Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

21 hours ago, cmrlj said:

@duda jedna je masa, ona se digne pa kako se hladi padne, a ivice zalepljene za papir pa ostanu gore. evo slika jednog od prethodnih pokusaja, slikala dok je jos vruca bila.

i naravno da moze bez ventilatora, samo onda 220 stepeni.

zagorela 1.jpg

a šta se ovde dogodilo ? ne izgleda da je kako treba, ili grešim ?

daj neke smernice, gde može da se pogreši, pa da ne grešimo baš sad pred praznike 

ja sam se ozbiljno nameračila da ga pravim :)

 

ed,

i da, moja rerna bi sve spržila na 220, dvoumim se oko toga

ja ni hleb ni krompir (ili bilo šta drugo što može na baš visoku temeprature ne pečem na više od 200)

Edited by dùda
Link to comment
6 hours ago, dùda said:

a šta se ovde dogodilo ? ne izgleda da je kako treba, ili grešim ?

 

gresis. zove se zagorela torta od sira, tako i izgleda. 220 je ispravna temperatura, treba da joj vrh izgleda zagorelo (ne mora ceo kao ovde, ali treba da ima zagoreli deo), kad je izvadis treba da se trese, a vrh zagoreo. tacna je minutaza, kao sto rekoh, vezbala sam, pa znam, recept koji sam napisala ovde, poslala nekoj drugarici juce, ona napravila, a ne zna nista da pravi, ispalo kako valja. nema jednostavnijeg kolaca, tesko ces pogresiti. sa ovim sirevima se nekad pojavi neka vodica odozdo, ne znam sta je to, al dok se kolac ohladi, a hladi se u tepsiji pa sve tako i u frizider, ta se voda opet upije nazad. 

ne secam se vise koji mi je bio lik za recept, al evo nasla sam slican (ova pece krace, al je torta manja i na visoj temperaturi)

https://norecipes.com/burnt-basque-cheesecake/

 

i podnesi izvestaj kad napravis, pliz:)

 

Edited by cmrlj
  • Hvala 1
Link to comment

ja ću ga svakako praviti, ali sam namerila da uzmem malo drugačiji sir, tj. masniji

imam jednu ženu koja donosi odličan sremski (a neslan, tj. sasvim malo slan) sir, baš dobar, samo moram da ubodem kada je baš svež

 

a pogledah letimično na ovaj recept što si linkovala, oni nešto spominju filadelfiju, to je mislim masnije od onoga što ti koristiš.

Link to comment
18 hours ago, dùda said:

ja ću ga svakako praviti, ali sam namerila da uzmem malo drugačiji sir, tj. masniji

imam jednu ženu koja donosi odličan sremski (a neslan, tj. sasvim malo slan) sir, baš dobar, samo moram da ubodem kada je baš svež

 

a pogledah letimično na ovaj recept što si linkovala, oni nešto spominju filadelfiju, to je mislim masnije od onoga što ti koristiš.

ovo sto ja koristim nema masti, koristim ga, jer mi je drugarica od koje sam dobila recept napisala tako, jer ga ima u maksiju i jer bih da jedem, a da mi ne udje.

nimalo ne sumnjam da ce masniji sir biti bolji:)

Link to comment
36 minutes ago, cmrlj said:

ovo sto ja koristim nema masti, koristim ga, jer mi je drugarica od koje sam dobila recept napisala tako, jer ga ima u maksiju i jer bih da jedem, a da mi ne udje.

nimalo ne sumnjam da ce masniji sir biti bolji:)

haha :D

ma ja sam obrnuto, volim masno, jedini put kada sam bez gladi skinula kile, to je bilo na LCHF režimu ishrane

kod mene je parola, masno mi ne donosi :tongue:

naravno, trudim se da su to dobre masnoće kolikogod je moguće

Edited by dùda
Link to comment

imaju francuzi izreku - sta se jede u slast, ne goji. a kod francuza je mast - slast.

 

ima tu dosta istine. goji nervozno jedenje, goji razno drugo jedenje al u slast, tesko.

 

nego. danas pravim kevinu piletinu u luku. najjednostavnije jelo na planeti. i jedno od najukusnijih. al sastojci moraju biti kako treba. sastojci su ulje, piletina, luk, so i biber. i nista drugo. kupio karabatake pileta sto kljucalo po dvoristu, organsko, nasao dobar luk - omanji, cvrst, tanki slojevi - pa sto da ne.

 

naseckao jedno sest glavica luka na reznjeve. sipao ulje u tuchanu serpu. kad se zagrejalo dodao luk, malko proprzio, tek toliko da sljone, dodao piletinu (karabatak po glavici, ukupno sest), sve dobro promesao, posolio da pusti sok, pobiberio (treba dosta bibera, da se lepo zacrni), dobro promesao, poklopio i smanjio da se dinsta na najslabijoj vatri. sve pustilo sok, milinica. kuva se dok se luk potpuno ne dezintegrise a piletina krene da spada s koske. uz cesto meshanje. uz to taze domaci hleb s hrskavom koricom koji ce biti gotov uskoro i ajzberg salata. pasce huktanje i brektanje.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...