Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pravim neku orijentalnu jagnjecu corbicu s nudlama i bas joj se radujem. to sam usavrsio. lako se pravi i jos lakse jede.

 

uzeo jagnjeci odrezak od buta i prepolovio. pola przucnuo s pola glavice luka u serpi, dodao vode, povrce za supu (celer, mrkva, paskanat), nekoliko suvih gljiva i prokrckao jedno pola sata. u to dodao 2cm rendanog djumbira, jedan anis, seckanu ljutu papricicu (bird eye chilli) shot soja sosa i par cenjeva bluka, sitno seckano. ostavio da se prokrcka jos 10-15 minuta, proverio da li trebao soli, dodao malo i iskljucio. procedio, vratio sta je jestivo, ostalo bacio. zatim skuvao nudle u posebnoj vodi, eno cede se. uz to skuvao jaje. drugu polovinu odreska iseckao na trakice. sad cu da ga bacim u tiganj na vrelo ulje i kad bude gotovo serviram. u ciniju nudle, meso, jaje na pola i malo seckanog mladog luka i persuna. sve prelijem vrelom supom i uzivam.  

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Haralampije said:

a za sutra salma :) adame sorry

 

Y2OMrmR.jpg

 

oXUXlVv.jpg

carski izgleda ova sarma al to mi nije tako strasno - osim kad gledam ovu slaninu, suvo i kobaje.

 

ima u radnji nedaleko od kuce odlican kiseli kupus u glavicama. rumunski. i neka ruska suva rebarca. moze ok sarma da se zgotovi s tim. nije idealno al radi posao. slanine, kobaje, suva mesa, to nista ne valja odakle god da je. sve puno vode, prezacinjeno i lazno. a zalihe neobnovljene jer se nije islo kuci. :cry:

 

doduse, imam jos jednu grudu sira iz mijeha i komad sushene jaretine u zamrzivacu, to sam sacuvao za praznike. jedva cekam. :)

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Haralampije said:

Ako imas kucu a ne stan, mozda mozes da napravis bar kobaje?

Imam kucu i dvoriste i u dvoristu pusnicu. Malu, metalnu, za hladan dim. Kupim piljevinu u kesama, sipam u neki metalni mrezasti lavirint, zapalim i dimi 6-8 sati. Dimim slaninu, lososa, sir, puter, bluk... al pomalo i kad vreme dopusti. Blage zime.... slaninu posle strpam u zamrzivac (koji nije neki gabarit) jer nemam gde da je obesim za dalje sushenje. Tu slaninu przim s lukom da oplemenim razna jela ili pasta sosove. Zasad mi je ovo ok zabava, kobaje mozda u buducnosti kad/ako resim problem odlaganja. I ovo sam tek poceo prosle godine. :)

  • +1 1
Link to comment

Ha, vidis da umes, rispekt :) Nije ni ovde klima bolja, mora da se stavi u zamrzivac.Kobaje nisu neki kunst, to znas, mozda je problem kako naci creva za iste ali meso nije. Osim ako neces stalno  da jedes jebeni chorizo, cuvenu eng. kobasicu :lolol:

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Haralampije said:

Ha, vidis da umes, rispekt :) Nije ni ovde klima bolja, mora da se stavi u zamrzivac.Kobaje nisu neki kunst, to znas, mozda je problem kako naci creva za iste ali meso nije. Osim ako neces stalno  da jedes jebeni chorizo, cuvenu eng. kobasicu :lolol:

Nisu creva problem, ima na netu kakvih hoces. Al treba mi ozbiljniji zamrzivac. Tri fioke nisu dovoljne za moje ambicije. Posebno sto jedna sluzi za led i zestinu. Treba mi sanduk al hodnik nije dovoljno velik. :D

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, aram said:

a dobro sad, tu su i tradicionalne bangers, a ja moram reći da sam baš voleo hogg's pudding

Pudding je super! I haggis je super. Idealno za zimu uz ribanac i baren krompir. Al bangers :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...