Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

jeste. super jednostavan recept. 

to je od lika koji se na insta zove prokuvaj. 

mogu kopirati recept, ako neko nije vičan instagramu. 

kad je banatski već tu, da kaže jel ova jeremićeva sonata što sam je upario, čemu? 

 

:-) 

 

  • +1 1
Link to comment
IMG-20201205-170639.jpg
peko sam lebac
IMG-20201205-170021.jpg
 
i suvlaki. 
Slican kao onaj moj, postavljala sam ga vec.

3ed02c835496b5f9d18a331f17a3ac6b.jpg

Ide 500g brasna i 350ml vode.
S tim sto ga ja malo mesim i nije tako zitko testo, jer kada ga prevrnem u vrucu serpu onda ga zasecem ziletom pre nego sto ga pospem sa malo brasna.

Odlicni su ti hlebovi i kada se kombinuju brasna, recimo doda malo speltino, ne mnogo do 100g, koje ima orasat ukus.


Sa speltom0fb97c4e95f09d2d1371ba23d7d7415e.jpga285f561fa51c8bb1204784240c4bbe3.jpg
  • +1 6
Link to comment

Pravila burek i toliko se svima dopao da ću opet za par dana, zbogom pekare zauvek :D . Našla sam debele kore u nekoj prodavnici, recept sa interneta i sve gotovo za pola sata spremanja i toliko pečenja. A kako sam koristila maslinovo ulje sa minakva vodom za premazivanje, još je i zdrav ;) 

image.png.f6081a6dabb8d514bc608e16ceb3d648.png

 

  • +1 3
Link to comment

Imam debele neke domace kore, a gledala onu krompirusu od@Ras a i sad se mislim sutra neku pikantnu kao njegovu ili burek sa sirom, a imam neki isto super domaci malo stariji... Mukice.

Link to comment

Pa da pocnem. Burek sa sirom ili za veceru ili sutra, a danas pečem pile, domace, veliko, zuto, pravo, bas odavno nisam i radujem se.
Nista pretrnciozno ovog puta, sa puterom sa mnogo zacina (m.dusica najvise, persun, estragon), malo limuna u kriskama, malo vise bluka, na povrcu (krompir, batat, karfiol, crveni luk i sargarepa).

Od slatkisa verovatno krembl sa jabukama i borovnicama (imam lep sladoled od vanile).

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...