Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

teshko da cu bash moci da biram shljive u ovo doba. a i pristavila sam izgleda neki pasulj, teshko da ce da mi prodje prebranac i podvarak istog dana [emoji38]ol:

ali pishem pamtim i trchim po shljive!

sent from bubamoto

Link to comment

ja se ne secam tih jabuka i tog luka. moze biti da sam izlapela, a moze biti i da banatjanin dodaje. 

@aram ja mislim da bi to bilo odvratno :D

 

Elem, cheesecake. 

https://nicolas.se/posts/la-vina-the-ultimate-cheesecake

ovo je najbolji i najjednostavniji kolac tog tipa koji sam jela. ne fali mi kora, a koru najvise volim. ima raznih recepata po netu, ovo je modifikovani prvi koji sam dobila i pokusaji, pogreske, smanjen secer, naravno, temperature i vreme pokusavam, ovako cu je peci sledeci put.

 

5 jaja

kilo sira (dve elle, jedan krem sir imlek),

190g secera

vanilin secer 
vanila ekstrakt (ako nemate, dodajte jos jedan vanilin)

500 ml slatke pavlake (mlecna, imlek ili president)

25g gustina

Sir i secer se mute dok se secer ne istopi, onda se dodaju jaja jedno po jedno, umuti, slatka pavlaka se doda, pa se muti jos 30ak sekundi, pa gustin prosejan, izmuti se mikserom na sporo, samo da se sjedini.

Tepsija sa skidajucim ivicama se namaze puterom, dva sloja papira za pecenje, veci od tepije, treba ivica da ide iznadja stavim zuschnitt bakepapir da ivice idu gore, kao na slici.

U rernu na 200 ventilator, 45 minuta. Ne stavljajte u sredinu rerne da papir ne dodiruje gornje grejace, da ne bude samo torta zagorela. 

 

I oprostite na idiotpruf objasnjenju, slala nekoj drugarici koja nije bas vicna :D

Edited by cmrlj
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, cmrlj said:

ja se ne secam tih jabuka i tog luka. moze biti da sam izlapela, a moze biti i da banatjanin dodaje. 

 

 

 

 

moguće, ali sam prilično siguran u recept, jer ga ponavljam svake zime od onda. mogu da proverim na izvoru, svakako

Link to comment
8 minutes ago, aram said:

pravi se bre tzv. letnji podvarak od svežeg kupusa, nemojte mi reći da niste nikad jeli? na jugu Srbije redovna stvar...

naravno da se pravi

bitno je samo na što jačoj vatri krenuti da se dinsta, da voda što pre ispari, da ne bi došlo do laganog kuvanja, da ne kažem barenja

Edited by renne
  • +1 1
Link to comment
pravi se bre tzv. letnji podvarak od svežeg kupusa, nemojte mi reći da niste nikad jeli? na jugu Srbije redovna stvar...
ali ja nisam na jugu srbije redovna stvar :hihi:

nikad chula realno. drugo, sladak kupus i ja bismo miroljubivo koegzistirali i posle planetarne katastrofe. tj makar bi kupus dochekao duboku staros! :cry:

sent from bubamoto

  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, aram said:

pravi se bre tzv. letnji podvarak od svežeg kupusa, nemojte mi reći da niste nikad jeli? na jugu Srbije redovna stvar...

 

pravi se, znam, ali ne sa jabukama i šljivama, nego sa slaninom i rebarcima :D

 

dolazim iz kraja gde postoji slatka (baš slatka, zašećerena obilno) salata od prokuvanog slatkog kupusa. a znam i ljude koji regularno jedu flekice sa kupusom, ali ne slane, nego slatke, zašećerene u tanjiru. ipak, nikad to nisam mogao.

Edited by banatjanin
Link to comment
2 minutes ago, banatjanin said:

 

pravi se, znam, ali ne sa jabukama i šljivama, nego sa slaninom i rebarcima :D

 

dolazim iz kraja gde postoji slatka (baš slatka, zašećerena obilno) salata od prokuvanog slatkog kupusa. a znam i ljude koji regularno jedu flekice sa kupusom, ali ne slane, nego slatke, zašećerene u tanjiru. ipak, nikad to nisam mogao.

mene pokojna strina felicija iz Straže naučila da kupus salata nije kupus salata bez šake šećera

rumunji, šta ćeš :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...