Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

@cmrlj, fala na receptu, ali kako je moguće da je sve to samo jedna masa :ohmy:

mislim, kod tebe na slici deluje kao da imaš prvo nekakvu drugu smesu okolo pa da si unutra sipala neko punjenje ?

 

 

i da, 'oće li ovo uspeti bez ventilatora? to se kod mene pojkvarilo ima godina :sad:

Link to comment

@duda jedna je masa, ona se digne pa kako se hladi padne, a ivice zalepljene za papir pa ostanu gore. evo slika jednog od prethodnih pokusaja, slikala dok je jos vruca bila.

i naravno da moze bez ventilatora, samo onda 220 stepeni.

zagorela 1.jpg

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, banatjanin said:

pravi se, znam, ali ne sa jabukama i šljivama, nego sa slaninom i rebarcima :D


dobro sad, turio bih ja i ovaj tvoj jednu dimljenu butkicu, ide ona super sa šljivama i jabukama :D

bez zezanja, važno je ovo samo što renne kaže - da se kupus ne kuva nego proprži pa zapeče u rerni

 

  • +1 1
Link to comment

Odlican ovaj podvarak, vec sam ekspeeimentisala sa suvim sljivama, ali ne i sa celerom. Moram da isprobam obavezno, zvuci mmmnjam

Moj letnji podvarak je pola-pola, pola kiseli, pola slatki kupus, samo sa slatkim, tj svezim nije to to, inace moze, naravno.

Pola Germanije seceri kupus, bar moji Austrijanci, to im valjda od monarhije jos.

Danas na meniju: piletina iz jogurt-zacin paca, uvaljana u sveže zacinjene prezle i pecena u rerni, kao i smuljani (pasirani delimicno) cili grasak sa mentom.

Link to comment

Imam ja štekovan original tog Gazinog recepta :happy:

 

Quote

moj recept za podvarak: dve trecine ribanca dobro ispranog od kiseline, jedna trecina rendanog korena celera. plus kolicina po ukusu suvih sljiva bez kostica. zamastiti nekim neutralnim uljem ili ko voli maslinovim. zacini po zelji, lovorov list, biber u zrnu, so. moze se dodati suvo povrce, ono u koje nije dodata so, mada to je vec pitanje ukusa. ja to suseno povrce volim naspram svezeg korena sargarepe ili persuna zato sto bude onako malo hrskavo. znaci sve to izmesati, zaliti sa malo vode ne bas da ogrezne ali onako, dva prsta od dna, i u rernu. ko voli mekan podvarak neka pece duze, ja volim al dente i nekako mi sat vremena dosta, onda iskljucim i ostavim jos pola sata u ugrejanoj rerni. odokativno, kao i sve ostalo u ovom receptu. ko ne voli jak podvarak moze dodatno da ublazi stvar odredjenom kolicinom svezeg kupusa isecenog isto kao sto je ribanac, tu preporucujem crveni.

 

edit: link

Edited by Skyhighatrist
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...