Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

evo me, poluživa...

jeste, kukurac :D je u pitanju

borba je bila duga i teška, s obzirom da je sve pripalo meni jer je u kući nastupilo opšte padanje u nesvest od groze

pobeda je slatka, iako jedva dišem

 

frank, od egzotike radila sam i ovaj tart, zato što sam pre nekog vremena pila limunadu sa ukusom kokosa i višnje :rolleyes opet: i od tada želim taj ukus stalno

s tim što sam testo za tart po običaju pravila po džejmijevom receptu, umesto kondenzovanog mleka koristila sam pavlaku za kuvanje, umesto kokos krema koji je tamo naveden a ne znam šta je kokos mus iz dm-a i limun umesto limete.

nažalost, nije se nešto istakao, kokos je nestao kao ukus i sve je bilo masno i tečno od kokosovih ulja. osim toga, izgubila sam pola dana praveći nešto što se pojelo odmah, a i recept je bezobrazno rasipnički. prava domaćica bi od 9 jaja napravila tortu na 3 sprata da se jede danima, plus bladi mus košta 700 i kusur dinara. realno, mogla sam samo da nacedim i izrendam limun u to čudo i event. zbudžim neki sladoled s tim

 

sledećeg vikenda pravim moje omiljeno jelo - čomlek

par sati čišćenja crnog i belog luka, skoro 5 sati krčkanja i dva dana karantina da izađe sav smrad, al vredi. neću vas zvati naravno :D

Link to comment
11 minutes ago, beyoncé said:

evo me, poluživa...

jeste, kukurac :D je u pitanju

borba je bila duga i teška, s obzirom da je sve pripalo meni jer je u kući nastupilo opšte padanje u nesvest od groze

pobeda je slatka, iako jedva dišem

 

Svaka ti cast sestro  ) jos mi reci da si sama zavijala kokoreci :Hail: ili ima negde da se pazari?

Link to comment
13 minutes ago, Haralampije said:

Svaka ti cast sestro  ) jos mi reci da si sama zavijala kokoreci :Hail: ili ima negde da se pazari?

 

samo spremanje nije neka nauka, kupljen je smotan in a galaxy far far away :)

(ne znam gde ima da se kupi ovde, zaista)

 

22 minutes ago, aram said:

Čomlek! :hail:

 

daj recept, ne bilo ti teško.

 

trebalo bi da se pravi sa tri vrste mesa, ja stavim šta imam, samo ne piletinu (i inače ne obožavam kokoške)

najbolje nešto sa koskom

očisti se dosta crnog luka, po pravilu sitnog kao arpadžik (za sadnju)

mislim, dosta luka! :D

(nemam neke mere, stavljam odokativno u zavisnosti od toga koliko će ljudi da jede)

stavljaju se cele glavice, te male

i dosta belog luka (najmanje par glavica), očišćeni čenovi

(lenji seckaju crni luk i stavljaju cele glavice belog, ali ja ne volim tako!)

lukovi se istresu najbolje u zemljanu tepsiju, ili kakvu ko ima, može i široka ne mnogo duboka šerpa

preko toga meso, jedna čaša belog vina, opcionalno šoljica paradajz soka

lovor, biber u zrnu, par kašika ulja, može maslinovo (ovo jelo "trpi" dosta ulja, što ga čini ukusnijim ali od toga bude još teže) i to je to

umota se i krčka nekoliko sati dok se ne raspadne meso

 

 

inače, moram da priznam da se ovaj ku... gore posle pečenja skvrčio na pola, tako da i nije bila neka drama pojesti ga :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...