za kuvanje taljatelja koju  posoliš malo i čekaš da provri. Kad provri staviš taljatele unutra i kuvaš da budu ono jedva al-dente. Dakle, ako na paketu kaže  da se kuvaju šta znam 8 min, kuvaš ih 6-7 min.

 

U wok sa piletinom i pečurkama sada dodaš jedan čen belog luka (to je opciono, nije obavezno) sitno iseckan, propržiš to tipa minut-dva i  dodaš par supenih kašika vruće vode iz lonca u kome se kuva testenina. Promešaš. Dodaš oko 100-150 ml one pavlake za kuvanje, mlečne naravno. Promešaš dobro. Dodaš oko 100nak gr rendanog trvdog sira (tipa parmigiano regiano i sl.) Promešaš. Po potrebi dodaš još par supenih kašika vode u kojoj se kuvaju taljatele, tako da sos bude onako malo ređi. U medjuvremenu su se taljatelje skuvale onako jedva al-dente, pa ih procediš i prebaciš u vok gde se nalazi piletina, pečurke i sos, da se tu skuvaju do kraja i lepo sjedine s tim sososm. Probaš malo sosa i vidiš treba li dodati još soli, bibera, rendanog sira... pa to dodaš. Dodaš jednu-dve kašičicu suvog seckanog peršunovog lista. Promešaš. Sačekaš još minut dva i onda skloniš s ringle. 

 

 

U suštini nije neki naročiti recept, to je više neka improvizacija od namirnica koje se zadese u kući. :) 

Neko voli da stavi i više sira, neko voli da stavi više vrsta pečurki... sve ti je od volje.

 

Edited by JakeBlues
  • +1 5
Link to comment

Pa da se isproba nova rerna :) Brokoli, karfiol, šargarepa, krompir, paprika, luk i svinjsko meso isečeno na kockice... ču mene kockice, pravougaonike :covid19:

Prelio maslinovim uljem i začinio...

 

 

IMG_20230726_183634_(2250_x_3000_pixel).jpg

  • +1 8
Link to comment

Ponavljanje je majka nauke :)

 

Musaka od plavog paradajza. 

3 reda secenog patlidzana, redndani sir (gauda), sos od mlevene junetine( bluk, cluk, mrkva i paradajz), opet sir i mocarela na vrhu.

Spoiler

IMG-20230730-WA0004.thumb.jpg.f9afe42e6a390df139db318d7f3d8ff6.jpg

 

IMG-20230730-WA0001.thumb.jpg.160946ea4ee2c62c704fcc716b9fecbf.jpg

 

IMG-20230730-WA0003.thumb.jpg.8dd086930006d06fdf44b6f811442445.jpg

 

 

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...