Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

zahvaljujući forumskoj dojavi @renne , ćurkica je u rerni i miriše kao đul - bašta. lagani podvarak po starom i odličnom Gazzinom receptu je zgotovljen još sinoć, a žute kokošije  supe na moj način ostalo od prošle nedelje, samo da se zakuvaju rezanci.

jedan komplet PPP-ovski nedeljni ručak sa minimalno cimanja.

  • +1 2
Link to comment

ne umem link da nađem, a sigurno ga ima ovde. držim ja to u glavi, sve te recepte koje volim i ponavljam, a jednostavno je.

 

kilo ribanca
jedan srednje velik celer, sad, jbg, valjda oko pola kile, nisam merio. samo da bude dobar, jedar i tvrd - kao i za sve.

dve glavice luka (ja nedeljama već korisitim odličan pogačar sa pijace)

dve dobre, sočne jabuke

šaka suvih šljiva bez koštice (može i malo preko)

biber u zrnu, dva lista lovora

maslinovo ulje

 

ribanac se opere hladnom vodom. celer se narenda, jabuke takođe, luk se isecka. sve se zajedno prelije malsinovim uljem i ne štedi se, pa se pomeša. ako treba (zavisi od kupusa) malo se posoli, doda bier i lovor, a šljive se ušuškaju da budu pokriveke kupusom, inače se presuše. nalije se sa dve čaše vode, zapakuje folijom i peče na 190 oko dva sata. skine se folija i peče se još oko 45 minuta, odnosno, dok tečnost ne nestane, a kupus porumeni odozgo. pazite samo da se ne presuši.

 

odličan je kao prilog uz meso, lagan, nije premastan, ne bude ni prejak, a ni sladak, nego baš taman. ovaj sad mi je carski ispao, jutros sam ga probao stojećki :D klasičan podvarak takođe volim, ali kao jelo za sebe, masno, zimsko i jako, ali ovo je skroz drugačije

Edited by banatjanin
  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...