Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Opet neku improvizaciju kinesko ljute-kisele supe, od onog što se zateklo u kući od mesa (jedna svinjska snicla pronađena u zamrzivaču, niko se ne seća kad je tu stavljena i zašto...) i povrća pred kraj roka trajanja. I par suvih šitake pečuraka što su ostali još od neke kupovine proletos. Bujon od pileće kocke. Ono dole desno je gustin u vodi u kojoj su se namakale pečurke. 

 

IMG-20201201-154245.jpg


IMG-20201201-162527.jpg

 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, ivy said:

@bradilko

 

ne razumem jel svezi kupus zamrznut ili kiseli...ako je svez a smrzo onda ne valja

ako se kiseli smrzne u buretu to nije veliki problem

svez. nista morao je prodavac da vrati kupcu pare. 

hvala @renne

Link to comment

da,ne valja..ne valja nijedno povrce kad smrzne..misim ima tih nekih kupusnjaca koje trpe mraz ali na stabljici tipa prokelj,kelj,brokoli pa i neki kupusi mogu dugo da budu napolju ali u zemlji i kada ih stiti veliko lisce..

 

 

Link to comment

Sto se tice kupusa, cesto imam zimi svez, doduse ne bas izlozen velikom minusu, ali njemu ne smeta ako malo promrzne, recimo za salatu.
Kiseli kupus sve sto pretekne u prolece zamrznem glavice, tj ocistim, razdvojim listove od korena, pa tako zamrznem (zauzima manje mesta u zamrzivacu, a mogu i cele glavice) i onda imam duze za sarme ili za sarme u jesen dok jos novi kupus nije stigao ili za tzv.letnji podvarak (pola kiseli kupus, pola svezi) i odlican je, ne menja svojstva.



Link to comment

nasao pre nekog vremena papke i uvo od gude u nekoj kineskoj radnji i odlozio u zamrzivac. zatim nasao kod kasapina par lepih kolenica koje sam takodje zamrzno. mislio da cekam da dobro zahladi pa da pravim pihtije al ne izdrzah. :cry:

 

ko zavraga juce bilo lepo hladno pa jedva docekao da odledim sta treba da bi danas kuvao al danas dosta toplije i kisha. al kazu sutra 4-5 stepeni preko dana, to bi trebalo biti ok. 

 

i evo krchkaju se piktije ceo dan, taman sad ugasio. ostavicu do sutra tako kako je pa cu sutra da skinem mashcobu s vrha, odvojim meso od kostiju i zlondra, obradim brdo bluka i razlijem. za jednu dublju tepsiju sam vec napravio mesto u frizideru a ostatak sam planirao da razlijem u nekoliko plasticnih kutija od hrane za doneti pa da to dobro zacepim i odlozim u shupu u dvoristu. ako se stegnu kako treba, obradovacu neke drage ljude. ako ne, jebiga. :D

 

jedva cekam da navalim. mozda vec sutra predvece. :s_d:

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...